Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/6/2021 στις 9:06 ΜΜ, terry308 είπε

Η φάτσα σου φαίνεται στην εικόνα του λογαριασμού σου (YouTube) 🤣

Ακούγεται καλά... εμένα η δική μου είναι ψόφια 🤣

Όσοι το είδανε το είδανε 😎

Το εκρυψα για να γλυτώσουμε και το δικτυακό μπουλιγκ 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θεμα Δερματινο σαλονι

Καλημερα παιδες, ασχοληθηκε κανεις να αλλαξει ποτε το σαλονι του αυτοκινητου του ; Εχετε να προτεινετε καποιον ; 

Περα απο τα προφανη μειονεκτηματα του δερματος σε ζεστη/κρυο υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ritualistic είπε

Θεμα Δερματινο σαλονι

Καλημερα παιδες, ασχοληθηκε κανεις να αλλαξει ποτε το σαλονι του αυτοκινητου του ; Εχετε να προτεινετε καποιον ; 

Περα απο τα προφανη μειονεκτηματα του δερματος σε ζεστη/κρυο υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;

Δεν κάνεις δέρμα ύφασμα να μην καίγεται παγώνει ο ποπός σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν κάνεις δέρμα ύφασμα να μην καίγεται παγώνει ο ποπός σου?

Να σου πω την αληθεια δε με απασχολει πολυ το παγωμα καψιμο περισσοτερο με απασχολει να γινει σωστη εγκατασταση και να εχει διαρκεια στον χρονο.

Εχω ακουσει για τον Ρελλα και την Conolly... Εχει κανεις εμπειριες ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2021 στις 12:56 ΜΜ, ritualistic είπε

Να σου πω την αληθεια δε με απασχολει πολυ το παγωμα καψιμο περισσοτερο με απασχολει να γινει σωστη εγκατασταση και να εχει διαρκεια στον χρονο.

Εχω ακουσει για τον Ρελλα και την Conolly... Εχει κανεις εμπειριες ;

Η δουλειά του Ρέλλα είναι εργοστασιακή αλλά η τιμή θα είναι μάλλον η ψηλότερη που θα βρεις.

Εκανα αλλαγή σε ουρανό, κολώνες και πόρτες σε ένα προηγούμενο αμάξι μου και η δουλειά τους ήταν εξαιρετική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eMike είπε

Η δουλειά του Ρέλλα είναι εργοστασιακή αλλά η τιμή θα είναι μάλλον η ψηλότερη που θα βρεις.

Εκανα αλλαγή σε ουρανό, κολώνες και πόρτες σε ένα προηγούμενο αμάξι μου και η δουλειά τους ήταν εξαιρετική.

Thanks για το feedback, ηταν αυτο που εψαχνα

Δεν πειραζει αν ειναι 100-200ε ακριβοτερος απο τους υπολοιπους (γιατι τοσο ειναι με μια ερευνα αγορας που εκανα ρωτωντας εκει, στην Conolly και την Carrera) σημασια για εμενα εχει η ποιοτητα του δερματος και η εγκατασταση.

Εχω βαλει μπροστα για αντηλιακες μεμβρανες αυτη την εβδομαδα και μεχρι τελος του ετους καλα να ειμαστε θα την κανω την κινηση και για το σαλονι και θα επανελθω με review για οποιον ενδιαφερεται. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2021 στις 11:46 ΠΜ, ritualistic είπε

Θεμα Δερματινο σαλονι

Καλημερα παιδες, ασχοληθηκε κανεις να αλλαξει ποτε το σαλονι του αυτοκινητου του ; Εχετε να προτεινετε καποιον ; 

Περα απο τα προφανη μειονεκτηματα του δερματος σε ζεστη/κρυο υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ;

Εχω δει δουλεια απο ρελλα και εχω παθει πλάκα (μιλάω για δερμάτινα φουλ καλυμματα που φαινοταν σαν εργοστασιακό κάθισμα). Γενικά δε μου έδωσε την αίσθηση οτι ειναι κ τόοοοσο ακριβός (είχα αλλαξει υφασμα στα 2 κολωνάκια στο BMW γιατι ειχαν ξεκολλήσει απο τον ηλιο του ανοικτού πάρκιν στη δουλειά στον 8ο χρόνο και ειχα δώσει 60€ όταν άλλοι μου ζητσουσαν 40-50)

