Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, artshadows είπε

Γνώμες για αυτό https://www.spotawheel.gr/buy/citroen/used-2016-citroen-c4-cactus/6409

Citroen cactus c4  αυτόματο euro6 πετρέλαιο του 100χχλμ , αυτόματο ψάχνω  

12900€

Η Peugeot 2008, 2014μοντελο https://www.spotawheel.gr/buy/peugeot/used-2014-peugeot-2008/6545

Αυτόματο πετρέλαιο 136χλμ 

11959€ euro 5

Στο Peugeot βγάζεις και το πόδι να σπρώξεις. 

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, artshadows είπε

Με ενδιαφέρει να το κρατήσω κοιτάω πετρέλαιο λόγο κατανάλωσης κάνω χλμ ,να δω βενζίνη ;

Τι χιλιόμετρα κάνεις; Στην Πάρο που έχεις τοποθεσία; Το ντίζελ θέλει αυτοκινητόδρομο, να ανοίγει. Αν κάνεις ταξίδια, τότε ναι. Αν κάνεις σβούρα όλη μέρα, τότε κοίτα κάτι σε υγραέριο ή CNG

1 λεπτό πριν, artshadows είπε

Οπότε γνώμες για το Citroen?

Για μένα υπερεκτιμημένο της Spot. Οι τύποι δε πουλάνε το αυτοκίνητο στην αξία του, πουλάνε και τη δική τους φήμη και καλά. Με 13,000 δε θα έπαιρνα με τίποτα μεταχειρισμένο τέτοιο μοντέλο 5ετίας...

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετακόμισα Αθήνα θα το αλλάξω στο προφίλ  

Δίνουν και κάποια εγγύηση παροχές 

Αυτό https://auto-alivizatos.car.gr/cars/view/315373433/

C4 cautus το ίδιο , του 2018 76χχλμ 13850 ?

Πάλι με κάποιες παροχές εγγυήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, artshadows είπε

Μετακόμισα Αθήνα θα το αλλάξω στο προφίλ  

Δίνουν και κάποια εγγύηση παροχές 

Αυτό https://auto-alivizatos.car.gr/cars/view/315373433/

C4 cautus το ίδιο , του 2018 76χχλμ 13850 ?

Πάλι με κάποιες παροχές εγγυήσεις

Για να έχεις μια εικόνα αν αξίζει, αυτό ακριβώς το Αμαξι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ το Νοέμβριο του 2017 είχε 16500 με το κλειδί στο χέρι (παίζει να έχω ακόμα κάπου στα σαβουροχαρτα μου προσφορά από το Μάκρη). Σα να λέμε ότι σε 3 χρόνια έχασε σκάρτα 3000… για αυτό δεν αξίζει…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Για να έχεις μια εικόνα αν αξίζει, αυτό ακριβώς το Αμαξι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ το Νοέμβριο του 2017 είχε 16500 με το κλειδί στο χέρι (παίζει να έχω ακόμα κάπου στα σαβουροχαρτα μου προσφορά από το Μάκρη). Σα να λέμε ότι σε 3 χρόνια έχασε σκάρτα 3000… για αυτό δεν αξίζει…

+1! Επίσης εχει έρθει ξεκάθαρα απο Γαλλία όπως και το περισσότερο στοκ του συγκεκριμένου (αν δεις τις φωτο με τo infotainment είναι ολα στα Γαλλικά, δεν εχουν μπει στον κοπο να το γυρίσουν Αγγλικά εστω) με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, and_64 είπε

+1! Επίσης εχει έρθει ξεκάθαρα απο Γαλλία όπως και το περισσότερο στοκ του συγκεκριμένου (αν δεις τις φωτο με τo infotainment είναι ολα στα Γαλλικά, δεν εχουν μπει στον κοπο να το γυρίσουν Αγγλικά εστω) με ότι αυτό μπορεί να συνεπάγεται

Γιατί είσαι κακοπροαίρετος; Δηλαδή δε μπορούσε να το έχει μια καθηγήτρια Γαλλικών στην Ελλάδα; Ή ένας απο τους χιλιάδες Γάλλους έξπατς; Αμέσω το μυαλό σου στο κακό :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Γιατί είσαι κακοπροαίρετος; Δηλαδή δε μπορούσε να το έχει μια καθηγήτρια Γαλλικών στην Ελλάδα; Ή ένας απο τους χιλιάδες Γάλλους έξπατς; Αμέσω το μυαλό σου στο κακό :P 

Ευλογησον δηλαδή, είμαι περίεργος άνθρωπος εγω μη με ψάχνεις! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

15 hours ago, artshadows said:

Μετακόμισα Αθήνα θα το αλλάξω στο προφίλ  

Δίνουν και κάποια εγγύηση παροχές 

Αυτό https://auto-alivizatos.car.gr/cars/view/315373433/

C4 cautus το ίδιο , του 2018 76χχλμ 13850 ?

Πάλι με κάποιες παροχές εγγυήσεις

Ότι πάρεις από  μάντρα κατα πάσα πιθανότητα έχει γυρισμένα χλμ, είναι εισαγωγής με αμφίβολο παρελθόν. Θέλει τρελό ψάξιμο το μεταχειρισμένο για να πεις ότι δεν σε πιάνουν κορόιδο στη κατάσταση του αυτοκινήτου. Επίσης είναι η χειρότερη εποχή για αγορά μέχρι με τις τιμές που έχουν πάρει τα πάνω τους

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, artshadows είπε

Κάποιες μάντρες δίνουν πιστοποίηση Χλμ

το οποίο είναι (κάπως) χρήσιμο ,μόνο αν μπορείς ο ίδιος να επαληθεύσεις τα χιλιόμετρα ώστε να το πάρουν(?) πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, artshadows είπε

Στο ΚΤΕΟ φαίνονται υποτίθεται

Συνήθως τα γυρίζουν πριν τον εκτελωνισμό,  το κτεο μονο για ελληνικά μπορεί να σε βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βρει ενα Kia Ceed μοντελο του 18, με 30 χιλ. χλμ και ολα τα εξτρα που θελω σε καλουτσικη τιμη, με βαση και την περιοδο που διανυουμε και την εκτοξευση των τιμων. Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι φοραει 1.4 ατμοσφαιρικο κινητηρα με 99 αλογα.. Γενικα δεν ειμαι ουτε φαν της ταχυτητας ουτε θα κανω μεγαλα ταξιδια, κυριως μεσα στην πολη θα κυκλοφορει. Αξιζει λετε ή ειναι πολυ μικρος αυτος ο κινητηρας για τετοιο αμαξωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...