Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μίλησα με τον πωλητή και του είπα ότι τα νούμερο που μου είπε, είναι πολύ μεγάλο για προκαταβολή.

Μου τα γύρισε λέγοντας ότι μάλλον δεν ήταν ξεκάθαρο αυτό που μου είπε και ότι το ποσό αυτό θα ήταν συνολικά τόσο μαζί με αυτά που θα χρειαζόταν για τον εκτελωνισμό... 😄

Μην τα πολυγράφω, 2000 έδωσα.

Επεξ/σία από Deathmace
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Deathmace είπε

Άμα είχα τόσα για αμάξι, σίγουρα δεν θα έπαιρνα το 3008 😄

Έλα ρε, καλό είναι και το 3008! Τα βαριέσαι και τα αυτοκίνητα των 100+++ χιλιάδων, μην νομίζεις!

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα"

Εμενα μου αρεσουν παρα πολυ τα s/w και τα βρισκω πολλες φορες πιο ομορφα απο 5πορτα η σενταν αντιστοιχα.

Koρυφαιο παραδειγμα για μενα και το δικο μου γουστο ειναι το octavia που ποτε δεν μπορουσα να το δω ως πενταπορτο αλλα ως s/w μου αρεσει και μιλαω απο το 2000 μεχρι και σημερα.

Για μενα οικογενεια-ταξιδια-διακοπες-κατοικιδια-μπαγκαζια σημαινει s/w.

Οποιος δεν εχει ζησει με s/w και οικογενεια ειλικρινα δεν ξερει τι χανει.

Οποιος καταλαθος ετυχε να παρει καποτε s/w (κι εχω παραδειγματα γνωστων-φιλων) δεν ξαναπηρε κατι αλλο.

To ξερω οτι οι μισοι και πλεον Ελληνες διαφωνουν μαζι μου αλλα τι να κανουμε γουστα ειναι αυτα.😁 εχω μαζι μαζι μου την υπολοιπη Ευρωπη παντως........

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

"Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα"

Εμενα μου αρεσουν παρα πολυ τα s/w και τα βρισκω πολλες φορες πιο ομορφα απο 5πορτα η σενταν αντιστοιχα.

Koρυφαιο παραδειγμα για μενα και το δικο μου γουστο ειναι το octavia που ποτε δεν μπορουσα να το δω ως πενταπορτο αλλα ως s/w μου αρεσει και μιλαω απο το 2000 μεχρι και σημερα.

Για μενα οικογενεια-ταξιδια-διακοπες-κατοικιδια-μπαγκαζια σημαινει s/w.

Οποιος δεν εχει ζησει με s/w και οικογενεια ειλικρινα δεν ξερει τι χανει.

Οποιος καταλαθος ετυχε να παρει καποτε s/w (κι εχω παραδειγματα γνωστων-φιλων) δεν ξαναπηρε κατι αλλο.

To ξερω οτι οι μισοι και πλεον Ελληνες διαφωνουν μαζι μου αλλα τι να κανουμε γουστα ειναι αυτα.😁 εχω μαζι μαζι μου την υπολοιπη Ευρωπη παντως........

 

Είναι και το μέγεθος το πρόβλημα όμως αν είσαι στην Αθήνα , εκεί κερδίζουν τα SUV σε ίδιο μήκος με ένα hatchback

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Είναι και το μέγεθος το πρόβλημα όμως αν είσαι στην Αθήνα , εκεί κερδίζουν τα SUV σε ίδιο μήκος με ένα hatchback

Καιρος να φυγετε απο την Αθηνα.......δεν το εχετε καταλαβει ακομα;;;;😁

Eγω γλυτωσα εφυγα το '95.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JDROGAS είπε

Καιρος να φυγετε απο την Αθηνα.......δεν το εχετε καταλαβει ακομα;;;;😁

Eγω γλυτωσα εφυγα το '95.

Δεν έχεις άδικο , εγώ πρώτη φορά το σκέφτηκα φέτος που πλέον δουλεύω απο το σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι πιο αθλιο εμφανισιακά τα s/w. 

Ο μονος τροπος να ειναι αποδεκτο αυτο το εκτρωμα, ειναι να βλεπει καποιος το αυτοκινητο του καθαρα σαν εργαλειο, να μην εχει κανενα αισθητικο κριτηριο και να ειχε ποτε το διλημμα αν πρεπει να θυσιασει λιγη πρακτικοτητα για λιγη καλαισθησια - το 90% των μεσων γερμανων δηλαδη!!
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

*** έκανα μεταφορά τα threads περί επαρχίας για να μείνει καθαρό το thread (λέμε τώρα :D )**

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xgol είπε

Οτι πιο αθλιο εμφανισιακά τα s/w.

