Προς το περιεχόμενο

Η Ρωσία απειλεί ότι θα απαγορεύσει την πρόσβαση στο Twitter τον επόμενο μήνα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Οι προσφυγές δεν ήταν πολλαπλές, ήταν προσφυγές που έγιναν ξεχωριστά από πολιτείες, γι αυτό σου φάνηκαν πολλές, έτσι δουλεύει το σύστημα εκεί.

Οι πολιτείες δεν εξέτασαν καν τις προσφυγές γιατί οι δικαστές άνηκαν στους δημοκρατικούς.

Τα γεγονότα του Γενάρη έγιναν μετά τη λογοκρισία όπου δε μπορούσες να αναφέρεις το οτιδήποτε σχετικό.

Στη πολιτική και στις ιδεολογίες δεν υπάρχει ενωτικός λόγος, υπάρχει σύγκρουση ιδεών χωρίς βία, έτσι τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι.

Που την είδες την απαξίωση; Στον σκαι; 70+ εκ. τον στηρίζουν στην Αμερική.

Στο παρελθόν και οι δημοκρατικοί αμφισβήτησαν εκλογικά αποτελέσματα και η Χίλαρι ακόμα πιστεύει πως το 2016 οι Ρώσοι έκριναν τις εκλογές κάτι που δεν αποδειχτηκε ποτέ, κανείς όμως δεν της στέρησε τον λόγο και έχει κάθε δικαίωμα να το λέει.

Δε νομίζω να μπορώ να σε πείσω για κάτι, ούτε θα χάσω τον χρόνο μου να ψάξω για να αντικρούσω με παραπομπές αυτά που ισχυρίζεσαι. 

Θα σταθώ μόνο στο ότι πιστεύεις πως ο Τραμπ φιμώθηκε, ας πούμε, πριν τα όσα έγιναν στο Καπιτώλιο. Εντάξει, αστείο.
Η προτροπή σε βία πάντα έτρωγε λογοκρισία στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και δεν έχει να κάνει με ιδεολογία.

Τέλος - και δεν ξέρω αν η τακτική είναι να καούν οι εγκέφαλοι του κόσμου από την επανάληψη ψεμμάτων - αλλά σου έχει περάσει από το μυαλό πως κανείς δεν στέρησε το δικαίωμα από τον Trump να λέει το οτιδήποτε; Ο ίδιος και οι 70εκ. ψηφοφόροι του έχουν πάρα πολλούς τρόπους έκφρασης και δικά τους media και εκατοντάδες φωνές σε όλα τα social media.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Δε νομίζω να μπορώ να σε πείσω για κάτι, ούτε θα χάσω τον χρόνο μου να ψάξω για να αντικρούσω με παραπομπές αυτά που ισχυρίζεσαι. 

Θα σταθώ μόνο στο ότι πιστεύεις πως ο Τραμπ φιμώθηκε, ας πούμε, πριν τα όσα έγιναν στο Καπιτώλιο. Εντάξει, αστείο.
Η προτροπή σε βία πάντα έτρωγε λογοκρισία στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και δεν έχει να κάνει με ιδεολογία.

Τέλος - και δεν ξέρω αν η τακτική είναι να καούν οι εγκέφαλοι του κόσμου από την επανάληψη ψεμμάτων - αλλά σου έχει περάσει από το μυαλό πως κανείς δεν στέρησε το δικαίωμα από τον Trump να λέει το οτιδήποτε; Ο ίδιος και οι 70εκ. ψηφοφόροι του έχουν πάρα πολλούς τρόπους έκφρασης και δικά τους media και εκατοντάδες φωνές σε όλα τα social media.

 

Φιλε μου άδικα προσπαθείς, εδώ νομίζουν ότι 70εκ αμερικανοί πολίτες ακόμα τον υποστηρίζουν... 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Είναι φανερό ότι οι ρωσικές αρχές προσπαθούν να καταστείλουν τις διαδηλώσεις που αποτελούν ανθρώπινο δικαίωμα.  Για ποια νομοθεσία μιλάμε;

Ενώ εσυ που έχεις ελεύθερα τα social media, συμμετείχες σε πολλές διαδηλώσεις εδώ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JcD είπε

Γιατί ζω εκεί μεγάλο μέρος του χρόνου μου και το προτιμώ από τα αντίστοιχα δυτικά, οπότε και το υποστηρίζω, οπότε και δεν θέλω να αλλάξει κάτι, τουναντίον!

Αχαχαχα γιατί βρε συ ηρθες εδώ? Μια χαρά είναι η χούντα Πούτιν που δεν έχει αφήσει όρθιο πολιτικό αντίπαλο, που ο κόσμος πεινάει και χάνει περιουσίες από καταρρεύσεις τραπεζών και διάφορα άλλα που δεν βγαίνουν προς τα έξω κτλ κτλ. Όποιος δεν ακολουθεί τον Πούτιν είτε σε χαντάκι βρίσκεται είτε φυλακή, η για τη γελοιοτητα που χαρακτηρίζουν όποιον θέλουν εξτρεμιστών χωρίς στοιχεία και καταδικάζονται με κατασκευασμένα στοιχεία από τους ίδιους του καλούς αστυνομικούς που ανέφερες?

