Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,μιας και αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω ένα puma st line 125.

Έχω κλείσει ραντεβού για να βάλω μεμβράνες llumar την Πέμπτη που μας έρχεται.Κόστος 229€ τελική τιμή,όλο το αμάξι,εκτός παρμπρίζ.

Ρωτησα για να βάλω (διάφανες) και στα φανάρια τα μπροστά και μου είπε κόστος 100€ σύνολο και για τα δυο.(Για να σας προλάβω έχω βρει και άλλου με 10€ το φανάρι αλλά αν είναι να βάλω να βάλω ακριβές-επώνυμες).

Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και δε ξέρω αν αξίζει να τις βάλω.Δεν έχω βρει καμία αναφορά που αποδεδειγμένα να προστατευει από ήλιο,κιτρινισμα.Επίσης στο πλύσιμο από τα πιεστικά δε θα ξεκολλήσουν;

Να αναφέρω επίσης ότι το αμάξι θα το τρώει ο ήλιος η βροχή και γενικότερα όλες οι καιρικές συνθήκες από τις 09.00-18.00 Δευτέρα με Παρασκευή σε υπαίθριο πάρκινγκ λόγω δουλειάς.Αυτό είναι που με καίει περισσότερο από όλα.Μήπως γίνει ένα μάτσο χαλι πριν της ώρας του.Ήδη θα αρχίσουν τα λιοπύρια σιγά σιγά και το αμάξι θα πιάνει 100βαθμους ☹️☹️☹️.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,μιας και αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω ένα puma st line 125.

Έχω κλείσει ραντεβού για να βάλω μεμβράνες llumar την Πέμπτη που μας έρχεται.Κόστος 229€ τελική τιμή,όλο το αμάξι,εκτός παρμπρίζ.

Ρωτησα για να βάλω (διάφανες) και στα φανάρια τα μπροστά και μου είπε κόστος 100€ σύνολο και για τα δυο.(Για να σας προλάβω έχω βρει και άλλου με 10€ το φανάρι αλλά αν είναι να βάλω να βάλω ακριβές-επώνυμες).

Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και δε ξέρω αν αξίζει να τις βάλω.Δεν έχω βρει καμία αναφορά που αποδεδειγμένα να προστατευει από ήλιο,κιτρινισμα.Επίσης στο πλύσιμο από τα πιεστικά δε θα ξεκολλήσουν;

Να αναφέρω επίσης ότι το αμάξι θα το τρώει ο ήλιος η βροχή και γενικότερα όλες οι καιρικές συνθήκες από τις 09.00-18.00 Δευτέρα με Παρασκευή σε υπαίθριο πάρκινγκ λόγω δουλειάς.Αυτό είναι που με καίει περισσότερο από όλα.Μήπως γίνει ένα μάτσο χαλι πριν της ώρας του.Ήδη θα αρχίσουν τα λιοπύρια σιγά σιγά και το αμάξι θα πιάνει 100βαθμους ☹️☹️☹️.

γιατί δεν βάζεις απλά ένα αντανακλαστικό στο παμπριζ τότε όταν το έχεις στο γκαράζ; 15 δευτερόλεπτα υπόθεση, και θα προστατεύει 100%. 5-6 μήνες τον χρόνο και είσαι άρχοντας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Ρωτησα για να βάλω (διάφανες) και στα φανάρια τα μπροστά και μου είπε κόστος 100€ σύνολο και για τα δυο.

Τα 100 ευρώ καλύτερα δώστα για διάφανη στο παρμπρίζ, αν μπαίνει χωρίς να δημιουργείται πρόβλημα σε λειτουργίες του αυτοκινήτου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,μιας και αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω ένα puma st line 125.

Έχω κλείσει ραντεβού για να βάλω μεμβράνες llumar την Πέμπτη που μας έρχεται.Κόστος 229€ τελική τιμή,όλο το αμάξι,εκτός παρμπρίζ.

Ρωτησα για να βάλω (διάφανες) και στα φανάρια τα μπροστά και μου είπε κόστος 100€ σύνολο και για τα δυο.(Για να σας προλάβω έχω βρει και άλλου με 10€ το φανάρι αλλά αν είναι να βάλω να βάλω ακριβές-επώνυμες).

Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία και δε ξέρω αν αξίζει να τις βάλω.Δεν έχω βρει καμία αναφορά που αποδεδειγμένα να προστατευει από ήλιο,κιτρινισμα.Επίσης στο πλύσιμο από τα πιεστικά δε θα ξεκολλήσουν;

Να αναφέρω επίσης ότι το αμάξι θα το τρώει ο ήλιος η βροχή και γενικότερα όλες οι καιρικές συνθήκες από τις 09.00-18.00 Δευτέρα με Παρασκευή σε υπαίθριο πάρκινγκ λόγω δουλειάς.Αυτό είναι που με καίει περισσότερο από όλα.Μήπως γίνει ένα μάτσο χαλι πριν της ώρας του.Ήδη θα αρχίσουν τα λιοπύρια σιγά σιγά και το αμάξι θα πιάνει 100βαθμους ☹️☹️☹️.