E οχι και όλα! Μιας και περι γερμανίας ο λόγος: 

p_800_1712671.png.429bb13e8ef450f7b79e8b05fa1c4329.png

mercedes-cla-shooting-brake-2019.jpg.340938e0c21405abb57db6f93ebde089.jpg

Δεν πιάνω τα rs της audi γιατί είναι ειδικές εκδόσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xgol είπε

Οτι πιο αθλιο εμφανισιακά τα s/w. 

Ο μονος τροπος να ειναι αποδεκτο αυτο το εκτρωμα, ειναι να βλεπει καποιος το αυτοκινητο του καθαρα σαν εργαλειο, να μην εχει κανενα αισθητικο κριτηριο και να ειχε ποτε το διλημμα αν πρεπει να θυσιασει λιγη πρακτικοτητα για λιγη καλαισθησια - το 90% των μεσων γερμανων δηλαδη!!
 

 

Σαφως υπαρχουν εκτρωματα ειτε αυτα ειναι sedan,s/w,suv κλπ κλπ.

Ας μην ξεχνουμε πως πολλα suv ειναι υπερυψωμενα s/w.

Μια γευση απο μερικα "τετοια εκτρωματα" που μου αρεσουν πολυ!

1c749ca2-carscoop_159swti_1.jpg.207d5b255b45fc5c249f79ee586a9924.jpg

AUDIA4Avant-3662_9.jpg.93165101ebdd43a2b28cacfaf57e0880.jpg

mazda6-wagon-restyling-2018-1.jpg.d603865608b27fa34d9e143effd65113.jpg

unnamed.jpg.8a24bbcf45c36427ce62ad07406a9c13.jpg

volvo-v60-1902.jpg.1ea7130347f7df101db3e0d14bcd2d1b.jpg

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, JDROGAS είπε

"Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα"

Εμενα μου αρεσουν παρα πολυ τα s/w και τα βρισκω πολλες φορες πιο ομορφα απο 5πορτα η σενταν αντιστοιχα.

Koρυφαιο παραδειγμα για μενα και το δικο μου γουστο ειναι το octavia που ποτε δεν μπορουσα να το δω ως πενταπορτο αλλα ως s/w μου αρεσει και μιλαω απο το 2000 μεχρι και σημερα.

Για μενα οικογενεια-ταξιδια-διακοπες-κατοικιδια-μπαγκαζια σημαινει s/w.

Οποιος δεν εχει ζησει με s/w και οικογενεια ειλικρινα δεν ξερει τι χανει.

Οποιος καταλαθος ετυχε να παρει καποτε s/w (κι εχω παραδειγματα γνωστων-φιλων) δεν ξαναπηρε κατι αλλο.

To ξερω οτι οι μισοι και πλεον Ελληνες διαφωνουν μαζι μου αλλα τι να κανουμε γουστα ειναι αυτα.😁 εχω μαζι μαζι μου την υπολοιπη Ευρωπη παντως........

 

Συμφωνώ απόλυτα, απλά η χώροι στην Αθήνα είναι πολύ περιορισμένοι για τέτοια αυτοκίνητα. 
παντως έχω κάνει τρομερό ταξίδι με s/w passat πριν από μερικά χρόνια, Αθήνα - Λιουμπλιάνα, μέχρι και ποδήλατα κουβάλησα για τις καλοκαιρινές μας διακοπές εκεί. 
πολύ ωραίο αυτοκίνητο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, and_64 είπε

E οχι και όλα! Μιας και περι γερμανίας ο λόγος: 

p_800_1712671.png.429bb13e8ef450f7b79e8b05fa1c4329.png

mercedes-cla-shooting-brake-2019.jpg.340938e0c21405abb57db6f93ebde089.jpg

Δεν πιάνω τα rs της audi γιατί είναι ειδικές εκδόσεις

Το CLA Shooting break ειναι πολυ ομορφο αμαξι, ημουνα πολυ κοντα στο να το παρω. 

Για να το επεκτείνω λίγο ήμουν ανάμεσα σε καινούργιο CLA (hybrid), και 1ος χρονου GLC. Τελικα αποφάσισα να πάω σε GLC.

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...