Προς το περιεχόμενο

Αναπαραγωγή cd


Magi A.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια. Σε ενα JVC XL-Z232 cd player ενω παιζει παλιοτερα cd μουσικης που ειχα γραψει απο υπολογιστη, σε αυτα που εγραψα απο hp laptop δεν λεει να τα αναπαραγει. Τα εγραψα με burnaware. Τα παλιά τα χα γραψει με ashampoo. Επίσης πατησα audio cd για εγγραφη. Τι στο καλο φταίει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον τα δισκακια φταινε.Η ποιοτητα των CD-R δισκακιων σημερα ειναι για κλαμματα ειναι ενα πεθαμενο φορμα που εχει εγκαταλειφθει εδω και  χρονια.Εγω γραφω-οταν γραφω-με Verbatim Vinyl https://www.skroutz.gr/s/24292001/Verbatim-CD-R-Vinyl-700MB-10τμχ-43426.html   και K3b (KDE)

Ειναι και το JVC εικοσαετιας μηχανημα οποτε δεν ειναι περιεργο που αλλες φορες παιζει και αλλες οχι.

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε ναι οταν ενα cd player παλιωνει γινεται πιο δυστροπο με less than perfect δισκακια.Καλυτερα απεσυρε το και παρε ενα dvd player οπως το Sony DVP-SR170 για cd playback αν εχεις πολλα δισκακια.

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασε να γραψεις Verbatim CD-R δισκακια σε χαμηλη ταχυτητα.Αν και τοσο το  αρχαιο JVC  οσο και τα CD-R που παραγονται σημερα (φτηνα-κινεζικα) ειναι ολα για πεταμα εδω που τα λεμε οποτε...

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 22/03/2021 at 17:25, Magi A. said:

Τα παλαιοτερα τα παιζει κανονικα εννοω! Αυτα π γραψα τωρα δεν τα παιζει. Ειναι της δουλειας δεν το εχω σπιτι μου την σακαρακα!!! 

τυπικα θα καθαριζα και το laser αν εχεις προσβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...