Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα OnePlus 9 και OnePlus 9 Pro, σε συνεργασία με την Hasselblad


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παράδειγμα έφερα, εγώ έσκασα πολλά λεφτά σε  home theater γιατί έχω τρέλα και γουστάρω, κινητό πάνω από 200€ τα θεωρώ πεταμένα λεφτά, γούστα είναι αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, BeSt_ είπε

 

Πέρα από αυτό επειδή έτυχε να περάσει από τα χέρια μου το OnePlus 5T το κράτησα 3 χρόνια η τελευταία έκδοση 10 που έδωσε η εταιρία ήταν γεμάτο bugs και προβλήματα τα οποία δεν διόρθωσε και έκοψε και την υποστήριξη απότομα χωρίς να ακούσει τους πελάτες της.

 

true... τα κοιτάω τώρα διπλα-διπλα με τη main συσκευή μου....

έχει μείνει πίσω πια....

 

IMG_20210323_235328.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vaskor είπε

Όχι φίλε, μη συγκρίνεις αυτοκίνητα με κινητά τηλέφωνα. Δεν εισαι πειστικός. Μιλαμε για τερατώδη διαφορά. 
Δε μπορει να παραλληλιστεί ετσι. 

Ποιά είναι η τερατωδης διαφορά δηλαδή;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΚΑΝΕΝΑΣ όμως εδώ μέσα δεν είπε το βασικότερο που εμένα με τράβηξε στην oneplus και αυτό είναι το ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ SUPPORT!

πρώτο κινητό oneplus μου έρχεται με πρόβλημα στην οθόνη αγορασμένο από Κίνα, ήρθε courier στο σπίτι μου το πήρε και σε 7 ημέρες είχα πίσω ένα ολοκαίνουριο κινητό σε ότι χρώμα θέλω, μέχρι και διαφορετικό μοντέλο κινητού εάν πλήρωνα τα έξτρα γιατί έτυχε να μην έχουν οθόνη για αλλαγή στο δικό μου λόγο κορονοιου.. Σε 7 ημέρες είχα κινητό κούτα στα χέρια μου όλα μα όλα ΔΩΡΕΑΝ μέχρι και το courier!!!!!! 

Συνεχίζω κάνω root παθαίνει το κινητό hard brik από δικό μου λάθος δεν έμπαινε ούτε στο recovery και ήταν και locked bootloader, μιλάω με το support μπήκε ένας στο πσ μου σύνδεσα το κινητό και μου το έκανε καινούργιο ΔΩΡΕΑΝ και μου άφησε και τα εργαλεία του για να μπορώ να το κάνω με 3 click restore ακόμα και από hard brik! 

Να συνεχίσω? Αλλαγή μπαταρίας με 8 ευρώ και κανένα 20 ρι μεταφορικά 

Να συνεχίσω με αλλαγή οθόνης 130 ευρώ? Μέχρι και αλλαγή στο camera lens μπορείς η στο back cover με τιμές χώμα! Και όλα αυτά σε 7 ημέρες? 

 

Για πείτε μου το support από άλλες εταιρίες να δούμε.. Το 9ρι μπορεί να μην γαμαει στην κάμερα γιατί είναι μόνο color software αλλά το επόμενο που θα έχει και hardware θα ρίξει σαγόνια! Όπως και να έχει σε λιγότερο από 2 μήνες η τιμή του θα είναι στα 700-800 ευρώ που αξίζει με χίλια να πάει κανείς μόνο και μόνο για το support!

Όσο για τα updates εγώ κανονικά 1 φορά στον μήνα +/-  περίπου θα τα πάρει κανονικά και εάν όχι τότε με external apk ( oxygen updater) μπορώ να τα έχω νωρίτερα είτε beta είτε stable με 1 click και χωρίς root! 

Επίσης κάτι ακούστηκε για 2 χρόνια global εγγύηση.. Όχι 1 χρόνο όπως apple εντός Ευρώπης με ΠΑΡΆΝΟΜΟ ΤΡΌΠΟ ! Και στα service να μην έχουν ούτε γνήσια μπαταρία να σου βάλουν! (istorm) 

 Έχω το 7t το αγόρασα 414 ευρώ από banggood μου το άλλαξαν με 7t από oneplus και μου έδωσαν από την αρχή 2 χρόνια εγγύηση, λίγο πριν λήξει η εγγύηση θα το στείλω για αλλαγή μπαταρίας στα 2 χρόνια θα μου την αλλάξουν ΔΩΡΕΑΝ και θα έχω κινητό καινούργιο για 4 χρόνια σερί με 100 % μπαταρία και μετά θα δίνω 8 ευρώ! Να μιλήσουμε για αλλαγή μπαταρία σε iPhone και Samsung η ανούσια κουβέντα?

