Προς το περιεχόμενο

Αγορά headset


mad-proffessor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hello,

Ψάχνω ένα headset για την εξής χρήση:

- video conferencing επί τω πλειστω

- μουσική 

 

Αυτό που χρειάζομαι είναι να έχουν σκληρή θήκη μεταφοράς και κατά προτίμηση να είναι αναδιπλούμενο. Θα με ενδιέφερε να έχουν καλό build quality. 

Budget από 50 έως 150 αν είναι κάτι που θα μου μείνει καιρό.

Έχω δει πολλά best headsets reviews αλλά στο Σκρουτζ διαβάζω κ βλέπω κ αρκετές αρνητικές κριτικές (π.χ για τα anker q20 που τα βγάζουν όλοι best under $50) οπότε είμαι περισσότερο μπερδεμένος παρά κλίνω σε κάποιο.  Έχω τσεκαρει τα εξής:

HyperX Cloud II Gun Metal

Plantronics Backbeat Go 810 Bone 

Corsair HS50 Pro Carbon

Sennheiser HD 4.30i Black

CoolerMaster MH670

 

Καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε τέτοιες τιμές π.χ κάποιο με μεγάλο impedance (150 ohm) θα έχει κάπου αλλού compromise π.χ μικρόφωνο. Ή βλέπω κάποια που ενώ είναι ασύρματα στην ενσύρματη λειτουργία π.χ δεν δουλεύει το μικρόφωνο (εγώ κάθομαι δίπλα στο ρούτερ οπότε κάτι τέτοιο δεν μου κάνει).

 

 

 

Επεξ/σία από mad-proffessor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HyperX Cloud II πολύ τίμια ακουστικά και άνετα για τα χρήματα τους σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Πολλα +++ για εμένα πως έχει 2 ζευγάρια μαξιλαράκια, δερματίνη και υφασμάτινα.

Τα είχα, τα πούλησα, το μετάνιωσα και τα ξανα αγόρασα αφού δοκίμασα πόσα άλλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Sa1as είπε

HyperX Cloud II πολύ τίμια ακουστικά και άνετα για τα χρήματα τους σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Πολλα +++ για εμένα πως έχει 2 ζευγάρια μαξιλαράκια, δερματίνη και υφασμάτινα.

Τα είχα, τα πούλησα, το μετάνιωσα και τα ξανα αγόρασα αφού δοκίμασα πόσα άλλα ...

Thanks, από ότι διαπίστωσα από τα all around gaming είναι το καλύτερο headset, από ότι είδα δίνουν κάτι σα πουγγί μεταφοράς κ δε διπλώνουν. Αν δε βρω κάτι εξαιρετικό σε audiophile που να είναι portable στη μεταφορά θα τα τιμήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mad-proffessor είπε

Thanks, από ότι διαπίστωσα από τα all around gaming είναι το καλύτερο headset, από ότι είδα δίνουν κάτι σα πουγγί μεταφοράς κ δε διπλώνουν. Αν δε βρω κάτι εξαιρετικό σε audiophile που να είναι portable στη μεταφορά θα τα τιμήσω.

Υπάρχουν κάμποσα αξιόλογα audiophile στα χρήματα(π.χ. sennheiser HD599, AKG K612pro, Philips SHP9600, AKG K361, Beyer DT770/990pro). Με τα τελευταία να είναι και portable από άποψη αντοχής. Αλλά χρειάζεσαι οπωσδήποτε ενισχυτή ή έστω ισχυρή κάρτα ήχου για να παίξουν όπως πρέπει.

Αν έχεις καλούτσικη discrete κάρτα τότε AKG K361. Με onboard ξέχνα τα όλα και πήγαινε στα HyperX Revolver ή ό,τι άλλο gaming σου προτείνουν με δική του κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...