Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Ωραίο, αλλά 2 χρόνια πιο παλιό, 10.000 χλμ παραπάνω και +1,5 χιλιάρικο ακριβότερο?

Είναι δίκαιο το vfm μεταξύ τους? 

Κοίτα και τα 2 ακριβά είναι ως μεταχειρισμένα

Θα προτιμούσα τον 150αρη κινητήρα έχει και χρώμα δεν είναι το κλασικό άσπρο που τα βλέπεις όλα και δεν ξέρω αν ισχύει αναφέρουν 8ετη εγγύηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λόγω ελεύθερου χρόνου αυτές τις μέρες κι ενώ βοηθάω την γυναίκα με το μωρό, σκαλίζω τα μεταχειρισμένα στο καρ.

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα να ανεβάσω για σχολιασμό κάποια απο πάρκινγκ;

Κάποια από αυτά ξεφεύγουν του μπάτζετ αλλά έχω στο μυαλό μου ότι θα προσπαθήσω να κάνω κάποια διαπραγμάτευση αφού δεν καίγομαι άμεσα να αγοράσω, θα ήθελα τα φώτα σας 

Επεξ/σία από kostassam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostassam είπε

Λόγω ελεύθερου χρόνου αυτές τις μέρες κι ενώ βοηθάω την γυναίκα με το μωρό, σκαλίζω τα μεταχειρισμένα στο καρ.

Αν δεν υπάρχει πρόβλημα να ανεβάσω για σχολιασμό κάποια απο πάρκινγκ;

Κάποια από αυτά ξεφεύγουν του μπάτζετ αλλά έχω στο μυαλό μου ότι θα προσπαθήσω να κάνω κάποια διαπραγμάτευση αφού δεν καίγομαι άμεσα να αγοράσω, θα ήθελα τα φώτα σας 

Γιατί να υπάρχει πρόβλημα ? Ανέβασε να τα δούμε και να σου πούμε τις γνώμες μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostassam είπε

             X1   στα 23κ (συζητήσιμη),   κοίταξα κι εξωτερικό επιφανειακά και μου φάνηκε καλή τιμή αφού παίζουν πολύ κοντα οι τιμές

Κοίτα η δική μου η γνώμη όπως είχα πεί είναι οτι σε αυτά τα λεφτά θα κοίταζα μόνο για ελαφρώς μεταχειρισμένο (ταβάνι π.χ. 20.000Χλμ άντε βαριά 30.000 )

Τώρα για 85.000χλμ αμάξι δεν θα έδινα 23.000ε , γνώμη μου είναι ότι αν δεν έχεις budget και παίζεις ας πούμε στα 10.000ε , τότε οκ να κοιτάς αμάξια σε αυτά τα χιλιόμετρα .

Είναι κρίμα ενώ μπορείς να πάρεις κούτα αμάξι με εγγύηση να πας να δώσεις αντίστοιχα λεφτά για να πάρεις αμάξι με τόσα χιλιόμετρα .

Και να σκέφτεσαι και το after sales , αντέχει ο ποπός σου BMW αν βγάλει κάποιο θέμα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το κοιτάω κι εγώ το συγκεκριμένο κάπου εκεί παίζουν ακόμα και από αντιπροσωπεία. Άντε να βρεις του 2016 με 21.000 ευρώ. Τα χλμ ίσως είναι λίγο πολλα, σχεδόν 28 χιλιάδες το χρόνο? 

8 λεπτά πριν, tsofras είπε

Και να σκέφτεσαι και το after sales , αντέχει ο ποπός σου BMW αν βγάλει κάποιο θέμα ?

Είπαμε μύθος. Πιθανόν το δικό σου να θέλει πιο πολλά 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Επειδή το κοιτάω κι εγώ το συγκεκριμένο κάπου εκεί παίζουν ακόμα και από αντιπροσωπεία. Άντε να βρεις του 2016 με 21.000 ευρώ. Τα χλμ ίσως είναι λίγο πολλα, σχεδόν 28 χιλιάδες το χρόνο? 