Το 7t σε σύγκριση με iPhone 11 pro που έχει φίλος μου είναι ισάξιο σχεδόν σε όλα! Χάνει λίγο μόνο στο πορτρέτο στα υπόλοιπα καμία διαφορά! Μόνο που εγώ έδωσα 400 ευρώ για 4 χρόνια, ενώ ο φίλος μου 1000 ευρώ για 1 χρόνο και μετά θα πέσει η υγεία στο 70 τα εκατό (power user ο φίλος) και θα θέλει 100 ευρώ για ιμιτασιον μπαταρία στην istorm.. (το ρωτήσαμε ήδη) 

Εάν η τιμή πέσει που θα πέσει σίγουρα.. Τότε αξίζει με χίλια! Ειδικά το 9 που θα φτάσει ένα 600ρι ευρώ άνετα το 128... 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χρόνο τώρα με op 7T. Απόλυτα ευχαριστημένος απτή συσκευή αλλά έχει να πάρει security patch από 1/1/21 και ακόμα δεν αξιώθηκαν για Android 11. Τα 500€ που έδωσα δεν τα μετάνιωσα πάντως. Θα το κρατήσω μέχρι την τελευταία σταγόνα μπαταρίας αλλά μετά δεν ξέρω τι να κάνω. Με τέτοιες τιμές μάλλον iPhone λόγω sw support (ναι δεν αλλάζουμε όλοι κινητό κάθε 6 μήνες) γιατί από Android μόνο το clean της oneplus με ψήνει αλλά έχει αρχίσει και μας τα χαλάει τελευταία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Antreas von είπε

 

ΚΑΝΕΝΑΣ όμως εδώ μέσα δεν είπε το βασικότερο που εμένα με τράβηξε στην oneplus και αυτό είναι το ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ SUPPORT!

πρώτο κινητό oneplus μου έρχεται με πρόβλημα στην οθόνη αγορασμένο από Κίνα, ήρθε courier στο σπίτι μου το πήρε και σε 7 ημέρες είχα πίσω ένα ολοκαίνουριο κινητό σε ότι χρώμα θέλω, μέχρι και διαφορετικό μοντέλο κινητού εάν πλήρωνα τα έξτρα γιατί έτυχε να μην έχουν οθόνη για αλλαγή στο δικό μου λόγο κορονοιου.. Σε 7 ημέρες είχα κινητό κούτα στα χέρια μου όλα μα όλα ΔΩΡΕΑΝ μέχρι και το courier!!!!!! 

Συνεχίζω κάνω root παθαίνει το κινητό hard brik από δικό μου λάθος δεν έμπαινε ούτε στο recovery και ήταν και locked bootloader, μιλάω με το support μπήκε ένας στο πσ μου σύνδεσα το κινητό και μου το έκανε καινούργιο ΔΩΡΕΑΝ και μου άφησε και τα εργαλεία του για να μπορώ να το κάνω με 3 click restore ακόμα και από hard brik! 

Να συνεχίσω? Αλλαγή μπαταρίας με 8 ευρώ και κανένα 20 ρι μεταφορικά 

Να συνεχίσω με αλλαγή οθόνης 130 ευρώ? Μέχρι και αλλαγή στο camera lens μπορείς η στο back cover με τιμές χώμα! Και όλα αυτά σε 7 ημέρες? 

 

Για πείτε μου το support από άλλες εταιρίες να δούμε.. Το 9ρι μπορεί να μην γαμαει στην κάμερα γιατί είναι μόνο color software αλλά το επόμενο που θα έχει και hardware θα ρίξει σαγόνια! Όπως και να έχει σε λιγότερο από 2 μήνες η τιμή του θα είναι στα 700-800 ευρώ που αξίζει με χίλια να πάει κανείς μόνο και μόνο για το support!

Όσο για τα updates εγώ κανονικά 1 φορά στον μήνα +/-  περίπου θα τα πάρει κανονικά και εάν όχι τότε με external apk ( oxygen updater) μπορώ να τα έχω νωρίτερα είτε beta είτε stable με 1 click και χωρίς root! 

