Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες τα πμ εσύ

Επίσης ρε παιδιά έλεος μετά από τόσο καιρό και ακόμη δεν έχουν φέρει για ενεργοποίηση το full link , τι σκατα ενας κωδικός ενεργοποίησης είναι , tragic

2 ώρες πριν, paylidis είπε

😮 βάλε με στο πρόγραμμα!!!!!!! κ κρατά το καθώς όπως σου είπα υπάρχουν κρυμμένα διαμαντάκι (εναλλακτικά ίσως το πάρω εγώ εάν δε σου κάνει αλλά για την ώρα είμαι μέσα 690 ευρώ αυτό το μήνα συνεπώς κολλυομαι για την ώρα! :P )

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, tsofras είπε

Επίσης ρε παιδιά έλεος μετά από τόσο καιρό και ακόμη δεν έχουν φέρει για ενεργοποίηση το full link , τι σκατα ενας κωδικός ενεργοποίησης είναι , tragic

Στο γκρουπ των cngηδων παιζει ομαδικη για fulllink σε αντιπροσωπεία της αττικής (δυτικά αν θυμαμαι καλα), θες να ψάξω να δώ ποιος είναι κ εαν μπορεις να μπεις κ εσυ;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στο γκρουπ των cngηδων παιζει ομαδικη για fulllink σε αντιπροσωπεία της αττικής (δυτικά αν θυμαμαι καλα), θες να ψάξω να δώ ποιος είναι κ εαν μπορεις να μπεις κ εσυ;

Ναι αμέ , αλλά τραγικό εγώ πάω στην αντιπροσωπεία του εισαγωγέα , έλεος να μην το έχουν ακόμη αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tsofras είπε

100€ για τα φανάρια? Πολλά μου φαίνονται, έχεις σκοπό να κρατήσεις το αμάξι πάνω από 7 χρόνια? Αν ναι βάλτες αλλιώς αστες

Αν θυμάμαι καλά που ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα η carglass με την προσφορά που έχει τώρα βάζει madico στα 280€ όλο το αμάξι ( στο Leon) πάρε αν θες να ρωτήσεις και για φανάρια

Και προφανώς ηλιοπροστασία όπως είπε και ο Παπακαλιάτης

Σίγουρα το αμάξι θα το κρατήσω πάνω από 7 χρόνια.Δεν αλλάζω συχνά!Μεμβρανες δε το συζητώ θέλω η llumar η 3m τπτ άλλο λόγω κολλήματος μου.Αυτό για το παρμπρίζ δε το κατάλαβα.Θα αγοράσω μια εξωτερική Ηλιοπροστασία να την τοποθετώ όταν το παρκάρω στον ήλιο.Η μεμβράνη στο παρμπρίζ που ακριβώς θα μου χρησιμεύσει;

Από ότι κατάλαβα κανεις δεν έχει εμπειρία για το αν κάνουν δουλειά αυτές στα φανάρια..☹️

18 ώρες πριν, atrigane είπε

Μιλάτε για σκούρο ή διαφανές φιλμ; Τα σκούρα δεν μειώνουν την απόδοσή τους; Πάντα το είχα απορία

Διάφανο εννοείται 

20 ώρες πριν, Papakaliati είπε

γιατί δεν βάζεις απλά ένα αντανακλαστικό στο παμπριζ τότε όταν το έχεις στο γκαράζ; 15 δευτερόλεπτα υπόθεση, και θα προστατεύει 100%. 5-6 μήνες τον χρόνο και είσαι άρχοντας. 

Μπρο Σορυ,δε κατάλαβα τπτ😂
Το αμάξι θα είναι μόνιμα εκτεθειμένο στον ήλιο.

20 ώρες πριν, Nabuko είπε

Τα 100 ευρώ καλύτερα δώστα για διάφανη στο παρμπρίζ, αν μπαίνει χωρίς να δημιουργείται πρόβλημα σε λειτουργίες του αυτοκινήτου

Δεν είναι καλύτερα να πάρω με 10€ μια εξωτερική Ηλιοπροστασία; (Πανί;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Σίγουρα το αμάξι θα το κρατήσω πάνω από 7 χρόνια.Δεν αλλάζω συχνά!Μεμβρανες δε το συζητώ θέλω η llumar η 3m τπτ άλλο λόγω κολλήματος μου.Αυτό για το παρμπρίζ δε το κατάλαβα.Θα αγοράσω μια εξωτερική Ηλιοπροστασία να την τοποθετώ όταν το παρκάρω στον ήλιο.Η μεμβράνη στο παρμπρίζ που ακριβώς θα μου χρησιμεύσει;

Από ότι κατάλαβα κανεις δεν έχει εμπειρία για το αν κάνουν δουλειά αυτές στα φανάρια..☹️

Διάφανο εννοείται 

Μπρο Σορυ,δε κατάλαβα τπτ😂
Το αμάξι θα είναι μόνιμα εκτεθειμένο στον ήλιο.

