Προς το περιεχόμενο

Ιδιοκτησία Βεράντας


Polaris13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Nabuko είπε

Ενώ πριν που λειτουργούσαν έβγαιναν οι αποφάσεις άμεσα. 

Δεν λέω ότι ζούμε στην ιδανική χώρα. απλά αν αυτό τραβήξει χρόνια δεν έχει νόημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 28/3/2021 στις 1:53 ΜΜ, Joshua21 είπε

Εγώ στη θέση σου θα τους απαντούσα πως το πρόβλημα θα λυθεί ούτως ή άλλως, και πως ίσως θα ήταν προτιμότερο να την αγχώσουν τα παιδιά της αντί για δικηγόροι/δικαστικοί επιμελητές.

 

Στις 28/3/2021 στις 9:40 ΜΜ, giorgoskouro είπε

Δικαιολογίες της δεκάρας. Αν τους σπάσει σωλήνας νερού και γεμίσουν νερά και αν δεν έχουν ρεύμα λόγω βλάβης να το αφήσουν έτσι επειδή δεν θέλουν να αγχωσουν την γριά. Νομικές ενέργειες και άστους να λένε τα δικά τους. 

Έχω στείλει το εξώδικο απο τη Τρίτη και δεν έχει επικοινωνήσει κανείς ούτε με εμένα, ούτε με τη δικηγόρο μου! δεν το πιστεύω ότι δεν έχει ιδρώσει καθόλου το αυτί τους!

Στις 28/3/2021 στις 4:10 ΜΜ, Lucifer είπε

Οπότε ας τρώει εσένα το παιδί σου σοβάδες στο κεφάλι για να μην αγχωθεί η γριά.

Έλα, φέρε δικηγόρο ντυμένο Χάρο να ξεσκαρτάρουμε τους ανεύθυνους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Polaris13 είπε

 

Έχω στείλει το εξώδικο απο τη Τρίτη και δεν έχει επικοινωνήσει κανείς ούτε με εμένα, ούτε με τη δικηγόρο μου! δεν το πιστεύω ότι δεν έχει ιδρώσει καθόλου το αυτί τους!

 

Καλά περίμενε και άλλες μέρες ακόμα. Παίζει να πάνε αυτοί σε δικηγόρο για να σου στείλουν και εσένα ή να συζητήσουν τα νομικά θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Καλά περίμενε και άλλες μέρες ακόμα. Παίζει να πάνε αυτοί σε δικηγόρο για να σου στείλουν και εσένα ή να συζητήσουν τα νομικά θέμα. 

εμενα γιατι να μου στείλουν? αυτοί κάνουν ζημία στη περιουσία μου, όχι εγώ στη δικιά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Polaris13 είπε

εμενα γιατι να μου στείλουν? αυτοί κάνουν ζημία στη περιουσία μου, όχι εγώ στη δικιά τους.

Είναι σύνηθες όταν ο άλλος δεν καταλαβαίνει και θέλει να σου πάει κόντρα αντί να συμμορφωθεί να σου κάνει τα ίδια, πχ στέλνεις εξώδικο εσύ σου στέλνει και αυτός λέγοντας τα δικά του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Είναι σύνηθες όταν ο άλλος δεν καταλαβαίνει και θέλει να σου πάει κόντρα αντί να συμμορφωθεί να σου κάνει τα ίδια, πχ στέλνεις εξώδικο εσύ σου στέλνει και αυτός λέγοντας τα δικά του. 

ας στειλει οτι θέλει. τη τετάρτη θα ξεκινήσω τη διαδικασία της μήνυσης. Δεν φοβάμαι γιατί έχω δίκιο.
Δεν τα έχω με τη γριά, τα έχω με τα παιδιά της, τεράστια γαιδούρια. Απίστευτη αδιαφορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Polaris13 είπε

ας στειλει οτι θέλει. τη τετάρτη θα ξεκινήσω τη διαδικασία της μήνυσης. Δεν φοβάμαι γιατί έχω δίκιο.
Δεν τα έχω με τη γριά, τα έχω με τα παιδιά της, τεράστια γαιδούρια. Απίστευτη αδιαφορία. 

Οποτε προχώρα στην διαδικασία και άστους. Τώρα τι θα κάνουν δικό τους θέμα. Εάν γίνει δικαστήριο θα αρχίσουν να λένε για προβλήματα υγείας, χήρες και ορφανά, ψυχολογικά κτλ για να καθυστερήσουν οσο μπορούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Οποτε προχώρα στην διαδικασία και άστους. Τώρα τι θα κάνουν δικό τους θέμα. Εάν γίνει δικαστήριο θα αρχίσουν να λένε για προβλήματα υγείας, χήρες και ορφανά, ψυχολογικά κτλ για να καθυστερήσουν οσο μπορούν. 

