Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα OnePlus 9 και OnePlus 9 Pro, σε συνεργασία με την Hasselblad


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, kazantzidis είπε

Ποιοι θα το φερουν δηλαδη; Μπορω να παραγγειλω απο την 1+ στην τιμη που ειπα. Βλεπω κατι λαθος;

Εννοείται ότι το παραγγέλνεις απευθείας από 1+

Είχε και προσφορά preorder με δώρο το wireless charger.

Στο τσακ ήμουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πώς πάνε οι τιμές σε αυτά παιδιά? Θα πέσει το pro κάνα διακοσαρι δύο τρείς μήνες μετά την κυκλοφορία?

Μπράβο στις εταιρείες που δεν έπεσαν στο τρυπακι της κοροϊδίας του φορτιστή ακόμα.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή μπαταρία έβαλαν στο  pro,  να την βράσω την γρήγορη φόρτιση αν όλη την ώρα ψάχνεις πρίζα, η μόνη αναβάθμιση που βλέπω είναι στις τιμές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JcD είπε

Πώς πάνε οι τιμές σε αυτά παιδιά? Θα πέσει το pro κάνα διακοσαρι δύο τρείς μήνες μετά την κυκλοφορία?

Μπράβο στις εταιρείες που δεν έπεσαν στο τρυπακι της κοροϊδίας του φορτιστή ακόμα.

Ναι, βάζουν τον φορτιστή αξίας 20€ στη συσκευασία και ανεβάζουν τη  τιμή 150€ σε σχέση με το προηγούμενο μοντελο! Πολύ τίμιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η One plus έχει δείξει ξεκάθαρα πια το πλάνο της. Το οποίο δεν είναι πια budget ναυαρχίδες αλλά να χτυπήσει στα ίσια την Samsung και να της πάρει τον θρόνο.

Και για εμένα τα καταφέρνει, αν πάρω απόφαση να πάω σε Android ποτέ, δεν νομίζω να κοιτάξω πουθενά αλλού.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Ναι, βάζουν τον φορτιστή αξίας 20€ στη συσκευασία και ανεβάζουν τη  τιμή 150€ σε σχέση με το προηγούμενο μοντελο! Πολύ τίμιο!

Ναι θα μπορούσαν να το πουλάνε ακριβότερο έτσι κι αλλιώς δίχως φορτιστή όπως άλλοι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει γυρεύοντας για ban και αυτή. 😂
Υπάρχει κόσμος που δεν γουστάρει samsung και iphone όπως εγώ  και δεν έχει να κάνει με το κόστος, πόσο σκαλωμένοι είναι κάποιοι.
Μακάρι να ακούσουμε καλές κριτικές, από χαρακτηριστικά και εμφάνιση τούμπανο !!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αλήθεια πηγές μέχρι το μαγαζί με 1300€ στο χέρι και σε πείραξε που δεν είχε φορτιστή αξίας 20€? Επίσης εφόσον έχει μέσα καλώδιο φόρτισης μπορούσες να χρησιμοποιησεις οποιοδήποτε φορτιστή είχες ήδη!

ήμουν ανάμεσα σε samsung s21 ultra 16/512 ή iphone 12 pro max ή να περιμένω το 9 προ. Τα έχω στην δουλειά τα 2 πρώτα από την μέρα που βγήκαν συν το 1+8 προ. Σαμσουνκ δεν πήρα ποτέ, όμως έχουν περάσει απο τα χέρια μου χιλιάδες. Πολύ δύσκολα θα έπαιρνα σαμσουνκ όπως και να έχει για λόγους δικούς μου (αφου δεν πηρα όταν έπρεπε δεν θα πάρω ποτέ).