@ritualistic εαν πας παρε μια τιμή και για φουλ υφασματινα καλύμματα, ενδιαφέρομαι για το καμικ αλλα δεν εχω προλάβει καθόλου να σταματήσω τόσο καιρό... ε απο ότι σου πουν για το q3 υπολογίζω ένα 10-20% κάτω :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εχω δει δουλεια απο ρελλα και εχω παθει πλάκα (μιλάω για δερμάτινα φουλ καλυμματα που φαινοταν σαν εργοστασιακό κάθισμα). Γενικά δε μου έδωσε την αίσθηση οτι ειναι κ τόοοοσο ακριβός (είχα αλλαξει υφασμα στα 2 κολωνάκια στο BMW γιατι ειχαν ξεκολλήσει απο τον ηλιο του ανοικτού πάρκιν στη δουλειά στον 8ο χρόνο και ειχα δώσει 60€ όταν άλλοι μου ζητσουσαν 40-50)

ναι η αληθεια ειναι οτι οποιος εχει αποψη πανω στο θεμα μου λεει οτι η δουλεια του ειναι κορυφαια και με διαφορα καλυτερη απο οποιονδηποτε αλλο

σχετικα με τις τιμες με μια τηλεφωνικη ερευνα που εκανα στις 3 υποτιτθεται πιο γνωστες φιρμες της Αττικης για δερματινο σαλονι, κινειται ακριβως στα ιδια επιπεδα με τους υπολοιπους.

αν τελικα το προχωρησω, θα επανελθω με feedback και photo review. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις πληρη μετατροπη (μονιμη) σε δέρμα ή καλύμματα δερμα;

Τι σου ειπε χονδρικά; για πληρη μετατροπη ενας ταξιτζης μου ειχε πει καποια στιγμή πριν χρόνια 6-7 κατοστάρικα ότι του πηραν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Θέλεις πληρη μετατροπη (μονιμη) σε δέρμα ή καλύμματα δερμα;

Τι σου ειπε χονδρικά; για πληρη μετατροπη ενας ταξιτζης μου ειχε πει καποια στιγμή πριν χρόνια 6-7 κατοστάρικα ότι του πηραν

για πληρη μετατροπη σε δερμα μιλαω

μου ειπε η τιμη κινειται στα 1200-1500ε αναλογα τι θελω. στον πατερα μου για ενα passat πριν χρονια ειχε ζητησει 1350 αν θυμαμαι καλα.

κοιτα σιγουρα βρισκεις με πολυ χαμηλοτερες τιμες αλλα μετα πας σε αμφιβολου ποιοτητας μαστορες και δερματα και δεν θελω να μπλεξω.

η carrera και η conolly που θεωρουνται κ αυτες απο τις πολυ γνωστες φιρμες και εμπιστοσυνης για αυτη την δουλεια μου ειπαν περιπου τα ιδια χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε συ να χαλασεις το εργοστασιακο καθισμα και δε κανεις ένα καλο δερματινο σαλονι με καλυματα; σε τόσο καλό μάστορα δε φαινεται η διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν το ειχα στο μυαλο μου σαν λυση αυτο αλλα το ακουω... τι μειονεκτηματα/πλεονεκτηματα εχει και τι διαρκεια στον χρονο ? ειναι και αυτο δερμα πραγματικο (εννοω οχι δερματινη) ?

να υποθεσω οτι οι ιδιες εταιρειες που αναφεραμε κ πιο πανω αναλαμβανουν κ αυτη την δουλεια ?

Επεξ/σία από ritualistic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ritualistic είπε

δεν το ειχα στο μυαλο μου σαν λυση αυτο αλλα το ακουω... τι μειονεκτηματα/πλεονεκτηματα εχει και τι διαρκεια στον χρονο ? ειναι και αυτο δερμα πραγματικο (εννοω οχι δερματινη) ?

να υποθεσω οτι οι ιδιες εταιρειες που αναφεραμε κ πιο πανω αναλαμβανουν κ αυτη την δουλεια ?