Δεν είναι καλύτερα να πάρω με 10€ μια εξωτερική Ηλιοπροστασία; (Πανί;)

Αντανακλαστικό μαν είναι το πανι στο παρμπρίζ. Κουκούλα για ολόκληρο το αμάξι προφανώς είναι τελείως overkill και καθόλου πρακτικό, θα σταματήσεις να το χρησιμοποιεις στην πορεία γιατί θα βαρεθεις. Μόνο σε supercars έχω δει βασικά, και μόνο όταν το άφηναν για βδομάδες/μήνες σε εξωτερικό χώρο, για παράδειγμα σε Μαρίνα δίπλα σε πλοίο.

Κάτι τέτοιο: 

https://www.skroutz.gr/s/22272767/AMiO-Ηλιοπροστασία-Παρμπρίζ-175x90cm-01390.html

 

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2021 στις 12:12 ΠΜ, Grim Ripper είπε

Ξεκίνα.

 

Στις 23/5/2021 στις 12:15 ΠΜ, tsofras είπε

Περιμένουμε 😂

Έχουν περάσει μερικά χρόνια, δεν ξέρω αν έχει νόημα να τα θυμάμαι και να εκνευρίζομαι...

Απλά έκτοτε αποτρέπω οποιονδήποτε να προτιμήσει αυτόν τον έμπορο.. Και αν τον προτιμήσει, εύχομαι ποτέ να μη μπλέξει με το service τους.. Ό,τι χειρότερο έχω συναντήσει στη ζωή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Σίγουρα το αμάξι θα το κρατήσω πάνω από 7 χρόνια.Δεν αλλάζω συχνά!Μεμβρανες δε το συζητώ θέλω η llumar η 3m τπτ άλλο λόγω κολλήματος μου.Αυτό για το παρμπρίζ δε το κατάλαβα.Θα αγοράσω μια εξωτερική Ηλιοπροστασία να την τοποθετώ όταν το παρκάρω στον ήλιο.Η μεμβράνη στο παρμπρίζ που ακριβώς θα μου χρησιμεύσει;

Από ότι κατάλαβα κανεις δεν έχει εμπειρία για το αν κάνουν δουλειά αυτές στα φανάρια..☹️

Διάφανο εννοείται 

Μπρο Σορυ,δε κατάλαβα τπτ😂
Το αμάξι θα είναι μόνιμα εκτεθειμένο στον ήλιο.

ανακλαστικο= ηλιοπροστασια ασημι που αντανακλα τον ηλιο.

Ειχα δει στο παρελθον τις μεμβρανες και ακομη και οι διαφανεις εχουν 10%  μειωση φωτεινοτητας, αυτο αν ισχυει νομιζω δημιουργει μειωμενη αποδοση στα φαναρια. Αυτο, δεν ξερω αν εχει αλλαξει. Το παμπριζ ειναι το μονο τζαμι που εχει UV προστασια , ειχε ειπωθει με στοιχεια και link σε παλιοτερο νημα που ελεγε για μεμβρανες, δεν θυμαμαι αν εχει για ολο το φασμα uv ή μονο uva.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάποιον καλό φανοποιό να προτείνετε για να κάνω μια-δυο μικροδιορθώσεις στο αμάξι? Έχω δυο μικρά σημάδια στο καπό από πέτρες όπου -δυστυχώς- έχει φύγει και το χρώμα, μια γρατζουνιά στον προφυλακτήρα χαμηλά που έκανα από βλακεία μου μιας και το αμάξι είναι αρκετά χαμηλό, και ένα δυο ακόμα γύρω-γύρω πολύ ψιλά..

Λέω να του κάνω ένα συμαζεματάκι γιατί δε μπορώ να τα βλέπω, παρόλο που δε φαίνονται σχεδόν..

Θέλω κάποιον σωστό επαγγελματία και άνθρωπο. Δε με νοιάζει η τιμή τόσο.

Μήπως να πάω σε κανά τύπου PaintBull, Chips Away κλπ?

Θα προτιμούσα Βόρεια Προάστεια αλλά ΟΚ δε θα τα χαλάσουμε αν είναι και αλλού...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, eMike είπε

Chips Away

Στον κυρ Βασίλη στο Chips away μελίσσια, ο ανθρωπος ειναι άψογος... Προετοιμάσου με υπομονη ωστόσο καθως εχει μακρινα ραντεβου καθως έχει ΠΑΡΑ πολυ δουλεια!