Είχα ψηθεί να κάνω την αλλαγή για ios και το 12 προ μαξ το είχα όλη μέρα στο χέρι για να δω αν θα μου αρέσει. Η απουσία φορτιστή πιο πολύ με χαλούσε για λόγους κοροιδίας και όχι για 20 ευρώ, 20 ευρώ παίζει να παραγγείλω να φάω, δεν είναι και ποσο. Το 12 προ μαξ είναι ένα απίστευτο τηλέφωνο και απο τα ελάχιστα που έπιασα στο χέρι και είπα, όπα, αυτο μαμαει. Βασικά 2 τηλέφωνα με κέντρισαν, αυτο και το 1+8 pro. Κρατόντας το 12 προ μαξ και το 1+8 προ, το κυριότερο που είδα ήταν η διαφορά των 120hz. Ελεγα σιγά δεν πειράζει, πόσο πολύ να φανεί, αλλά όσο το δουλευα τόσο κολλούσα. Τελικά σχόλασα, πήγα έξω απο το μαγαζί, το σκέφτηκα και έφυγα. Ο 2ος λόγος ήταν οτι δεν ξέρω αν θα αντέξω μακριά απο το αντροιντ.

 

Προς το παρόν δεν έχω smartphone, είμαι χωρίς smartphone μετά από πάνω απο 10 χρόνια. Οι λόγοι που μάλλον θα πάρω 9προ 12/256 είναι high end specs, ότι μπορώ να κάνω ρουτ και η υποστήριξη απο xda. 

Αλλά είναι δεδομένο, αν φύγω απο 1+ θα είναι για iphone.

Επεξ/σία από johnyboy
  • Like 2
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

14 λεπτά πριν, johnyboy είπε

ήμουν ανάμεσα σε samsung s21 ultra 16/512 ή iphone 12 pro max ή να περιμένω το 9 προ. Τα έχω στην δουλειά τα 2 πρώτα από την μέρα που βγήκαν συν το 1+8 προ. Σαμσουνκ δεν πήρα ποτέ, όμως έχουν περάσει απο τα χέρια μου χιλιάδες. Πολύ δύσκολα θα έπαιρνα σαμσουνκ όπως και να έχει για λόγους δικούς μου (αφου δεν πηρα όταν έπρεπε δεν θα πάρω ποτέ).

Είχα ψηθεί να κάνω την αλλαγή για ios και το 12 προ μαξ το είχα όλη μέρα στο χέρι για να δω αν θα μου αρέσει. Η απουσία φορτιστή πιο πολύ με χαλούσε για λόγους κοροιδίας και όχι για 20 ευρώ, 20 ευρώ παίζει να παραγγείλω να φάω, δεν είναι και ποσο. Το 12 προ μαξ είναι ένα απίστευτο τηλέφωνο και απο τα ελάχιστα που έπιασα στο χέρι και είπα, όπα, αυτο μαμαει. Βασικά 2 τηλέφωνα με κέντρισαν, αυτο και το 1+8 pro. Κρατόντας το 12 προ μαξ και το 1+8 προ, το κυριότερο που είδα ήταν η διαφορά των 120hz. Ελεγα σιγά δεν πειράζει, πόσο πολύ να φανεί, αλλά όσο το δουλευα τόσο κολλούσα. Τελικά σχόλασα, πήγα έξω απο το μαγαζί, το σκέφτηκα και έφυγα. Ο 2ος λόγος ήταν οτι δεν ξέρω αν θα αντέξω μακριά απο το αντροιντ.

Προς το παρόν δεν έχω smartphone, είμαι χωρίς smartphone μετά από πάνω απο 10 χρόνια. Οι λόγοι που μάλλον θα πάρω 9προ 12/256 είναι high end specs, ότι μπορώ να κάνω ρουτ και η υποστήριξη απο xda. 

Αλλά είναι δεδομένο, αν φύγω απο 1+ θα είναι για iphone.

