Προς το περιεχόμενο

TP-Link RE205 και κατευθυντικη κεραια.


Sungodra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στους συνφορουμιτες,

εχω την εξης απορια. Εχω το συγκεκριμενο repeater και θελω να παρω wifi απο κτηριο που ειναι περιπου 700μ μακρια. Ξερω οτι χρειαζεται μια κατευθυντικη κεραια αλλα πως ακριβως γινεται? και ποια να διαλεξω? Υπαρχει οπτικη επαφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω εταιρια παροχης ασυρματης ζευξης σε σημειο που δεν φτανουν παροχοι αλλοι και ειναι ολο προβληματα με τις βροχες και την κακοκαιρια......θα εχεις θεματα να ξερεις σε οποιαδιποτε ζευξη....μπορει να ειναι ομος και η μονη λυση φανταζομε για να το λες δεν θα γινετε αλλιος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο repeater, δεν αλλάζουν οι κεραίες του οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να το βγάλεις έξω στο μπαλκόνι μήπως μπορέσει να συνδεθεί.

Εναλλακτικά αγοράζεις νέο εξοπλισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ubiquity κεραίες και 1 gigabit router ξεχνάς το repeater κάνεις την ζεύξη μόνος σου ή με εταιρία... Σε εμένα οι διακοπές ίντερνετ είναι απ την ΔΕΗ λόγο παροχου όταν τελειώνουν τα ups στην περίπτωση δεν νομίζω να έχεις θεματα.... Έχω το vr400 το gigabit...σκυλί ρουτερ Συμβουλή μακριά από mikrotik... Καλή υλοποίηση φιλε... 2ο πρόβλημα βασικό οι σπιτονοικηριδες αν ζεις σε πολυκατοικία 😂

https://www.skroutz.gr/c/738/wifi-antennas/m/5744/Ubiquiti.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...