Επεξ/σία από v2020
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, v2020 είπε

Αχαχαχα γιατί βρε συ ηρθες εδώ? Μια χαρά είναι η χούντα Πούτιν που δεν έχει αφήσει όρθιο πολιτικό αντίπαλο, που ο κόσμος πεινάει και χάνει περιουσίες από καταρρεύσεις τραπεζών και διάφορα άλλα που δεν βγαίνουν προς τα έξω κτλ κτλ. Όποιος δεν ακολουθεί τον Πούτιν είτε σε χαντάκι βρίσκεται είτε φυλακή, η για τη γελοιοτητα που χαρακτηρίζουν όποιον θέλουν εξτρεμιστών χωρίς στοιχεία και καταδικάζονται με κατασκευασμένα στοιχεία από τους ίδιους του καλούς αστυνομικούς που ανέφερες?

Άλλες μάρες κουκουναρες, όντως μια χαρά είναι και δεν ήρθα εδώ, τις δουλειές μου κανονίζω και πάω πίσω σε κάνα μήνα, η φαντασία σας καλπάζει μερικών πάντως!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, syfiltzo είπε

Ενώ εσυ που έχεις ελεύθερα τα social media, συμμετείχες σε πολλές διαδηλώσεις εδώ..

Πώς αυτό αποτελεί επιχείρημα ή λογικό συνειρμό, ένας θεός το ξέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, syfiltzo είπε

Ενώ το δικό σου ειχε…

Εννοείς αυτό που είπαν οι ίδιοι οι Ρώσοι στο twitter ότι πρέπει να διαγραφεί τα μηνύματα για την οργάνωση των διαδηλώσεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εννοείς αυτό που είπαν οι ίδιοι οι Ρώσοι στο twitter ότι πρέπει να διαγραφεί τα μηνύματα για την οργάνωση των διαδηλώσεων;

"Είναι φανερό ότι οι ρωσικές αρχές προσπαθούν να καταστείλουν τις διαδηλώσεις που αποτελούν ανθρώπινο δικαίωμα.  Για ποια νομοθεσία μιλάμε;"

Ολα υποκειμενικα ειναι...

Στις ηπα οταν μαζευε η αντιπολιτευση καθε ρεμαλι για να πεσει ο τραμπ, επιτρεποταν.

Οταν ο τραμπ καλουσε τους δικους του, λογοκρισια και κοψιμο.

Τωρα στη ρωσια ειναι κακος ο πουτιν και εχει λογοκρισια...

Open your eyes, open your mind

Επεξ/σία από syfiltzo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, syfiltzo είπε

"Είναι φανερό ότι οι ρωσικές αρχές προσπαθούν να καταστείλουν τις διαδηλώσεις που αποτελούν ανθρώπινο δικαίωμα.  Για ποια νομοθεσία μιλάμε;"

Ολα υποκειμενικα ειναι...

Στις ηπα οταν μαζευε η αντιπολιτευση καθε ρεμαλι για να πεσει ο τραμπ, επιτρεποταν.

Οταν ο τραμπ καλουσε τους δικους του, λογοκρισια και κοψιμο.

Τωρα στη ρωσια ειναι κακος ο πουτιν και εχει λογοκρισια...

Open your eyes, open your mind

Καταρχάς ας συνεχίσουμε από εκεί που το αφήσαμε. Είπες ότι ο συνειρμός μου ήταν άκυρος ενώ η ίδια η Ρωσία το είπε. Οπότε είπες χαζομάρα όταν μου είπες ότι δεν έχει λογική και ο δικός μου; Μετά θα σου απαντήσω και για αυτό που έγραψες τώρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με θλίβει ότι σαν πολίτης αυτής της χώρας και με αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα είναι ότι ασχολούμαστε το τι κάνουν οι άλλες χώρες με τους προέδρους τους όταν εμείς πασχίζουμε να λύσουμε ένα από τα δεκάδες προβλήματα που έχουμε σαν χώρα.

Τώρα περί μέσων κοινωνικής δικτύωσης που πραγματικά για μένα αποτελούν έναν μεγάλο καρκίνο με αυτά που έχω δει και διαβάσει, και περισσότερο όταν εμπλέκεται η πολιτική μέσα σε όλο αυτό. Τέλος αυτά που διαβάζω περί ελευθερίας λόγου είναι ένα μεγάλο ανέκδοτο γιατί όλα αυτά θα τελειώσουν σιγά σιγά όσο ο κόσμος είναι σε βαθύ ύπνο, τρώει φτυάρι με σκ*** κ.α. 

Τώρα περί Ρωσίας και Πούτιν αν και έχω μιλήσει με αρκετούς Ρώσους, υπάρχει το εξής : Κάποιοι δεν το θέλουνε λόγω ότι τον θεωρούν δικτάτορα κ.α. ενώ αλλοι τον υμνούν γιατί έφερε την Ρωσία εκεί που είναι(Δεν θα ξεχάσω που είπε ένας ότι δεν θέλει να ξαναφτάσει στο ίδιο σημείο ήταν πριν 22 χρόνια όταν πλήρωνε για ενα κομμάτι λουκάνικο στα 15 ευρώ).

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...