Προς το περιεχόμενο

Η Sony θα καταργήσει τα ψηφιακά καταστήματα των PlayStation 3, PSVita και PSP


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Izorai είπε

Χάχα, ναι ότι πεις. Δεν εκτίθεμαι καθόλου. Πήγαινε να παίξεις λοιπόν κανένα παιχνίδι τώρα κανένα από τα πολλά exclusive σας στο Series X μπας και χαλαρώσεις λίγο. Γιατί το Google σου μάλλον ποτέ δεν έχει δει τις λέξεις Sony ή PlayStation και σε ενημερώνει μόνο για την MS ή αλλιώς Microsoft 

εκτίθεσαι....σου λέω ενημερώσου

εγώ δεν υποστηρίζω καμία SONY ούτε MICROSOFT εγώ είμαι ένας GAMER και λάτρης του GAMING STREAMING και φυσικά κοιτάω την τσέπη μου παίζω τα παιχνίδια που γουστάρω τώρα που τα θέλω δεν περιμένω καμία εταιρεία το πότε θα αποφασίσει τα να κυκλοφορήσει...αν με πιάνεις...

όταν σταματήσετε να βάζετε "ταμπέλες στους άλλους με τους οποίους μιλάτε" και υπερασπίζεστε τα δικαιώματα σας ως καταναλωτές και ως gamer θα έχετε καλύτερο μέλλον και αντιμετώπιση από τις εταιρείες αλλιώς ξέρεις...

όπως έκλεισε η SONY ότι έχει σχέση με το PS3 και τα προηγούμενα (σύμφωνα με την είδηση που δημοσιεύτηκε εδώ στο insomnia.gr) ... σε λίγο θα κλείσει και το PS4 και θα μονοπωλεί το PS5 που είναι το αριστούργημα της και εσείς καθίστε με όλα τα προηγούμενα να τα κοιτάτε...

σύντομα θα παίζεις και εσύ αλλά δεν ξέρω σε ποιο οικοσύστημα...αν θα λέγεται SONY PLAYSTATION ή MS XBOX ή κάτι άλλο

επίσης ακόμα δεν έχω αγοράσει το XBOX Series X καθώς θέλω να αγοράσω μερικά πράγματα πριν από αυτό

(έχω όλες τις προηγούμενες) αλλά το κύριο μου μηχάνημα είναι πολύ καλός υπολογιστής μου οποίος τα παίζει όλα τα παιχνίδια που γουστάρω είτε μόνος είτε με παρέα.

ευτυχώς στους υπολογιστές υπάρχουν πάρα πολλά  gaming stores και πλατφόρμες να παίζεις ότι γουστάρεις.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, ikorolis είπε

εκτίθεσαι....σου λέω ενημερώσου

εγώ δεν υποστηρίζω καμία SONY ούτε MICROSOFT εγώ είμαι ένας GAMER και λάτρης του GAMING STREAMING και φυσικά κοιτάω την τσέπη μου παίζω τα παιχνίδια που γουστάρω τώρα που τα θέλω δεν περιμένω καμία εταιρεία το πότε θα αποφασίσει τα να κυκλοφορήσει...αν με πιάνεις...

σύντομα θα παίζεις και εσύ αλλά δεν ξέρω σε ποιο οικοσύστημα...αν θα λέγεται SONY PLAYSTATION ή MS XBOX

επίσης ακόμα δεν έχω αγοράσει το XBOX Series X καθώς θέλω να αγοράσω μερικά πράγματα πριν από αυτό

(έχω όλες τις προηγούμενες) αλλά το κύριο μου μηχάνημα είναι πολύ καλός υπολογιστής μου οποίος τα παίζει όλα τα παιχνίδια που γουστάρω είτε μόνος είτε με παρέα.

Το "σύντομα θα" κράτα το για σένα. Εγώ έχω ήδη το PS5 από τον Νοέμβριο και παίζω ήδη μπόλικα εκεί. (Όπως και PC φυσικά.) Και αφού είσαι Microsoft με όλες τις προηγούμενες, δίχως το Shoebox FailsX μάλλον θα περιμένεις πολύ ακόμη για διάφορα διαμάντια που κυκλοφορεί η Sony

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, Izorai είπε

Το "σύντομα θα" κράτα το για σένα. Εγώ έχω ήδη το PS5 από τον Νοέμβριο και παίζω ήδη μπόλικα εκεί. (Όπως και PC φυσικά.) Και αφού είσαι Microsoft με όλες τις προηγούμενες, δίχως το Shoebox FailsX μάλλον θα περιμένεις πολύ ακόμη για διάφορα διαμάντια που κυκλοφορεί η Sony