100€ για τα φανάρια? Πολλά μου φαίνονται, έχεις σκοπό να κρατήσεις το αμάξι πάνω από 7 χρόνια? Αν ναι βάλτες αλλιώς αστες

Αν θυμάμαι καλά που ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα η carglass με την προσφορά που έχει τώρα βάζει madico στα 280€ όλο το αμάξι ( στο Leon) πάρε αν θες να ρωτήσεις και για φανάρια

Και προφανώς ηλιοπροστασία όπως είπε και ο Παπακαλιάτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

100€ για τα φανάρια? Πολλά μου φαίνονται, έχεις σκοπό να κρατήσεις το αμάξι πάνω από 7 χρόνια? Αν ναι βάλτες αλλιώς αστες

Αν θυμάμαι καλά που ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα η carglass με την προσφορά που έχει τώρα βάζει madico στα 280€ όλο το αμάξι ( στο Leon) πάρε αν θες να ρωτήσεις και για φανάρια

Και προφανώς ηλιοπροστασία όπως είπε και ο Παπακαλιάτης

Στα φανάρια τι φάση; Πρώτη φορά το ακούω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Papakaliati είπε

Στα φανάρια τι φάση; Πρώτη φορά το ακούω.

Είναι της μόδας τελευταία , θεωρητικά τα προστατεύει για να μην κιτρινίσουν από τον ήλιο και από σημαδακια απο πετρουλες σε εθνική κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το golf ενος φιλου πριν μερικα πόστ τι εγινε τελικα;

Ο συναγερμος εφταιγε;

Εχουμε κανενα νέο;πολύ σοβαρό για την εταιρια για τοσο καινουριο αμαξι....

Κανονικα θα επρεπε να του το αλλαξουν με καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, h3342 είπε

Με το golf ενος φιλου πριν μερικα πόστ τι εγινε τελικα;

Ο συναγερμος εφταιγε;

Εχουμε κανενα νέο;πολύ σοβαρό για την εταιρια για τοσο καινουριο αμαξι....

Κανονικα θα επρεπε να του το αλλαξουν με καινουριο.

Άμα ευθύνεται συναγερμός τρίτης εταιρίας από που και ως που να το αλλαξουνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, h3342 είπε

Με το golf ενος φιλου πριν μερικα πόστ τι εγινε τελικα;

Ο συναγερμος εφταιγε;

Εχουμε κανενα νέο;πολύ σοβαρό για την εταιρια για τοσο καινουριο αμαξι....

Κανονικα θα επρεπε να του το αλλαξουν με καινουριο.

Διαβάζω το ποστ μήπως κάνει κάποιο update αν διαβάσω θα πω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Άμα ευθύνεται συναγερμός τρίτης εταιρίας από που και ως που να το αλλαξουνε;

Στην αντιπροσωπεία νομίζω τον έβαλε

Άσχετο αλλά παρατήρησα σήμερα στο όργανο του cupra που ξεκλειδωσα παίζουν κανονικά τα G καιεη πίεση του τούρμπο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Άμα ευθύνεται συναγερμός τρίτης εταιρίας από που και ως που να το αλλαξουνε;

Και αν δεν ευθυνεται ο συναγερμος;;

Τον συναγερμο τον εβαλε αποτην αντιπροσωπεια αν δεν κανω λαθος

Τραγικοι στην αντιπροσωπεία να του λενε ετοιμο το αμαξι και να μπαινει μέσα και να μην δουλευει η οθόνη κτλπ

Ο ανθρωπος πρεπει ναδωσε 25+ χιλιαρικα

Δεν αγορασε κανενα ...Dacia 10 χιλιαρικα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, h3342 είπε

Και αν δεν ευθυνεται ο συναγερμος;;

Τον συναγερμο τον εβαλε αποτην αντιπροσωπεια αν δεν κανω λαθος

Τραγικοι στην αντιπροσωπεία να του λενε ετοιμο το αμαξι και να μπαινει μέσα και να μην δουλευει η οθόνη κτλπ

Ο ανθρωπος πρεπει ναδωσε 25+ χιλιαρικα

Δεν αγορασε κανενα ...Dacia 10 χιλιαρικα...

 

Ναι δεν έχεις και άδικο. Απλά σε αυτές τις περιπτώσεις τα πράγματα είναι απλά , βάζεις τον δικηγόρο σου και τελείωσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, tsofras είπε

Άσχετο αλλά παρατήρησα σήμερα στο όργανο του cupra που ξεκλειδωσα παίζουν κανονικά τα G καιεη πίεση του τούρμπο

😮 βάλε με στο πρόγραμμα!!!!!!! κ κρατά το καθώς όπως σου είπα υπάρχουν κρυμμένα διαμαντάκι (εναλλακτικά ίσως το πάρω εγώ εάν δε σου κάνει αλλά για την ώρα είμαι μέσα 690 ευρώ αυτό το μήνα συνεπώς κολλυομαι για την ώρα! :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...