Επίσης κάτι ακούστηκε για 2 χρόνια global εγγύηση.. Όχι 1 χρόνο όπως apple εντός Ευρώπης με ΠΑΡΆΝΟΜΟ ΤΡΌΠΟ ! Και στα service να μην έχουν ούτε γνήσια μπαταρία να σου βάλουν! (istorm) 

 Έχω το 7t το αγόρασα 414 ευρώ από banggood μου το άλλαξαν με 7t από oneplus και μου έδωσαν από την αρχή 2 χρόνια εγγύηση, λίγο πριν λήξει η εγγύηση θα το στείλω για αλλαγή μπαταρίας στα 2 χρόνια θα μου την αλλάξουν ΔΩΡΕΑΝ και θα έχω κινητό καινούργιο για 4 χρόνια σερί με 100 % μπαταρία και μετά θα δίνω 8 ευρώ! Να μιλήσουμε για αλλαγή μπαταρία σε iPhone και Samsung η ανούσια κουβέντα?

Το 7t σε σύγκριση με iPhone 11 pro που έχει φίλος μου είναι ισάξιο σχεδόν σε όλα! Χάνει λίγο μόνο στο πορτρέτο στα υπόλοιπα καμία διαφορά! Μόνο που εγώ έδωσα 400 ευρώ για 4 χρόνια, ενώ ο φίλος μου 1000 ευρώ για 1 χρόνο και μετά θα πέσει η υγεία στο 70 τα εκατό (power user ο φίλος) και θα θέλει 100 ευρώ για ιμιτασιον μπαταρία στην istorm.. (το ρωτήσαμε ήδη) 

Εάν η τιμή πέσει που θα πέσει σίγουρα.. Τότε αξίζει με χίλια! Ειδικά το 9 που θα φτάσει ένα 600ρι ευρώ άνετα το 128... 

Σας ζήτησε η επίσημη αντιπροσωπεία 100€ για μπαταρία μαϊμού;  θα μας τρελάνεις εσύ. Σε όλο τον κόσμο 59€ κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας με αυθεντική εννοείται!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

Μια χαρα android είναι και παρε εσυ τις κινεζιες που σε 1 χρονο ξεχνάνε να κανουν update

Συγνώμη ρε φίλε αφού είσαι άσχετος γιατί μπερδεύεσαι σε τέτοια συζήτηση μας κάνεις να γελάμε

18670946_1784890291821364_8295055791510066244_n.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@16 maioy....αν τον ρωτήσεις τι συσκευή έχει μάλλον θα σου πει.... ΖΕR ,made in Greece

 

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Το πιο φτηνό one plus είναι το απλό 9 με 8gb RAM στα 830€. Ειναι σαν να λέμε δηλαδή το απλό samsung s21 ή το iPhone 12 mini. Άρα οι τιμές είναι στα ίδια πάνω κάτω.

Όσον αφορά το φορτιστή και η Apple και η Samsung τον βγάλανε και αν δεν έχεις και θέλεις να πάρεις καινούργιο πρέπει να δώσεις 20€ παραπάνω. Αλλιώς πας σε κινεζο που ακόμα τον έχει μεσα....

https://www.amazon.it/OnePlus-smartphone-senza-fotocamera-Hasselblad/dp/B08V1GG8M7/ref=sr_1_7?__mk_it_IT=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=OnePlus+9+plus&qid=1616538112&sr=8-7    719 ευρώ από Amazon Ιταλίας

 

 

18670946_1784890291821364_8295055791510066244_n.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, koutsis είπε

Σας ζήτησε η επίσημη αντιπροσωπεία 100€ για μπαταρία μαϊμού;  θα μας τρελάνεις εσύ. Σε όλο τον κόσμο 59€ κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας με αυθεντική εννοείται!

Φίλε μου 60 έχει μόνο το ανταλλακτικό! Βάλε και τα εργατικά και μεταφορικά πας 100 άνετα! Ρώτα τους στο τηλέφωνο.. Όσο για την μαϊμού μπαταρία αρκετά άτομα έχουν αναφέρει ότι μετά από αλλαγή μπαταρίας το κινητό σταμάτησε να δείχνει την υγεία της.. Μάντεψε γιατί.. Επίσης ότι η μπαταρία που σου βάζουν δεν κρατάει όσο κρατάει η γνήσια από εργοστάσιο! Μάντεψε πάλι γιατί 😂 δεν λέω ότι αυτό είναι θέμα της Apple αλλά και αυτή δεν την χαλάει η όλη φάση.. Αγόρασε ο φίλος μου από istorm φορτιστή MacBook του 2015 100 ευρώ.. Ο ίδιος φορτιστής κανονικά έχει κόστος(στην Ελλάδα σε γνωστό μαγαζί) 65 ευρώ.. Τι άλλο θες να σου πω? 😂

Εάν στείλεις το κινητό με px καμένη πλακέτα η κάτι σοβαρό όπως GSM chip καμένο από πέσιμο.. (μου έτυχε) Τότε το κινητό δεν θα γίνει servis αλλά αντικατάσταση με ένα refurbished.. Θα σου άρεσε εσένα αυτό? Γιατί πχ το δικό σου μπορεί να μην είχε ούτε ένα σημάδι και να σου έρθει με σημάδι.. Και να έχεις σκάσει 1k..  