Μπράβο να σου εύχομαι να απολαύσεις το PS5 μέχρι το επόμενο PS και να χαρείς το PS5 Store (όσο μείνει ανοιχτό)

Επίσης μια φιλική συμβουλή σταμάτα να κολλάς "ταμπέλες στους άλλους" είναι κακό πράγμα

Αλήθεια λες για διαμάντια που κυκλοφορεί η SONY για κάνε μια αρίθμηση να ακούσω...γιατί τα μόνα παιχνίδια που κυκλοφορούν ευρέως αυτόν τον καιρό είναι τα Multi Platforms Games (για PS/XBOX/PC) από άλλες εταιρείες του χώρου...

Εγώ πρώτα είμαι PC Gamer και μετά Console Gamer (το κάθε μηχάνημα έχει τα παιχνίδια του και την ανάλογη παρέα)

Την κονσόλα XBOX Series X αγαπητέ μου αν την θέλω αύριο θα την έχω σπίτι μου

Απλά θέλω να αγοράσω άλλα πράγματα πρώτα πριν την αγοράσω καθώς μάλλον θα είναι και η τελευταία κονσόλα που θα πάρω δεν νομίζω να πάω στην επόμενη γενιά...θα είναι για πιο νέους από μένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GamingRoom είπε

Στα παπακια μας ... τωρα το χακαραμε το ps vita ...Θα κατεβαζω εκτος store και Θα παιζω τσαμπα μια ζωη ... Αντε γεια !!!!

Να αγιάσει το στόμα σου! Στηρίξτε πειρατεία και ρετρό γιατι χανόμαστε 

Στο μακρύ μέλλον δε θα είμαστε εδώ ίσως να δούμε τα χειρότερα 

Αλλα γιατί να τους περάσει έτσι 

Το ίδιο ισχύει και στημ και σε όλα

Το 2013 είχα στο direct.co κσι στο gamestop παιχνίδια και τώρα δεν υπάρχουν καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Izorai είπε

Χάχα, ναι ότι πεις. Δεν εκτίθεμαι καθόλου. Πήγαινε να παίξεις λοιπόν κανένα παιχνίδι τώρα κανένα από τα πολλά exclusive σας στο Series X μπας και χαλαρώσεις λίγο. Γιατί το Google σου μάλλον ποτέ δεν έχει δει τις λέξεις Sony ή PlayStation και σε ενημερώνει μόνο για την MS (ή αλλιώς Microsoft)

 

1 ώρα πριν, Izorai είπε

Δηλαδή μας λες ότι τώρα η Sony δεν τα πάει καλά. Η Microsoft τα πάει καλύτερα, τόσο καλύτερα που θα φάει τη Sony, θα την εξαγοράσει κιόλας..! Αν εσύ ξέρεις αρκετούς που πήραν XBOX εγώ ξέρω περισσότερους που έχουν πάρει PS5, και ακόμη περισσότερους που περιμένουν την παραγγελία τους! Τι είναι αυτά που λες τε φίλε,  πλάκα μας κάνεις; Τόσο Microsoft fandoy

Πωπω μιλάμε το έχετε τερματίσει. Ειρωνίες και σαχλαμάρες. Είχα playstation 9 χρόνια σερί. Το ps4 μου το πούλησα το 2018 και δε ξανακοιταξα πίσω από τότε. Συνεχίστε με αυτό το στυλακι, μη κάνετε καμία κριτική στη Σόνυ. Κανένα πρόβλημα, η ms , βελτιώνεται και η Σόνυ πατώνει. For the record εχω παίξει και αγοράσει πιο πολλά playstation παιχνίδια από εσάς πιθανοτατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ioannisdenton είπε

 

Πωπω μιλάμε το έχετε τερματίσει. Ειρωνίες και σαχλαμάρες. Είχα playstation 9 χρόνια σερί. Το ps4 μου το πούλησα το 2018 και δε ξανακοιταξα πίσω από τότε. Συνεχίστε με αυτό το στυλακι, μη κάνετε καμία κριτική στη Σόνυ. Κανένα πρόβλημα, η ms , βελτιώνεται και η Σόνυ πατώνει. For the record εχω παίξει και αγοράσει πιο πολλά playstation παιχνίδια από εσάς πιθανοτατα.

