Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Τα auris του '07-'09 έχουν θέμα με τον 1.4 και τα λάδια, σωστά;

Δεν βρίσκω και κανένα Civic 1.4 (2006+) μέχρι τα 6000. :(

2/2 με τα Fiesta που έχουμε δει, λίγο στούκα αλλά δεν κουμπώνει καλά ο πίσω προφυλακτήρας, σασί κομπλέ και το 2ο είχε μπει σε καλίμπρα. :(

Ενα συγκεκριμενο μοτερ ειχε θεμα, νομιζω το 1.33 αν το ψαξεις θα το βρεις...

Αν ειναι να πας στο 1.4 και να εχει 240-250 τέλη γιατι δε πας στο 1.6 απευθειας που ειναι πολυ ανωτερω...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, paylidis είπε

Ενα συγκεκριμενο μοτερ ειχε θεμα, νομιζω το 1.33 αν το ψαξεις θα το βρεις...

Αν ειναι να πας στο 1.4 και να εχει 240-250 τέλη γιατι δε πας στο 1.6 απευθειας που ειναι πολυ ανωτερω...;

1.33 δεν είναι το 1.4; Απλά το υποθέτω λόγο του Civic που η Honda το δινει σαν 1.4 αλλά είναι 1.339 οπότε πιάνετε στην κατηγορία των 1.300.

Στο 1.4 με το ζόρι θα πάω επειδή τα περισσότερα που μου αρέσουν είναι εκεί, δυστυχώς στα 280 φεύγει το budget κάτι το οποίο δεν μου αρέσει.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

1.33 δεν είναι το 1.4; Απλά το υποθέτω λόγο του Civic που η Honda το δινει σαν 1.4 αλλά είναι 1.339 οπότε πιάνετε στην κατηγορία των 1.300.

Στο 1.4 με το ζόρι θα πάω επειδή τα περισσότερα που μου αρέσουν είναι εκεί, δυστυχώς στα 280 φεύγει το budget κάτι το οποίο δεν μου αρέσει.

Νομιζω ειναι διαφορετικα μοτερ, αν ψαχτεις λιγο θα βγαλεις ακρη..

Νομιζω παντως οτι τα 240 με τα 280 δεν ειναι σημαντικη διαφορα αν σκεφτεις ποσο ανωτερο μοτερ παιρνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Νομιζω ειναι διαφορετικα μοτερ, αν ψαχτεις λιγο θα βγαλεις ακρη..

Νομιζω παντως οτι τα 240 με τα 280 δεν ειναι σημαντικη διαφορα αν σκεφτεις ποσο ανωτερο μοτερ παιρνεις

Λόγο του ότι αναγκαστικά θα πάρω δάνειο για να πάρω το αμάξι τότε δυστυχώς ναι είναι σημαντική η διαφορά, υπάρχουν αυξημένα έξοδα στο σπίτι γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε μιας και ανεφερες το φιεστα δε κοιτας για κανενα 1250 που εχει 135 τελη; ειναι σεβαστη η διαφορά... ή καποιο αλλο μοντελο μετα τον 10/2010 που να εχει χαμηλοτερα τελη (βασει ρύπων)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, paylidis είπε

Τοτε μιας και ανεφερες το φιεστα δε κοιτας για κανενα 1250 που εχει 135 τελη; ειναι σεβαστη η διαφορά... ή καποιο αλλο μοντελο μετα τον 10/2010 που να εχει χαμηλοτερα τελη (βασει ρύπων)

Τώρα ελπίζω να μπορέσουμε να δούμε ένα Fiesta 1.2, θα δείξει πώς θα πάει.

Σίγουρα θα ήθελα κάτι μετά το 10/2010 αλλά νομίζω τα περισσότερα που βρίσκω είναι αρκετά μικρά (τύπου i10), θα ψάξουμε πάντως.

Έχεις ιδέα πόσο καιρό κάνουν να ενημερώσουν για δάνειο; 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grim Ripper είπε

Τώρα ελπίζω να μπορέσουμε να δούμε ένα Fiesta 1.2, θα δείξει πώς θα πάει.

Σίγουρα θα ήθελα κάτι μετά το 10/2010 αλλά νομίζω τα περισσότερα που βρίσκω είναι αρκετά μικρά (τύπου i10), θα ψάξουμε πάντως.

Έχεις ιδέα πόσο καιρό κάνουν να ενημερώσουν για δάνειο; 😛

απευθειας απο τραπεζα ή μεσω εμπορου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

απευθειας απο τραπεζα ή μεσω εμπορου;

Τράπεζα κατευθείαν, απλά μου είπαν να δοκιμάσω μόνος μου και θα υπάρχει σχόλιο/σημείωση ότι υπάρχει δυνατότητα για εγγυητή.

Σήμερα είναι 1 εβδομάδα από τότε που έστειλα τα χαρτιά (εκκαθαριστικό, μισθοδοσία, κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Τράπεζα κατευθείαν, απλά μου είπαν να δοκιμάσω μόνος μου και θα υπάρχει σχόλιο/σημείωση ότι υπάρχει δυνατότητα για εγγυητή.

Σήμερα είναι 1 εβδομάδα από τότε που έστειλα τα χαρτιά (εκκαθαριστικό, μισθοδοσία, κτλ).

Απευθείας απο τραπεζχα ισως παρει 15-20 μερες αναλογως και του ποσου... μεσω εμπορου θα ήταν 2-5 εργάσιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Απευθείας απο τραπεζχα ισως παρει 15-20 μερες αναλογως και του ποσου... μεσω εμπορου θα ήταν 2-5 εργάσιμες

Θα δοκίμαζα μέσω έμπορου αλλά έτσι όπως μου τα είχε πει έφευγε αρκετά εκτός budget...

Η τιμή με τις δόσεις στο car υποτίθεται δεν είναι σωστή και κάτι τέτοια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τελικά το έκλεισα, θα το πάρω σε δύο εβδομάδες! Πρέπει να είναι πολύ συναρπαστικό αμάξι! :lol:

 

 

2 εβδομάδες για μεταχείρο ? Πως και έτσι ?

Άντε με το καλό και φωτό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zio10 είπε

Σ' ευχαριστώ! Κανονίσαμε με τον άνθρωπο να το κρατήσει για να μη χρειαστεί να πληρώσει τέλη στο άλλο αμάξι του και λίγες μέρες.

Απο εμπειρίες δικών μου ανθρώπων πάντως έχει βγει σκυλό το συγκεκριμένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...