Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα Poco X3 Pro και Poco F3 με Snapdragon 860 και 870 chipsets


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Αυτό με το 3.5 jack έχει καταντήσει γελοίο να μην το έχουν σε όλα τα κινητά.

Νομίζω το F3 αξίζει μόνο. Αν είχες Poco F1 θα καταλάβεις τι εννοώ.
Αλλιώς άφοβα χτύπα Redmi note 10 pro ;)

Υπάρχει και το poco f2 pro. Oι amoled δεν είναι κάτι σπουδαίο τελικά από την εμπειρία μου , στα xiaomi τουλάχιστον.

Επίσης οι τιμές, μόνο poco f1 δεν θυμίζουν ...

Επεξ/σία από redhotstef
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Αυτό με το 3.5 jack έχει καταντήσει γελοίο να μην το έχουν σε όλα τα κινητά.

Αν δεν έχει απλά δεν αγοράζω, ευτυχώς υπάρχουν πολλές επιλογές με  jack,sd, radio ακόμα. Εμένα περισσότερο μου αρέσει το  note 10 pro,  αλλά το poco με τον 860  ufs 3  θα σφυρίζει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chios είπε

Αν δεν έχει απλά δεν αγοράζω, ευτυχώς υπάρχουν πολλές επιλογές με  jack,sd, radio ακόμα. Εμένα περισσότερο μου αρέσει το  note 10 pro,  αλλά το poco με τον 860  ufs 3  θα σφυρίζει.

note 10 pro αν κυκλοφορησει με 8ραμ ειναι καλη επιλογη αλλα και η τιμη στον θεο υποθετω για χαμηλοτερες επιδοσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, redhotstef είπε

Υπάρχει και το poco f2 pro. Oι amoled δεν είναι κάτι σπουδαίο τελικά από την εμπειρία μου , στα xiaomi τουλάχιστον.

Επίσης οι τιμές, μόνο poco f1 δεν θυμίζουν ...

Είναι και το 5G modem που αυξάνει πολύ την τιμή νομίζω.
Προσωπικά πιστεύω ότι στα κινητά, εφόσον δεν τα χρησιμοποιείς για gaming ή για να βλέπεις ταινίες σε netflix και amazon, αλλά για γενική χρήση και οι lcd κάνουν τη δουλειά αν είναι καλής ποιότητας.

 

2 λεπτά πριν, teo1966 είπε

note 10 pro αν κυκλοφορησει με 8ραμ ειναι καλη επιλογη αλλα και η τιμη στον θεο υποθετω για χαμηλοτερες επιδοσεις

Οι κάμερες του βγάζουν φωτογραφίες πολύ καλής ποιότητας σε χαμηλό - μέτριο φωτισμό χωρίς φλας (με βάση τα reviews).
Σε πολύ χαμηλό (οριακό) φωτισμό είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Μου κάνει εντύπωση ότι έχει ελάχιστα προϊόντα προς πώληση.

Όσοι έχουν παραγγείλει λένε αξιόπιστο, από Ισπανία έρχονται με  acs  περίπου 8-10 μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikosbar128 είπε

Είτε Redmi είτε Poco είτε Mi, Miui τρέχουν ολά που είναι γενικά απο τα χειρότερα λειτουργικά συστήματα για κινητά. Μην ψαρώνεται με τα specs, αυτά είναι το φθηνό κομμάτι για μια εταιρία, για αυτό και η Τσαόμι προσφέρει δυνατό hardware σε τόσο προσιτή τιμή. Το λογισμικό είναι πάντα αυτό που θα κάνει την διαφόρα.

Τι πρόβλημα έχεις με.το miui? Εγώ μια χαρά το βρίσκω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, chios είπε

Όσοι έχουν παραγγείλει λένε αξιόπιστο, από Ισπανία έρχονται με  acs  περίπου 8-10 μέρες.

μακαρι αντε να δουμε.. στο trust pilot ειδα μονο μια κριτικη..

προς το παρον μονο 20 ζητησε χαχα

ειναι και η μονη επιλογη για προπαραγγελια κιολας κανενα αλλο δεν εχει ανοιξει και αυτο παλι στο x3 pro

edit δεχεται μονο paypal.. τραπεζικη συναλλαγη ενω δεχεται στοιχεια κλπ στην πληρωμη μετα ριχνει ακυρο

Επεξ/σία από teo1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν ισχυε αυτο 100% στην πραξη,τοτε θα επρεπε να διαβαζαμε για αναλογα bugs και σε Samsung μερια που πουλαει ακομα περισσοτερο.Η και σε Huawei και Apple.

