Προς το περιεχόμενο

Αγορά λάπτοπ με 200 ευρώ με χρήση του voucher.


giorgos1682

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κρίνουμε από το ότι τα 200€ επιδοτούνται από το κράτος,που σημαίνει ότι είναι άγνωστο το πότε θα τα λάβουν οι επιχειρήσεις, θεωρώ δύσκολο τα μικρότερα καταστήματα να συμμετέχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ribo7 είπε

Από περιέργεια κοίταξα στο plaisio και στο εύρος 200-700€ δίνει μόνο ένα HP (που δε μου γεμίζει και το μάτι)!!

είσαι σίγουρος? για ξανακοίτα 

https://www.plaisio.gr/catalog?location=categories%3dpc+%26+Περιφερειακά%2claptops%3b299<price<700%3bsort%3dprice%3bpagesize%3d48

Επεξ/σία από Nabuko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα δούμε ωραία πράγματα από τις μεγάλες αλυσίδες..

Ενδεικτικά, το HP 15s-eq1017nv στα 499€ φαίνεται ως "εξαντλήθηκε"

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/226030-hp-15s-eq1017nv-r3-4300u-8gb-256gb

image.png.ed426269bce3ac02d53a52ff02dc330b.png

 

 

ενώ αν το επιλέξεις με antivirus για να πληρεί τις προδιαγραφές της ψηφιακής μέριμνας πάει στα 553.9€

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/228765-hp-15s-eq1017nv-r3-4300u-8gb-256gb-laptop-bitdefender-total-security-(1-device-2-years)-card-software

image.png.4371f5f28be59e64584155a5359ced68.png

 

Τεσπα, ξέρεις κάποιος τι panel φοράει το συγκεκριμένο?

 

Ή καλύτερα να πάω στο Lenovo IdeaPad 3 15ALC6 R3-5300U https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/228028-null ?

Δεν έχω δει πολλά μοντέλα με R3 5300U βέβαια.

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antivirus να ξερετε ολοι οτι την ψηφιακη μεριμνα την "Καλυπτει" και το ενσωματωμενο "Antivirus Defender της Microsoft" που εχουν μεσα απο μονα τους  τα Windows 10.

Μην τρεχετε να αγορασετε ολοι εξτρα Antivirus λοιπον και να πεταξετε εξτρα χρηματα.

Αυτο που λεω ισχυει 100%.

(Και μαλιστα ειναι και πολυ καλο το ενσωματωμενο της Microsoft τσεκαρισμενο στα "πολυ δυσκολα' απο μενα πολλες φορες)

Διαβαστε τους ορους της ψηφιακης μεριμνας και θα δειτε οτι εχω δικιο.

Οσο γι αυτο που κανουν καποια καταστηματα και γραφουν "ψηφιακη μεριμνα" και μαζι Antivirus να αγορασεις και καλα υποχρεωτικα, ειναι ανεντιμο, γιατι εχουν διαβασει τους ορους της ψηφιακης μεριμνας τα καταστηματα και τους ξερουν πολυ καλα.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Antivirus να ξερετε ολοι οτι την ψηφιακη μεριμνα την "Καλυπτει" και το ενσωματωμενο "Antivirus Defender της Microsoft" που εχουν μεσα απο μονα τους  τα Windows 10.

Μην τρεχετε να αγορασετε ολοι εξτρα Antivirus λοιπον και να πεταξετε εξτρα χρηματα.

Αυτο που λεω ισχυει 100%.

(Και μαλιστα ειναι και πολυ καλο το ενσωματωμενο της Microsoft τσεκαρισμενο στα "πολυ δυσκολα' απο μενα πολλες φορες)

Διαβαστε τους ορους της ψηφιακης μεριμνας και θα δειτε οτι εχω δικιο.

Οσο γι αυτο που κανουν καποια καταστηματα και γραφουν "ψηφιακη μεριμνα" και μαζι Antivirus να αγορασεις και καλα υποχρεωτικα, ειναι ανεντιμο, γιατι εχουν διαβασει τους ορους της ψηφιακης μεριμνας τα καταστηματα και τους ξερουν πολυ καλα.

Συμφωνώ..


"Δεν απαιτείται υποχρεωτική διάθεση χωριστού λο-γισμικού (antivirus ή/και internet security), στο βαθμό που το λειτουργικό σύστημα παρέχει την αντίστοιχη προστασία. Στην περίπτωση αυτή, οι προμηθευτές των συσκευών θα πρέπει να τεκμηριώνουν την κάλυψη της παραπάνω απαίτησης."

από https://www.digital-access.gov.gr/pdf/FEK_KYA_PROGRAMMATOS.pdf

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Λειτουργικό Σύστημα με υποστήριξη της ελληνικής γλώσσας και προεγκατεστημένη εφαρμογή πλοήγησης στο διαδίκτυο (internet browser)"

Από https://www.digital-access.gov.gr/pdf/FEK_KYA_PROGRAMMATOS.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Έχει καταφέρει κανείς να μπει στο σύστημα?

Όλη μέρα μου βγάζει "502 Bad Gateway" σφάλμα.

Μπηκα εγω κατα τη 1 και μιση,εφτασα μεχρι το τελευταιο σημειο της αιτησης και ξαναεπεσε το συστημα. Απο τοτε δεν ξαναδούλεψε.

Να εχεις ετοιμους κωδικους ταξις,αριθμο μητρωου και καποια στοιχεια απο την φοιτητική σου ταυτότητα, ανάλογα με την ιδιότητα σου παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έκανα όλα μου είπε το voucher εγκρίθηκε αλλά η εκτύπωση θα είναι διαθέσιμη σε δύο μέρες

Οπότε αντί για 5 Απριλίου καλύτερα 10 Απριλίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stu είπε

Τα έκανα όλα μου είπε το voucher εγκρίθηκε αλλά η εκτύπωση θα είναι διαθέσιμη σε δύο μέρες

Οπότε αντί για 5 Απριλίου καλύτερα 10 Απριλίου

Και εγω το εκανα,ιδιο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να αγοράσω κομμάτια για να κάνω αναβάθμιση σε ενα pc που εχω ή είναι μόνο για την αγορά ήδη έτοιμου μηχανήματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο έτοιμα pc ή να αγοράσεις περιφερειακά

Μου αρέσει που δίνουν 200€ ευρώ ενώ τα πιο φτηνά λάπτοπ/υπολογιστές που σου "εγκρίνουν" να πάρεις είναι 500€ και πανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Stu είπε

Μου αρέσει που δίνουν 200€ ευρώ ενώ τα πιο φτηνά λάπτοπ/υπολογιστές που σου "εγκρίνουν" να πάρεις είναι 500€ και πανω

Αυτό εγώ εν μέρει το καταλαβαίνω ως "να κινηθεί χρήμα στην αγορά".

Απλά διαπιστώνω πως έχουν παραφουσκώσει οι τιμές και για ένα αξιοπρεπές laptop θες 700+ €, που προ voucher ή από κατάστημα που δε συμμετέχει στην ψηφιακή μέριμνα το ίδιο/παρόμοιο laptop το βρίσκεις στα ~550-600€.
 

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...