Δεν μπορώ να πιστέψω πώς προτιμούν να μπουμε σε αυτή τη διαδικασία, τη στιγμή που προσφέρθηκα να κάνουμε κάτι με δικά μου έξοδα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Polaris13 είπε

Δεν μπορώ να πιστέψω πώς προτιμούν να μπουμε σε αυτή τη διαδικασία, τη στιγμή που προσφέρθηκα να κάνουμε κάτι με δικά μου έξοδα.... 

Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 18/4/2021 στις 8:44 ΜΜ, Basilhs23___ είπε

Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι..... 

Τελικά μου στείλανε πίσω εξώδικο, πως τους παρενοχλώ, και πως "τι περιμένεις σε παλιο σπίτι? ας μη το αγόρασες", και πως θα μου κανουν μύνηση με αποζημίωση αν την ξαναενοχλησω... απιστευτο!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Polaris13 είπε

Τελικά μου στείλανε πίσω εξώδικο, πως τους παρενοχλώ, και πως "τι περιμένεις σε παλιο σπίτι? ας μη το αγόρασες", και πως θα μου κανουν μύνηση με αποζημίωση αν την ξαναενοχλησω... απιστευτο!

Απλα, γελοίοι. Τωρα τους κάνεις μήνυση. Αν δούνε οι δικαστές αυτό το εξώδικο που έστειλαν θα γελάνε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Απλα, γελοίοι. Τωρα τους κάνεις μήνυση. Αν δούνε οι δικαστές αυτό το εξώδικο που έστειλαν θα γελάνε. 

η δικηγορος μου τσατιστηκε πολυ ασχημα. εχω ξεκινησει διαδικασιες. τραγικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Polaris13 είπε

η δικηγορος μου τσατιστηκε πολυ ασχημα. εχω ξεκινησει διαδικασιες. τραγικοι

Βασικά με τον δικηγόρο των άλλων πρέπει να εκνευριστει. Ο κάθε πελάτης σκέφτεται και λέει ότι του κατέβει, ο δικηγόρος όμως πρέπει να προσέξει και να ελέγξει εις τριπλούν τι θα γράψει στο εξωδικο διότι αυτό αποτελεί δικονομικο έγγραφο και χρειάζεται γνώση της νομολογιας για να μην πατήσεις και σου γυρίσει μπούμερανγκ, όπως θα γίνει με τους γείτονες σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Βασικά με τον δικηγόρο των άλλων πρέπει να εκνευριστει. Ο κάθε πελάτης σκέφτεται και λέει ότι του κατέβει, ο δικηγόρος όμως πρέπει να προσέξει και να ελέγξει εις τριπλούν τι θα γράψει στο εξωδικο διότι αυτό αποτελεί δικονομικο έγγραφο και χρειάζεται γνώση της νομολογιας για να μην πατήσεις και σου γυρίσει μπούμερανγκ, όπως θα γίνει με τους γείτονες σου. 

o δικηγορος παει πακετο με τον πελατη. τρελος πελατης, τρελος δικηγορος! 
ασε που για αυτον ηταν ευκολα 150 ευρω!

Επεξ/σία από Polaris13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Polaris13 είπε

o δικηγορος παει πακετο με τον πελατη. τρελος πελατης, τρελος δικηγορος! 
ασε που για αυτον ηταν ευκολα 150 ευρω!

Όχι απαραίτητα, δεν είναι θέμα τρέλας, ίσως το κάνει αυτό κανένας χασοδίκης δικηγοράκος της κακιάς ώρας. Αλλά κάποιος καλός δικηγόρος που είναι γνωστός και έχει μεγάλο πελατολόγιο, δεν παίζει επ' ουδενί να χαλάσει την φήμη και το όνομά του γράφοντας ηλίθια εξώδικα. Το εξώδικο δεν είναι ανακοίνωση ούτε ταχυδρομική επιστολή. Με αυτό που σου έστειλαν είναι σαν να στρώνουν τον δρόμο με ροδοπέταλα για να φάνε μήνυση και να διευκολύνουν και τους δικαστές καθώς, ήδη ομολογούν πως δεν ενδιαφέρονται για τις υποχρεώσεις τους με βάση τον νόμο και πετάνε δικαιολογίες της δεκάρας του στυλ παλαιότητα κτλ, αν γίνει δικαστήριο αυτό το χρησιμοποιείς εναντίον τους, αν επικαλεστούν άλλα πράγματα κατά το δικαστήριο είτε δεν θα μπορούν να τα δικαιολογήσουν και απλά θα γίνουν ρόμπα.

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...