Προς το περιεχόμενο

Airpods λάθος εγγύηση Κωτσόβολος .


ilouko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kανονικά βάσει κανονισμού Eυρωπαϊκής ένωσης ισχύει υποχρεωτική διετής εγγύηση για όλα τα καταναλωτικά προϊόντα. Αν χαλάσουν μετά το χρόνο, μην μασάτε, διεκδικήστε τα δικαιώματά σας, Τότε θέλουν δε θέλουν θα το δεχτούν. Βρίσκουν και τα κάνουν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@kalmik Σωστά τα λές, όμως υπάρχει και το εξής γεγονός....:

Κάποιοι δεν κρατάνε την απόδειξη αγοράς ενός προϊόντος Apple καθώς γνωρίζουν ότι άν τύχει κάποιο πρόβλημα με την συσκευή τους, πηγαίνοντας στο εξουσιοδοτημένο service, θα τους ζητήσουν μόνο το serial number για να δούν άν είναι σε ισχύ η εγγύηση της συσκευής τους, ή όχι.

Οπότε, δεν δίνουν σημασία στην αποθήκευση της απόδειξης αγοράς. 

Όμως, άν έχεις πάρει ακουστικά Apple και σου χαλάσουν έναν ή δύο μήνες πριν συμπληρωθούν τα δύο χρόνια από της αγοράς τους, άρα και της εγγύησης τους, στο service, θα αναζητήσουν τις πληροφορίες απο το serial number και μόνο. 

Άν δεν έχεις την απόδειξη αγοράς που θα λέει πχ ότι τα αγόρασες 15/03/21 και μέσω του serial number φαίνεται ότι είναι αγορασμένα την 01/01/21, ποιός σου εγγυάται εσένα ότι θα δεχθούν απο το service ότι ισχύει αυτό που λές;; 

Θα μπλέξεις σίγουρα και στην καλύτερη περίπτωση θα είναι σαν να σου κάνουν χάρη σε κάτι που δικαιούσαι και είναι ευθύνη τους.

Επεξ/σία από tarantino2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εγώ αγόρασα από Vodafone AirPods και έπρεπε να επικοινωνήσω με apple και να τους στείλω την απόδειξη για να ενεργοποιηθεί η εγγύηση , διότι με ενημέρωσαν ότι συμβαίνει αυτό διότι τα AirPods είναι μια συσκευή η οποία από μόνη της δεν συνδέεται στο Internet κατά την ενεργοποίηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zoella99339589 είπε

Εγώ αγόρασα από Vodafone AirPods και έπρεπε να επικοινωνήσω με apple και να τους στείλω την απόδειξη για να ενεργοποιηθεί η εγγύηση , διότι με ενημέρωσαν ότι συμβαίνει αυτό διότι τα AirPods είναι μια συσκευή η οποία από μόνη της δεν συνδέεται στο Internet κατά την ενεργοποίηση 

Παίρνει δεδομένα και αναβαθμίσεις από την συσκευή που συνδέεται όποτε άδικα το έκανες αυτό 

Η διαδικασία την αναβάθμισης τους γίνεται όταν τα έχεις στην φόρτιση και είναι συνδεμένα με το κινητό όποτε μέσα σε 1-2-3 μέρες θα είχε γίνει η ενεργοποίηση τους χωρίς να κανείς κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Παίρνει δεδομένα και αναβαθμίσεις από την συσκευή που συνδέεται όποτε άδικα το έκανες αυτό 

Η διαδικασία την αναβάθμισης τους γίνεται όταν τα έχεις στην φόρτιση και είναι συνδεμένα με το κινητό όποτε μέσα σε 1-2-3 μέρες θα είχε γίνει η ενεργοποίηση τους χωρίς να κανείς κάτι 

Λογικά αναφέρεται σε διαφορετικό πράγμα. Όντως επικοινωνείς με εκπρόσωπο της apple σε ΕΕ, προωθείς κάποια στοιχεία και ενημερώνουν το S/N. Μου έχει τύχει και εμένα σε airpods από vodafone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Λογικά αναφέρεται σε διαφορετικό πράγμα. Όντως επικοινωνείς με εκπρόσωπο της apple σε ΕΕ, προωθείς κάποια στοιχεία και ενημερώνουν το S/N. Μου έχει τύχει και εμένα σε airpods από vodafone. 

Δεν χρειάζεται να κανείς κάτι για να ενεργοποιηθεί η εγγύηση των AirPods 

Αυτό ανέφερα παραπάνω ότι κάποια στιγμή που είναι συνδεμένα με το τηλέφωνο θα στείλουν τις απαραίτητες πληροφορίες στους server της apple 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tasos19s είπε

Δεν χρειάζεται να κανείς κάτι για να ενεργοποιηθεί η εγγύηση των AirPods 

Αυτό ανέφερα παραπάνω ότι κάποια στιγμή που είναι συνδεμένα με το τηλέφωνο θα στείλουν τις απαραίτητες πληροφορίες στους server της apple 

Σε αυτό συμφωνούμε. Δεν κάνεις κάτι ενεργοποιείται μόνο του, αλλά αν αναφέρεται στη λάθος εγγύηση, πρέπει να κάνεις τη διαδικασία που αναφέρθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Σε αυτό συμφωνούμε. Δεν κάνεις κάτι ενεργοποιείται μόνο του, αλλά αν αναφέρεται στη λάθος εγγύηση, πρέπει να κάνεις τη διαδικασία που αναφέρθηκε

Α μάλιστα τώρα ξανά είδα με προσοχή τις ημερομηνίες 

Νομιζα το θέμα του ότι ήταν η μια μέρα πριν μια μέρα μετά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα Airpods Pro 2 απο σκρουτζομαγαζο και στα settings των Airpods εχουν εγγυηση μεχρι τον Νοεμβριο του 23, πρεπει να κανω κατι για τον εξτρα χρονο η δεν ισχυει καν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, starmanwarz είπε

Εγω πηρα Airpods Pro 2 απο σκρουτζομαγαζο και στα settings των Airpods εχουν εγγυηση μεχρι τον Νοεμβριο του 23, πρεπει να κανω κατι για τον εξτρα χρονο η δεν ισχυει καν?

Άλλο πράγμα αυτό 

Η Apple δίνει 1 χρόνο εγγύηση και αυτό είναι που αναγράφει και αυτόματα με την ενεργοποίηση μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής 

Ο επόμενος χρόνος εγγύηση δίνεται από τον πωλητή αλλά είναι λίγο τρέχα γύρευε η κατάσταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάριν στο θέμα, θυμήθηκα πως και στα δικά μου pro, αναφερόταν λάθος η ημερομηνία. Μάλιστα ήταν off για 6+ μήνες! Οπότε κι επικοινώνησα μαζί τους και διορθώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...