Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, filarhos είπε

Ε για αυτό το πήγα σήμερα και αύριο θα βάλουν τον κλιματισμό τοπυς και θα πάνε μια χαρά...

Επειδή έχω κάποια χρόνια που έβαλα φιμέ και επειδή δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, με νέες τεχνολογίες στις μεμβράνες κλπ. Θυμάμαι ότι για λίγες μέρες, 2-3 νομίζω δεν ανοίγουμε παράθυρα και κλιματισμό. Μήπως κάνω λάθος? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Επειδή έχω κάποια χρόνια που έβαλα φιμέ και επειδή δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, με νέες τεχνολογίες στις μεμβράνες κλπ. Θυμάμαι ότι για λίγες μέρες, 2-3 νομίζω δεν ανοίγουμε παράθυρα και κλιματισμό. Μήπως κάνω λάθος? 

Για τα παράθυρα,έτσι ξέρω και γώ.Για το κλίμα ας μας πει κάποιος γιατί μας βλέπω να λιποθυμάμε οικογενειακώς την Παρασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Τις 50 έβαλα. Οι 35 ήταν πολύ σκούρες για τη γυναίκα, για τις 20 δεν επαιζε καν κουβέντα ούτε από εμένα-παραείναι προκλητικές κ επικίνδυνες 

καλημερα! 
εννοουσα σε ποιον μαστορα πηγες για ακριβές κ σε ποιον για φθηνές. Μιλησα χτες μαζι του, 120€ + 70€ οι διαφανες που θελω να βαλω στα πισω παραθυρα (ερχονται απο εργοστασιο βαμμενα, απλα θελω και UV προστασια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

να ρωτησω εσας που εχετε μεμβρανες. αν  βαλεις σε ολα τα παραθυρα το ιδιο νουμερο σκιασης, απο  τη μεση και πισω δειχνουν πιο σκουρα σε εξωτερικο χωρο; το λεω γιατι απο μπροστα μπαινει αρκετο φως ενω το πισω παρμπιζ ειναι καλυμμενο. Καποιος μου ειχε πει για ομοιομορφια θελει ενα νουμερο μεγαλυτερο το πισω. δηλ αν βαλεις 50 στα πλαινα, 70 στο πισω. Ισχυει κατι τετοιο;

Ισχύει. Μπροστά θα φαίνεται λίγο πιο ανοιχτό λόγω του παρμπρίζ αλλά δε μου αρέσει η διαφορά τόνων (πχ 35/20) προσωπικα

16 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Επειδή έχω κάποια χρόνια που έβαλα φιμέ και επειδή δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, με νέες τεχνολογίες στις μεμβράνες κλπ. Θυμάμαι ότι για λίγες μέρες, 2-3 νομίζω δεν ανοίγουμε παράθυρα και κλιματισμό. Μήπως κάνω λάθος? 

 

10 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Για τα παράθυρα,έτσι ξέρω και γώ.Για το κλίμα ας μας πει κάποιος γιατί μας βλέπω να λιποθυμάμε οικογενειακώς την Παρασκευή.

Τα παράθυρα σίγουρα μενουν κλειστά τρεις μέρες. Για κλιματισμό δεν μου είπαν κάτι 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jim1912 είπε

Για τα παράθυρα,έτσι ξέρω και γώ.Για το κλίμα ας μας πει κάποιος γιατί μας βλέπω να λιποθυμάμε οικογενειακώς την Παρασκευή.

ισα ισα, ο κλιματισμος θα βοηθησει στην αφυγρανση-στεγνωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν θυμάμαι για κλιματισμό κάτι...

Άσε που στα 2 από τα 5 που τους έχω πάει είναι όλα αυτόματα και πρέπει να δεις στο υπομενού ότι είσαι στο eco... Και το τρίτο έχει κουμπάκι και ποτέ δεν το πατάω, τα ρυθμίζει μόνο του...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, bjj-p είπε

ισα ισα, ο κλιματισμος θα βοηθησει στην αφυγρανση-στεγνωμα.

Νομίζω καλοριφερ δεν κάνει για τις κόλες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JailbrokenDiesel είπε

καλημερα! 
εννοουσα σε ποιον μαστορα πηγες για ακριβές κ σε ποιον για φθηνές. Μιλησα χτες μαζι του, 120€ + 70€ οι διαφανες που θελω να βαλω στα πισω παραθυρα (ερχονται απο εργοστασιο βαμμενα, απλα θελω και UV προστασια)

Στην autosynthesis έβαλα τις νανοκεραμικες και στον ακή στα μελίσσια (λ. Πηγής) έβαλα τις φθηνές. Σαν δουλειά μου άρεσε καλύτερα του Άκη (με διαφορά) - σαν μεμβράνες εάν δεν είσαι μαθημένος σε νανοκεραμικες δε καταλαβαίνεις τη διαφορά... προσωπικα θεωρω πιο vfm τις «φθηνές» εν προκειμενω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στην autosynthesis έβαλα τις νανοκεραμικες και στον ακή στα μελίσσια (λ. Πηγής) έβαλα τις φθηνές. Σαν δουλειά μου άρεσε καλύτερα του Άκη (με διαφορά) - σαν μεμβράνες εάν δεν είσαι μαθημένος σε νανοκεραμικες δε καταλαβαίνεις τη διαφορά... προσωπικα θεωρω πιο vfm τις «φθηνές» εν προκειμενω

ωραιος, ευχαριστω! επειδη ξερω για την δουλεια που κανει, λεω να κατευθυνθω εκει. δεν εχω εμπειρια απο νανοκεραμικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σχετική με τις μεμβράνες. Έστω πως κάτι τυχαίνει και έχεις μια θραύση και έστω πως έχεις ασφαλιστική κάλυψη θραύσης κρυστάλλων. Σου πληρώνουν και την μεμβράνη;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, li@m είπε

Ερώτηση σχετική με τις μεμβράνες. Έστω πως κάτι τυχαίνει και έχεις μια θραύση και έστω πως έχεις ασφαλιστική κάλυψη θραύσης κρυστάλλων. Σου πληρώνουν και την μεμβράνη;; 

όχι

Εκτός αν βρείς ασφαλιστική που να έχει κάλυψη για τις μεμβράνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Όσο κακό είναι αν έχεις βάλει aftermarket ζάντες , προφυλακτήρες κτλ

Ναι αλλά να σου πω 

Οι πίσω μεμβράνες είναι από εργοστάσιο, δεν είναι after market. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, li@m είπε

Ναι αλλά να σου πω 

Οι πίσω μεμβράνες είναι από εργοστάσιο, δεν είναι after market. 

Το εργοστάσιο απο όσο γνωρίζω βάζει φιμέ τζάμια όχι μεμβράνες . Οπότε αυτά στα καλύπτει

Τώρα αν στο φιμέ τζάμι βάλεις και μεμβράνη δεν θα σου καλύψει την μεμβράνη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...