Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα OnePlus 9 και OnePlus 9 Pro, σε συνεργασία με την Hasselblad


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@GreekLegend2....πληροφοριακά, κ τα samsung σου,  Κίνα η Βιετνάμ κατασκευαζονται ;)

 

πχ Note 8

IMEI_SAMSUNG_packaging.jpg

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Απο θεμα οικοσυστήματος και υποστήριξης επιλέγω καθαρά την samsung. Καλα τα xiaomi τα poco κλπ αλλά οχι για 1000 ευρώ. Επειδή πολύ έπεσαν να με φανε δεν είπα ότι τα κινέζικα δεν είναι καλά κινητά αλλα πράγματικα δεν βρίσκω λογο αν είναι τώρα να παω να δωσω ενα χιλιαρικο να μην ειναι Samsung ή apple. 

Είμαι κατά του οικοσυστήματος και το brand loyalty, δεν είχα ποτέ 2 συσκευές από την ίδια εταιρεία back to back.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TechnoState είπε

@GreekLegend2....πληροφοριακά, κ τα samsung σου,  Κίνα η Βιετνάμ κατασκευαζονται ;)

 

πχ Note 8

IMEI_SAMSUNG_packaging.jpg

Και τα προϊόντα της apple κινα κατασκευάζονται αλλα κατάλαβες οταν λεω κινέζικα ποια εννοω. (Xiaomi poco Huawei one plus κλπ). Συγνώμη αν φανηκε ρατσιστικο ετσι οπως το ειπα αλλα δεν το εννοούσα ετσι. Είχα και εγω χρονια xiaomi και για τα χρηματα του ηταν φοβερό αλλα αμα ειναι να δωσω τοσα λεφτα τουλαχιστον να εχω υποστήριξη για καποιο διαστημα.( Στο xiaomi δεν πηρα ποτε update στην ωρα του). Μονο και μονο που δινει 1 χρονο παραπάνω update μου φτάνει για να την επιλέξω και ας θυσιασω ισως τα λίγο καλύτερα spec κάποιας άλλης εταιρείας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατοχος 4 Oneplus μεχρι τωρα, αυτη τη στιγμη με το 7Τ pro.

Πραγματι οι αναβαθμισεις καθυστερουν πλεον αν δεν εχεις το τελευταιο μοντελο τους. Στο δικο μου που ειναι μολις 1,5 ετους, δεν εχει παρει ακομη το 11, ειναι σε beta ενω σε λιγους μηνες βγαινει το 12, το οποιο ισως το παρει οταν βγει το 13 ετσι οπως παει...

Εχει χαθει η μπαλα γιατι βγαζουν πολλα νεα μοντελα και ειτε δεν προλαβαινουν να τα υποστηριξουν ειτε θελουν να σε σπρωξουν στα καινουργια τους. Ακομη και η samsung τους ξεπερασε σε αυτο. 

Απο το 7T pro ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλα ειναι το τελευταιο Oneplus που αγοραζω. Τα καινουργια δεν μου λενε κατι. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κρίμας που ξέπεσε έτσι η 1+. 
Φαν της από πενταετίας+, αλλά το 1+7Pro θα είναι το τελευταίο από αυτούς. 
Η θρυλική υποστήριξη είναι κάτι που θυμόμαστε και κλαίμε και οι τιμές κάθε γενιά παίρνουν έξτρα 100€.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, koutsis είπε

One plus pro 12gb 1130€  Που είδες εσύ 1000;

Επίσης το σχόλιο για τον ινδο είναι ότι θα δώσεις τόσα λεφτά και θα χάσεις την επίσημη υποστήριξη της εταιρίας (όποια  κι αν είναι αυτή) και θα βασιστείς σε ένα άτομο που δεν ξέρεις τι ρόλο βαράει και τι μπορεί να βάζει μέσα στις roms (ινδο, Έλληνα, κινεζο δεν με ενδιαφέρει!) είναι σαν να λες θα πάρω Lamborghini και αντί να κάνω το service στην αντιπροσωπεία, θα το πηγαίνω στον Μπάμπη στη γωνία που φτιάχνει παπάκια!

ποτέ δεν χάνεις στην 1+ την επίσημη υποστήριξη, ότι ώρα γουστάρεις γυρνάς στοκ. 1 λεπτο δουλεια. Μετά από πάνω απο 10 χρόνια xda, ξέρω πολύ καλά από ποιον βάζω τι. Άσε που δεν αλλάζω ρομ, απλά δεν θέλω να βλέπω σαβούρες μέσα και κανω ρουτ για να τα σουτάρω ότι έχει.chrome, gmail, κλπ κλπ.