 Μπορείς να τα δεις εδώ αυτά αν και είναι εκτός θέματος μιας και το 60 με το 8 έχει μια μικρή διαφορά 😂

https://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-greek.html

Επεξ/σία από Antreas von
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, 16 maioy είπε

Συγνώμη ρε φίλε αφού είσαι άσχετος γιατί μπερδεύεσαι σε τέτοια συζήτηση μας κάνεις να γελάμε

18670946_1784890291821364_8295055791510066244_n.jpg

Γιατι να δωσω 1000 ευρω στο κινέζικο  που μετα απο 1 χρόνο θα σταματήσει τις ενημερώσεις? Δες σε φορουμ τι κράξιμο τρωνε που το 7 ακομα δεν εχει παρει το android 11. Μεχρι και το oxygen os αντιγραφη του Samsung εχει καταντήσει.

Με Samsung εχω το καλύτερο Android skin με 3 χρονια υποστήριξη os και 4 security και ενα καλο οικοσύστημα το καλύτερο μετα την Apple.

Γνωμη μου ειναι δεν αναγκασα κανενα να συμφωνήσει απλα λεω πως το βλέπω εγω

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bil79 είπε

Χειρότερη software υποστήριξη η OnePlus? Ανέκδοτο είναι αυτό; 

Μου πεις για τις τιμές οκ, αυτές είναι ανέκδοτο...

Ακόμα περιμένω A11 αναβάθμιση στο op 7 pro... Καλό software αλλά ναι έχει πέσει αρκετά στην υποστήριξη τα τελευταία χρόνια.

6 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Γιατι να δωσω 1000 ευρω στο κινέζικο  που μετα απο 1 χρόνο θα σταματήσει τις ενημερώσεις? Δες σε φορουμ τι κράξιμο τρωνε που το 7 ακομα δεν εχει παρει το android 11. Μεχρι και το oxygen os αντιγραφη του Samsung εχει καταντήσει.

Με Samsung εχω το καλύτερο Android skin με 3 χρονια υποστήριξη os και 4 security και ενα καλο οικοσύστημα το καλύτερο μετα την Apple.

Γνωμη μου ειναι δεν αναγκασα κανενα να συμφωνήσει απλα λεω πως το βλέπω εγω

Πάπαλα εγύηση αν ξεκλειδώσεις bootloader, Exynos, μέτριο UX, camera processing μέτριο στην καλυτέρη και τιμή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι γίνεται αναφορά στον φορτιστή με ξεπερνάει.ότι δηλαδή αν η εταιρία βάλει και φορτιστή μέσα θα τον βάλει δώρο και δε θα τον χρεώσει.

Εγώ προσωπικά αν είχε έκδοση με φορτιστή +20€ πάλι δε θα την αγόραζα 

Θα έπαιρνα την έκδοση χωρίς φορτιστή εφόσον έχω ασύρματο 

για iPhone 12 Pro μιλάω

Επεξ/σία από bymas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nighthawk6969 είπε

Ακόμα περιμένω A11 αναβάθμιση στο op 7 pro... Καλό software αλλά ναι έχει πέσει αρκετά στην υποστήριξη τα τελευταία χρόνια.

Πάπαλα εγύηση αν ξεκλειδώσεις bootloader, Exynos, μέτριο UX, camera processing μέτριο στην καλυτέρη και τιμή...

Απο θεμα οικοσυστήματος και υποστήριξης επιλέγω καθαρά την samsung. Καλα τα xiaomi τα poco κλπ αλλά οχι για 1000 ευρώ. Επειδή πολύ έπεσαν να με φανε δεν είπα ότι τα κινέζικα δεν είναι καλά κινητά αλλα πράγματικα δεν βρίσκω λογο αν είναι τώρα να παω να δωσω ενα χιλιαρικο να μην ειναι Samsung ή apple. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...