Που ακριβώς πατώνει φίλε;

Επειδή πούλησες εσυ το δικό σου;

Πιο record λέει πως έχεις παίξει περισσότερα; Που ξέρεις από πότε πια και πόσα έχουνε παίξει οι άλλοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, johnnie44 είπε

Πως εβαλες 6ΤΒ στο PS3 ρε αδερφε; οριο 1,5TB εχει 

ο φίλος εννοεί ότι τα έχει αποθηκεύσει στον 6αρι για μακροχρόνια ασφάλεια 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikorolis είπε

μετά χάλασε η συνταγή όταν έβγαιναν παιχνίδια σε τύπου DVD Case με 1-5 σελίδες οδηγίες και χάλια εξώφυλλο δεν συζητώ καν την ποιότητα του οπτικού μέσου που πολλές φορές ήταν χάλια...

καθώς έχω τεράστια συλλογή σε φυσικούς δίσκους από παιχνίδια που δεν κυκλοφορούν πλέον και μερικά από αυτά είναι σφραγισμένα ούτε καν έχουν εγκατασταθεί ή παίξει

 

Σιγουρα μας χαλαει σε εμας τους παλιοτερους το γεγονος οτι πλεον δεν υπαρχουν μανουαλ αλλα οπως και να χει τα δισκακια τα εχεις διπλα σου και ας κλεισει το store.

Και νομιζω πως υπερβαλουν καποιοι οταν λενε οτι για να παιξεις θελεις updates κλπ,υπαρχουν πολλα παιχνιδια που τα παιζεις ανετα και χωρις updates κυριως single player φυσικα,οπως god of war,ολα τα uncharted,μεχρι και το death stranding δοκιμασα απο περιεργεια να το παιξω χωρις patch και ετρεξε μια χαρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι κάτοχος ps3 160gb, psvita και ps4 στο τελευταίο έχω μόνο 2 games, στο ps3 πάνω από 30 και 5-6 στο vita, η πρώτη απογοήτευση ήταν με το Vita που έχει παρόμοια ηλικία με το ps4 αλλά το παράτησαν άδικα και εμείς που δώσαμε τα 300αρια μας έφτυσαν κανονικά,με το ps3 παίζουμε ακόμα buzz και αυτό τον καιρό παίζω diablo 3 που το έχω μόνο στο ps3 την ultimate evil edition. Πραγματικά κρίμα να σταματάει έτσι απλά η υποστήριξη τόσα παιχνίδια update patch εγώ δεν μπορώ καν να έχω πέρασμενα όλα τα παιχνίδια μου γιατί δεν φτάνει ο δίσκος του ps3. Ps5 πάντως δεν αγοράζω για κανένα λόγο τα επόμενα χρόνια εκτός αν βγει κάτι τόσο καταπληκτικό σε game και η τιμή του πάει σε επίπεδα ps4 του σήμερα.

Επεξ/σία από SkaL-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Feregorn είπε

ο φίλος εννοεί ότι τα έχει αποθηκεύσει στον 6αρι για μακροχρόνια ασφάλεια 

Έτσι ακριβώς .... Πολύ ιδρώτα μέχρι να συγκεντρώσω όλους τους τίτλους του PS3 οπότε back up σίγουρα ... Εξωτερικό δίσκο μπορεί να δεχτεί και μεγαλύτερο απο 1.5 TB σε FAT32 . Υπάρχει τρόπος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Izorai είπε

Το "σύντομα θα" κράτα το για σένα. Εγώ έχω ήδη το PS5 από τον Νοέμβριο και παίζω ήδη μπόλικα εκεί. (Όπως και PC φυσικά.) Και αφού είσαι Microsoft με όλες τις προηγούμενες, δίχως το Shoebox FailsX μάλλον θα περιμένεις πολύ ακόμη για διάφορα διαμάντια που κυκλοφορεί η Sony

Πωπω τι είστε εσείς ρε; Μετοχές έχετε; Άντε οίκονομια κάνε, θα τη χρειαστεις για το φοβερό αποκλειστικό returnal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ioannisdenton είπε

Πωπω τι είστε εσείς ρε; Μετοχές έχετε; Άντε οίκονομια κάνε, θα τη χρειαστεις για το φοβερό αποκλειστικό returnal. 

Αν και φαίνεται καλό, δε θα κάνω οικονομία για το Returnal. Θα κάνω όμως για το God of War,  το Horizon Forbidden West, το Final Fantasy VII Intergrade, το Project Athia, το Final Fantasy XVI, το Gran Turismo κλπ κλπ. 

Εσύ τι θα παίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...