Εχει το πλεονέκτημα ότι οταν το βαρεθείς/πουλησεις βγαινει κ απο κάτω εχεις ανεγγιχτο το εργοστασιακό κάθισμα. Σαν εφαρμογή άνεση κλπ ειναι >90% με το εργοστασιακό και φυσικά ότι πληρώσεις θα σου βάλουν (θες τοπ δερμα θα εχεις τοπ δέρμα). Φυσικα ράβεται για το αυτοκινητο σου με πατρόν...

Ναι οι ιδιες εταιρείες το κάνουν, σα κοστος είναι αισθητά χαμηλότερο απο αυτό που ανέφερες, ισως στα μισα πάνω κατω... Σκέψου για υφασμα για το καμικ μια τιμή που πηρα ήταν περιπου 200€. Το μονο - ειναι ότι θα χάσεις τα εργοστασιακά τσεπακια των καθισμάτων (αλλα μπορεις να του ζητησεις να σου φτιάξει ανάλογα με το δέρμα στο κάλλυμα)

 

Προσωπικά σε καινουργιο αμαξι δε θα εκανα την επεμβαση που σκέφτεσαι στο σαλόνι, ίσως εψαχνα να βρω μεταχειρισμένο φουλ σετ δερματινο σαλονι απο εξωτερικο σε 1-2 χρονια αλλα για κανένα λόγο δε θα κατεστρεφα καινουργιο αμαξι ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εχει το πλεονέκτημα ότι οταν το βαρεθείς/πουλησεις βγαινει κ απο κάτω εχεις ανεγγιχτο το εργοστασιακό κάθισμα. Σαν εφαρμογή άνεση κλπ ειναι >90% με το εργοστασιακό και φυσικά ότι πληρώσεις θα σου βάλουν (θες τοπ δερμα θα εχεις τοπ δέρμα). Φυσικα ράβεται για το αυτοκινητο σου με πατρόν...

Ναι οι ιδιες εταιρείες το κάνουν, σα κοστος είναι αισθητά χαμηλότερο απο αυτό που ανέφερες, ισως στα μισα πάνω κατω... Σκέψου για υφασμα για το καμικ μια τιμή που πηρα ήταν περιπου 200€. Το μονο - ειναι ότι θα χάσεις τα εργοστασιακά τσεπακια των καθισμάτων (αλλα μπορεις να του ζητησεις να σου φτιάξει ανάλογα με το δέρμα στο κάλλυμα)

 

Προσωπικά σε καινουργιο αμαξι δε θα εκανα την επεμβαση που σκέφτεσαι στο σαλόνι, ίσως εψαχνα να βρω μεταχειρισμένο φουλ σετ δερματινο σαλονι απο εξωτερικο σε 1-2 χρονια αλλα για κανένα λόγο δε θα κατεστρεφα καινουργιο αμαξι ετσι

δεν ακουγεται κακη ιδεα αλλα ειναι οντως ιδιο το αποτελεσμα ?

γενικα ειχα την εντυπωση οτι το να βαλεις δερματινο σαλονι ειναι αναβαθμιση και οχι οτι θα το καταστρεψω... δεν ειναι ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ritualistic είπε

δεν ακουγεται κακη ιδεα αλλα ειναι οντως ιδιο το αποτελεσμα ?

γενικα ειχα την εντυπωση οτι το να βαλεις δερματινο σαλονι ειναι αναβαθμιση και οχι οτι θα το καταστρεψω... δεν ειναι ετσι ?

Αναβαθμιση ειναι όταν το παρεις απο το εργοστάσιο ή βάλεις πχ το γνήσιο (ξεκουμπώνεις το ενα καθισμα βαζεις το άλλο), αυτό που σκεφτοσουν είναι καταστροφή στην πράξη... με πιθανές προεκτάσεις έως και το να μη σου καλύπτουν εγγυηση σε ότι εχει σχέση με τα καθισματα (π.χ. αεροσακοι καθισμάτων εαν εχει/μηχανισμοί κοκ). Για εμένα ουτε να το σκεφτείς σε καινουργιο αμαξι!

Βαλε δερμάτινα καλύμματα το αποτελεσμα θα ειναι μια χαρά και οποτε τα βαρεθεις είτε το πουλησεις βγαινουν και εχεις το εργοστασιακό σαλονι σου!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...