Είπαμε μύθος. Πιθανόν το δικό σου να θέλει πιο πολλά 😄

Το μύθος το ακούω για την συντήρηση , στα ανταλλακτικά αν γίνει καμία στραβή δεν ξέρω κατα πόσο είναι μύθος . Έκανα κάτι βόλτες σε forums της BMW και έφριξα είναι η αλήθεια

Το DSG μπορεί να σπάει αλλά με 750ε βάζεις ανακατασκευής , όταν έψαχνα για το κιβώτιο της BMW έβλεπα κάτι 7χίλιαρα , δεν ξέρω βέβαια τι λύσεις υπάρχουν εκτός δικτύου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το μύθος το ακούω για την συντήρηση , στα ανταλλακτικά αν γίνει καμία στραβή δεν ξέρω κατα πόσο είναι μύθος . Έκανα κάτι βόλτες σε forums της BMW και έφριξα είναι η αλήθεια

Το DSG μπορεί να σπάει αλλά με 750ε βάζεις ανακατασκευής , όταν έψαχνα για το κιβώτιο της BMW έβλεπα κάτι 7χίλιαρα , δεν ξέρω βέβαια τι λύσεις υπάρχουν εκτός δικτύου

Τόσο βαθιά δεν το έψαξα να πω την αλήθεια, αν είναι έτσι τότε θα πρέπει να πουλήσω πολλά κάστανα για την συντήρηση 😁

H Civic '18   είναι ένα ακόμα στα υπ΄όψιν λόγω χιλιομέτρων που αναφέρεις καθώς και για την έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kostassam είπε

Τόσο βαθιά δεν το έψαξα να πω την αλήθεια, αν είναι έτσι τότε θα πρέπει να πουλήσω πολλά κάστανα για την συντήρηση 😁

H Civic '18   είναι ένα ακόμα στα υπ΄όψιν λόγω χιλιομέτρων που αναφέρεις καθώς και για την έκδοση

Αυτό μάλιστα εφόοσον δεν έχεις θέμα με το μέγεθος είναι αμαξάρα.

Απλά και αυτό το είχαν πριν κάτι μήνες σε προσφορά στα 22.000ε νομίζω ? (δεν θυμάμαι) οπότε το 23500 για διετίας δείχνει κάπως ...... (βέβαια για κάποιον που δεν το γνωρίζει δεν δείχνει τίποτα αλλά και πάλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αυτό μάλιστα εφόοσον δεν έχεις θέμα με το μέγεθος είναι αμαξάρα.

Απλά και αυτό το είχαν πριν κάτι μήνες σε προσφορά στα 22.000ε νομίζω ? (δεν θυμάμαι) οπότε το 23500 για διετίας δείχνει κάπως ...... (βέβαια για κάποιον που δεν το γνωρίζει δεν δείχνει τίποτα αλλά και πάλι)

Όσον αφορά το μέγεθος όχι, δεν υπάρχει θέμα, σε "χωριό"  είμαστε.

Για την τιμή δεν ξέρω, μάλλον θα πάρω μπλοκ να αρχίσω να σημειώνω αυτά που με ενδιαφέρουν και σε βάθος χρόνου να δω, μου φάνηκε ελκυστική για φουλ έξτρα αλλά επίσης θυμάμαι, κάπου στα τόσα ποστ, λεγόταν ότι σπάνια πληρώνει ο επόμενος τα έξτρα του αυτοκινήτου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς άποψη για τον χιλιαρη της ford με τα 125 άλογα; Ζημιές, προβλήματα που είναι γνωστά τέτοια άποψη εννοώ. Κοιτάζω ένα grad cmax του 13 που μου κάνει από χώρους αλλά με προβληματίζει ο χιλιαρης κινητήρας που έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, turbat0s είπε

Θα πουλήσει ένας γείτονας ένα volvo s60 αυτόματο (νομίζω του '13), για να πάει για suv.

Τί παίζει με τα αυτόματα της volvo, έχουν τίποτα κουσούρια τύπου dsg?

Δεν έχω ακούσει κάτι αρνητικό τόσα χρονια…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, turbat0s είπε

Θα πουλήσει ένας γείτονας ένα volvo s60 αυτόματο (νομίζω του '13), για να πάει για suv.

Τί παίζει με τα αυτόματα της volvo, έχουν τίποτα κουσούρια τύπου dsg?

και μένα φίλος μου με volvo s40 τόσα χρόνια δεν έχει βγάλει κάτι αλλά και γενικά δεν έχω ακούσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν οδήγησα ένα Α1 1.4 dsg αναβαθμισμένο στα 180 άλογα και ωφείλω να πω ότι μου άρεσε αρκετά και ικανοποιεί τη βασική ανάγκη του καλού πατήματος χωρίς να είναι μεγάλο το αυτοκίνητο. 

@tsofras @paylidis τι έχετε ακούσει για το dsg τους?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...