όσο για την τιμή:

 

image.png.75dd2c5b05cb67766f3f7103c5ceeb9b.png

Επεξ/σία από johnyboy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chios είπε

Δεν έχει να κάνει αν είναι νορμάλ κάποιος, για το ίδιο λόγο κάποιος δίνει λεφτά για ακριβά αυτοκίνητα ενώ κάνει την δουλειά του και με  Hyundai i10, αν έχεις λεφτά για πέταμα τα κάνεις ότι θέλεις.

Εντάξει δεν έχει σχέση η σύγκριση με τα αυτοκίνητα . Υπάρχουν δουλειές βασικές που δεν μπορεί να τις κάνει το κάθε αυτοκίνητο κ κυρίως να τις  κάνει με ασφάλεια. Σε ότι αφορά τα κινητά μας έχουν βάλει σε ένα τριπακι να δίνουμε λεφτά χωρίς κανενα απολύτως λόγο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnyboy είπε

ποτέ δεν χάνεις στην 1+ την επίσημη υποστήριξη, ότι ώρα γουστάρεις γυρνάς στοκ. 1 λεπτο δουλεια. Μετά από πάνω απο 10 χρόνια xda, ξέρω πολύ καλά από ποιον βάζω τι. Άσε που δεν αλλάζω ρομ, απλά δεν θέλω να βλέπω σαβούρες μέσα και κανω ρουτ για να τα σουτάρω ότι έχει.chrome, gmail, κλπ κλπ.

όσο για την τιμή:

 

image.png.75dd2c5b05cb67766f3f7103c5ceeb9b.png

Δηλαδή εσύ αν δεν θέλεις να χρησιμοποιείς 2-3 εφαρμογές κάνεις root ολόκληρο το κινητό;  ξέρεις μπορείς να τις κανείς απλά disable από τις ρυθμίσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έχουν σκίσει .... δλδ τόσα καλά και αλλά τόσα χάλια πράγματα έχουν η apple και η Samsung , εσείς την τιμή βρήκατε να αντιγράψετε ....;;;  Θα μου πεις φιλανθρωπικό ίδρυμα είναι αν τους παίρνει γιατί όχι . Απλά νομίζω η βάση της πελατείας τους δεν είναι κόσμος που με το βγάλουν το επόμενο μοντέλο τρέχουν να σκάσουν 1000ρικο για να το αποκτήσουν . Σε αυτά είναι μαμά η apple και στον χώρο του Android ξεκάθαρα μόνο η Samsung .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, koutsis είπε

Δηλαδή εσύ αν δεν θέλεις να χρησιμοποιείς 2-3 εφαρμογές κάνεις root ολόκληρο το κινητό;  ξέρεις μπορείς να τις κανείς απλά disable από τις ρυθμίσεις!

δεν θέλω να τις κάνω disable, θέλω να μην υπάρχουν. όπως επίσης δεν θέλω να έχω analytics και τα σουτάρω, όπως δεν θέλω και πολλά άλλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

13 ώρες πριν, GreekLegend2 είπε

πλέον μονο samsung στο android

καλα εσυ στον κοσμο σου. Είπαμε, αλλο 900 ευρω κι αλλο 1300

Επεξ/σία από LabisRag
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, koutsis είπε

Το πιο φτηνό one plus είναι το απλό 9 με 8gb RAM στα 830€. Ειναι σαν να λέμε δηλαδή το απλό samsung s21 ή το iPhone 12 mini. Άρα οι τιμές είναι στα ίδια πάνω κάτω.

Όσον αφορά το φορτιστή και η Apple και η Samsung τον βγάλανε και αν δεν έχεις και θέλεις να πάρεις καινούργιο πρέπει να δώσεις 20€ παραπάνω. Αλλιώς πας σε κινεζο που ακόμα τον έχει μεσα....

Φίλος δεν βρίσκω κακό να είσαι λάτρης κάποιας μάρκας, έχεις τους δικούς σου λόγους και είναι σεβαστό. Κακό όμως βρίσκω να φοράς παρωπιδες κ να δημιουργείς εντυπώσεις. 

Πρώτον η τιμή για το OP 9 είναι 769, δεύτερον η αυτονομία είναι αλλού, τρίτον η οθόνη είναι θηρίο μπροστά στο μίνι τι συγκρίνεις ακριβώς;

Τέλος για τον φορτιστή, πρώτον οι άλλοι δεν δίνουν τόσο γρήγορη φόρτιση και ναι αλλά 20 ευρώ είναι αλλά 20 ευρώ οπότε μη ξεχνάς να τα υπολογίζεις.

 

Screenshot_20210324-093444.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...