 

Μου εφτιαξε αμαξι που δε καταλάβαινε αυτός που το ελεγξε (απο αυτους που ερχονται επιτόπου) οτι ήταν βαμμένο...

Επεξ/σία από paylidis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στον κυρ Βασίλη στο Chips away μελίσσια, ο ανθρωπος ειναι άψογος... Προετοιμάσου με υπομονη ωστόσο καθως εχει μακρινα ραντεβου καθως έχει ΠΑΡΑ πολυ δουλεια!

 

Μου εφτιαξε αμαξι που δε καταλάβαινε αυτός που το ελεγξε (απο αυτους που ερχονται επιτόπου) οτι ήταν βαμμένο...

Σ'ευχαριστώ.

Δε καίγομαι να το κάνω "αύριο", απλά δε μπορώ να τα βλέπω. Θα περάσω από τον άνθρωπο αν είναι και ίσως το κανονίσω και για μετά τις διακοπές που θα έχω κάνει και καμιά 1000ρα χλμ εθνικές.. Στο καπό μάλλον θα βάλω και film..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eMike είπε

Σ'ευχαριστώ.

Δε καίγομαι να το κάνω "αύριο", απλά δε μπορώ να τα βλέπω. Θα περάσω από τον άνθρωπο αν είναι και ίσως το κανονίσω και για μετά τις διακοπές που θα έχω κάνει και καμιά 1000ρα χλμ εθνικές.. Στο καπό μάλλον θα βάλω και film..

πηγαινε να τα δει και εαν σου κάνει κλεισε και ραντεβου γιατι λογικα θα σε βαλει 1 μηνα μετά... κ εγω θελω να παω να φτιαξω μια μικρη γρατζουνια στο καμικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jim1912 είπε

Δεν είναι καλύτερα να πάρω με 10€ μια εξωτερική Ηλιοπροστασία; (Πανί;)

Ναι, αν μπορείς να οδηγάς με πανί στο παρμπρίζ τότε πάρε 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε που έχω παραδώσει έγγραφα (από την προηγούμενη Τρίτη) για έκδοση πινακίδων (η φορντ) και δε ξέρω ποτε θα το παραλάβω!

Παρασκευη έχω κανονίσει ταξίδι με το πούμα,χωρίς να έχω πούμα😂.Και έχω κλείσει και το ραντεβού που σας είπα για μεμβράνες 🤭.

Ξερει κανεις,εμπειρικά,αν θα παραλάβω προ Παρασκευής;;

1 λεπτό πριν, jim1912 είπε

Αφήστε που έχω παραδώσει έγγραφα (από την προηγούμενη Τρίτη) για έκδοση πινακίδων (η φορντ) και δε ξέρω ποτε θα το παραλάβω!

Παρασκευη έχω κανονίσει ταξίδι με το πούμα,χωρίς να έχω πούμα😂.Και έχω κλείσει και το ραντεβού που σας είπα για μεμβράνες 🤭.

Ξερει κανεις,εμπειρικά,αν θα παραλάβω προ Παρασκευής;;

Θεσσαλονίκη είμαι,ξέχασα να αναφέρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Αφήστε που έχω παραδώσει έγγραφα (από την προηγούμενη Τρίτη) για έκδοση πινακίδων (η φορντ) και δε ξέρω ποτε θα το παραλάβω!

Παρασκευη έχω κανονίσει ταξίδι με το πούμα,χωρίς να έχω πούμα😂.Και έχω κλείσει και το ραντεβού που σας είπα για μεμβράνες 🤭.

Ξερει κανεις,εμπειρικά,αν θα παραλάβω προ Παρασκευής;;

Θεσσαλονίκη είμαι,ξέχασα να αναφέρω!

Εάν δεν περιμένεις να σου βάλουν συναγερμούς κλπ λογικά θα το έχεις μέσα στην εβδομάδα. Κ εγώ είχα κλείσει ραντεβού για μεμβράνες πριν το παραλάβω 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Αφήστε που έχω παραδώσει έγγραφα (από την προηγούμενη Τρίτη) για έκδοση πινακίδων (η φορντ) και δε ξέρω ποτε θα το παραλάβω!

Παρασκευη έχω κανονίσει ταξίδι με το πούμα,χωρίς να έχω πούμα😂.Και έχω κλείσει και το ραντεβού που σας είπα για μεμβράνες 🤭.

Ξερει κανεις,εμπειρικά,αν θα παραλάβω προ Παρασκευής;;

Θεσσαλονίκη είμαι,ξέχασα να αναφέρω!

Εδώ Αθήνα σε 2-3 μέρες βγαίνουν οι πινακίδες συνήθως. Τώρα για Θεσσαλονίκηδεν ξέρω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...