Αλλα καθε χρονια αυτη που ειναι πρωτη(απο τις μεγαλες εταιρειες)στα bugs ειναι η Xiaomi ολως τυχαιως.

Λογικο και αναμενομενο οταν κυκλοφορει ποσα μοντελα καθε χρονο και χανεται η μπαλα.

Αυτος ειναι και η κυριος λογος που δεν θελει ο κοσμος να δινει πολλα χρηματα για Xiaomi,ειδικα στα ακριβοτερα μοντελα.

 

Μια χαρά έχω δει τα Samsung να έχουν θέματα στον λογισμικό τομέα, Note 4 με το που έκανε upgrade σε 6.0 τα έκλασε σε απόδοση, μπαταρία σε όλα. Μετά χάλασε σα να είχε αντίστροφη μέτρηση, και είχα αλλάξει 2.

Ο κόσμος που ονομάζεις και εσύ, οι μισοί τουλάχιστον έχουν Xiaomi των 100~200€ στην Ελλάδα. Γεμάτοι είμαστε.

 

Edit: καλομελετα και έρχεται :P

 

9 ώρες πριν, mants118 είπε

Δεν είναι αδιάβροχο! 😛😀

Μπαταρία εφόσον θέλεις να κρατήσεις τη συσκευή αλλάζεις και λόγω μάρκας σε χαμηλές τιμές! 😊

Ισχύει και αυτό απλά μου λείπουν και οι παλιές εποχές που την άλλαζες μόνος σου μπαμ μπαμ 😕

Επεξ/σία από Phoenix4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mathews είπε

εχω το redmi note 4 3μιση χρονια και δεν θα βγαλαι αυτο τουλαχιστον 3, περασα προσφατα μια custom rom που κανει oc τον επεξεργαστη απο τα 2 στα 3.1 ghz και παει μια χαρα. Παντως δεν ξερω τι να κανω redmi note 10 pro η f3 απλα οι τιμες ζοριζουν ελλαδα και σκεφτομαι μηπως παρω τωρα στα 300 απλα αν γινει κατι με το τηλεφωνο δεν ξερω κατα ποσο ευκολο ειναι να καλυφθει η εγγυηση απο το εξωτερικο μηπως γνωριζεις ;

Νομιζω καλυτερα f3. Η καμερα μπορει να εχει χαμηλη αναλυση, αλλα χρησιμοποιει το flagship συστημα επεξεργασίας του snapdragon 870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LabisRag είπε

Νομιζω καλυτερα f3. Η καμερα μπορει να εχει χαμηλη αναλυση, αλλα χρησιμοποιει το flagship συστημα επεξεργασίας του snapdragon 870

Στην κάμερα τα σημαντικότερα τμήματα είναι ο αισθητήρας και το λογισμικό. Τα όποια συστήματα επεξεργασίας ελάχιστη επίδραση έχουν. Γι'αυτό και τα Pixel ακόμα είναι πολύ καλά κινητά για φωτογραφία και ας έχουν μέτριους επεξεργαστές. Το Mi 9T της κοπέλας μου έχει τον ίδιο αισθητήρα με το F3 και με χαμηλό φωτισμό είναι μέτριο, ακόμα και με gcam, δεν περιμένω πολλά περισσότερα από το F3.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gippas είπε

Στην κάμερα τα σημαντικότερα τμήματα είναι ο αισθητήρας και το λογισμικό. Τα όποια συστήματα επεξεργασίας ελάχιστη επίδραση έχουν. Γι'αυτό και τα Pixel ακόμα είναι πολύ καλά κινητά για φωτογραφία και ας έχουν μέτριους επεξεργαστές. Το Mi 9T της κοπέλας μου έχει τον ίδιο αισθητήρα με το F3 και με χαμηλό φωτισμό είναι μέτριο, ακόμα και με gcam, δεν περιμένω πολλά περισσότερα από το F3.

 

σαφως παιζουν ρολο, αλλα στο λογισμικο δεν συγκαταλεγεται μονο το software καμερας της εταιριας, αλλα και η επεξεργασια που γινεται απο τον ιδιο τον επεξργαστη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...