Βασικά δεν κατάλαβα για ποιους λόγους απεριψες samsung και iphone. Για το Samsung είπες κάτι για ψυχολογικους λόγους δικούς σου και για το iPhone επειδή δεν είχε 120hz αν κατάλαβα καλά? Επίσης αλήθεια θα δώσεις 1150€ για να πάρεις one plus και μετά αντί να βασιστείς στην επίσημη υποστήριξη της εταιρίας με τόσα λεφτά που έχεις δώσει, θα περάσεις custom roms και θα βασίζεσαι στον κάθε ινδο developer για updates?? 🤔🤔

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dinos_12345 είπε

Μάπα το καρπούζι.

Η τιμή ανεβαίνει χωρίς ουσιαστική αναβάθμιση από το 8 Pro και με κινητά όπως το OnePlus 6 που έχω να διατηρούνται στον χρόνο απίστευτα καλά, είναι δύσκολο να δώσεις τόσα λεφτά για το 9 Pro. Δεν αμφιβάλλω ότι θα κρατήσει στον χρόνο και ακόμα και σε 5 χρόνια θα πηγαίνει όπως την πρώτη μέρα, νιώθω όμως ότι δεν αποτελεί αναβάθμιση εκτός αν έρχεται κανείς από OnePlus 5 και πίσω.

2 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

πολλά τα λεφτα  για μια εταιρεια που εχει χάσει τον δρόμο της στις γρήγορες αναβαθμίσεις ...

επισης αυτο το οτι δεν δινει τα κινητα στο dxomark μου μυριζει μουφα συνεργασια που πιο πολυ hype θυμιζει παρα ουσία

Τώρα θα δίνουμε το νεφρό του γείτονα για να το αγοράσουμε με δόσεις.

2 ώρες πριν, sandanes είπε

Κάποιοι έκραζαν για τις κάμερες στα Iphone ότι μοιάζουν με "μάτια κουζίνας". Εγώ απλά γελάω και απαντώ ότι όλοι εκεί βαδίζετε.

Clopy-paste και trypophobia στο full.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, koutsis είπε

 

Βασικά δεν κατάλαβα για ποιους λόγους απεριψες samsung και iphone. Για το Samsung είπες κάτι για ψυχολογικους λόγους δικούς σου και για το iPhone επειδή δεν είχε 120hz αν κατάλαβα καλά? Επίσης αλήθεια θα δώσεις 1150€ για να πάρεις one plus και μετά αντί να βασιστείς στην επίσημη υποστήριξη της εταιρίας με τόσα λεφτά που έχεις δώσει, θα περάσεις custom roms και θα βασίζεσαι στον κάθε ινδο developer για updates?? 🤔🤔

1000 εχει το 1+9 pro 12/256. Και 1500 να είχε θα τα έδινα. Επίσης, δεν είμαι ρατσιστής, οπότε ναι, θα δώσω 2κ να βάλω ρομ απο ινδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poco F3 σου ρχομαι ειδικά αν έρθει στα 349 προπαραγγελια το 256 μοντέλο έχει φύγει αγορά αμεσα. Ας κάτσει η oneplus και 2 3 ακόμα εταιρίες να ζητάνε τα τριπλάσια για κάτι ελάχιστα καλύτερο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johnyboy είπε

1000 εχει το 1+9 pro 12/256. Και 1500 να είχε θα τα έδινα. Επίσης, δεν είμαι ρατσιστής, οπότε ναι, θα δώσω 2κ να βάλω ρομ απο ινδο.

One plus pro 12gb 1130€  Που είδες εσύ 1000;

Επίσης το σχόλιο για τον ινδο είναι ότι θα δώσεις τόσα λεφτά και θα χάσεις την επίσημη υποστήριξη της εταιρίας (όποια  κι αν είναι αυτή) και θα βασιστείς σε ένα άτομο που δεν ξέρεις τι ρόλο βαράει και τι μπορεί να βάζει μέσα στις roms (ινδο, Έλληνα, κινεζο δεν με ενδιαφέρει!) είναι σαν να λες θα πάρω Lamborghini και αντί να κάνω το service στην αντιπροσωπεία, θα το πηγαίνω στον Μπάμπη στη γωνία που φτιάχνει παπάκια!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...