Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχανημα μεγέθους μέχρι και α3 για επαγγελματικό γραφειο.


Pantelismor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω πολυμηχανημα μεγέθους μέχρι και α3 για επαγγελματικό γραφειο. Θελω να κάνει σκαν και εκτύπωση μέχρι μέγεθος α3, να έχει αυτόματη εκτύπωση και σκαν διπλής όψης για χαρτί μεγέθους α4, δυνατότητα σύνδεσης με WiFi για εκτύπωση από κινητές συσκευές. Και το βασικότερο να έχει χαμηλό κόστος αναλωσιμων. Οι εκτυπώσεις αφορούν κυρίως έγγραφα και λιγότερο φωτογραφίες.

Σκεφτομαι δυο επιλογες

 

H ακριβή επιλογή είναι αυτή :
 
 
και η φτηνη 
 
ευχαριστω !!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Pantelismor είπε

Θελω να κάνει σκαν και εκτύπωση μέχρι μέγεθος α3, να έχει αυτόματη εκτύπωση και σκαν διπλής όψης για χαρτί μεγέθους α4, δυνατότητα σύνδεσης με WiFi για εκτύπωση από κινητές συσκευές. Και το βασικότερο να έχει χαμηλό κόστος αναλωσιμων. Οι εκτυπώσεις αφορούν κυρίως έγγραφα και λιγότερο φωτογραφίες.

Η γνωμη μου ειναι οτι καταλληλοτερος ειναι laser εκτυπωτης. Αυτο το μηχανημα θα σου προτεινα. Για WiFi θα τον συδεσεις σε ενα ρουτερ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει τον HP 7740 και ψάχνω για μελάνια. Κάπου διάβασα ότι από ένα firmware και μετά δεν δουλεύουν τα συμβατά. Έχετε κάτι υπ'όψιν? Από που παίρνουμε συμβατά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2021 στις 5:11 ΜΜ, senes είπε

Εχω πάρει τον HP 7740 και ψάχνω για μελάνια. Κάπου διάβασα ότι από ένα firmware και μετά δεν δουλεύουν τα συμβατά. Έχετε κάτι υπ'όψιν? Από που παίρνουμε συμβατά?

Μην επιλέξεις καθόλου να δεχτεί updates ο εκτυπωτης διότι αχρηστευονται τα συμβατά μελάνια. Ορισμένα μαγαζιά προσφέρουν μελανια με τσιπάκια αναβαθμισμενα αλλά σου λένε ότι σου είπα πριν γιατί βγαίνουν εκτός εγγύησης. Από μαγαζιά, ψάξε μόνος μην κάνουμε διαφήμιση, όλα τα γνωστά που βρίσκονται στην Στουρναρη και κάποια άλλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα γραφείο που έχει ανάγκη έναν μέσο αριθμό εκτυπώσεων δεν επιλέγει μια λύση leasing... 

Ξεμπλέκει με κόστοι αναλωσίμων και ανταλακτικών, έχει αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης ώστε να συνεχίσει να κάνει την δουλειά του, είναι έξοδο λειτουργικό και σαν τέτοιο μετράει στην εφορία.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, nkarama είπε

Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα γραφείο που έχει ανάγκη έναν μέσο αριθμό εκτυπώσεων δεν επιλέγει μια λύση leasing... 

Ξεμπλέκει με κόστοι αναλωσίμων και ανταλακτικών, έχει αντικατάσταση σε περίπτωση βλάβης ώστε να συνεχίσει να κάνει την δουλειά του, είναι έξοδο λειτουργικό και σαν τέτοιο μετράει στην εφορία.... 

 

Εννοεις την μίσθωση εξοπλισμού εκτύπωσης; Δεν ξέρω αν συμφέρει για ένα μικρό γραφείο με ένα μηχάνημα, όμως θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε τιμές. Για μεγαλύτερες απαιτήσεις θα συμφέρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Εννοεις την μίσθωση εξοπλισμού εκτύπωσης; Δεν ξέρω αν συμφέρει για ένα μικρό γραφείο με ένα μηχάνημα, όμως θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε τιμές. Για μεγαλύτερες απαιτήσεις θα συμφέρει. 

Κατα κανονα συμφερει, οι τιμες πανε πακετο με τις απαιτησεις. Οσο μικροτερες οι απαιτησεις τοσο χαμηλοτερα τα παγια, και υπαρχουν τα προτερηματα που ανεφερε ο φιλος παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lector είπε

Κατα κανονα συμφερει, οι τιμες πανε πακετο με τις απαιτησεις. Οσο μικροτερες οι απαιτησεις τοσο χαμηλοτερα τα παγια, και υπαρχουν τα προτερηματα που ανεφερε ο φιλος παραπανω. 

Θα ψαχτω να δω τι παίζει για οικιακό εκτυπωτή. Το έχω περιέργεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Θα ψαχτω να δω τι παίζει για οικιακό εκτυπωτή. Το έχω περιέργεια. 

Για οικιακό δεν νομίζω να σε συμφέρει. Το βασικότερο πλεονέκτημα για μια εταιρεία είναι ότι ο εκτυπωτης δεν αποτελεί πάγιο αλλά λειτουργικό έξοδο. 

Παρε παράδειγμα το leasing. Μπορεί να μην συμφέρει το leasing ένα ιδιώτη, αλλά μια εταιρεία σίγουρα είναι απο τις καλύτερες λύσεις....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2021 στις 8:54 ΜΜ, Pantelismor είπε

Καλησπερα

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω πολυμηχανημα μεγέθους μέχρι και α3 για επαγγελματικό γραφειο. Θελω να κάνει σκαν και εκτύπωση μέχρι μέγεθος α3, να έχει αυτόματη εκτύπωση και σκαν διπλής όψης για χαρτί μεγέθους α4, δυνατότητα σύνδεσης με WiFi για εκτύπωση από κινητές συσκευές. Και το βασικότερο να έχει χαμηλό κόστος αναλωσιμων. Οι εκτυπώσεις αφορούν κυρίως έγγραφα και λιγότερο φωτογραφίες.

Σκεφτομαι δυο επιλογες

 

H ακριβή επιλογή είναι αυτή :
 
 
και η φτηνη 
 
ευχαριστω !!

 

 

Ο όγκος αντιγράφων πόσο μεγάλος είναι; Η ταχύτητα ενός μηχανήματος υποδηλώνει την ευκολία διαχείρησης και το κόστος συντήρησης. Αν πας μόνο με γνώμονα την τιμή αγοράς κατα πασα πιθανότητα να χάσεις σε κόστος συντήρησης. Αν δηλαδή τυπώνεις 500 φύλλα τον μήνα είσαι οκ και με κάτι απλό, αν όμως έχεις 5000 φύλλα το μήνα και θέλεις χαμηλό κόστος συντήρησης συν τις  επιλογές θα κοίταζα σε brands τύπου Ricoh, Konica, Kyocera, Xerox  κλπ. Και αυτό γιατί - αντε το πηρες φθηνό το αναλώσιμο, πόσα αντίγραφα βγάζει; Επίσης το κόστος συντήρησης δεν ειναι μονο τα toner - ειναι το τυμπανο, ο φουρνος κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...