Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ετοιμάζει αντεπίθεση λανσάροντας τις RTX 3080 Ti και RTX 3070 Ti


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και καλη δουλεια εχω δεν περιμενα εσενα να βρω, απλα το θεμα ειναι οτι με το mining η τιμες εχουν παει σε  υπερβολικα ποσα 1800 για μια 3080. αυτο ηταν το θεμα του post και οχι η εξυπναδα με την ορθογραφια. (την επομενη φορα θα το γραφω σε WORD πρωτα για να ειναι τελειο το κειμενο. Ευχαριστο να εισαι καλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.pcgamer.com/tsmc-to-prioritise-production-of-chips-for-cars-not-your-next-graphics-card/

Αν κατάλαβες καλά φίλε gamer που μου θες και καινούρια κάρτα γραφικών, χαιρέτα μου τον πλάτανο (αν τον δεις κι αυτόν)!

Ρε δεν ανοίγουμε εμείς κανά εργοστάσιο παραγωγής chip. Ξέρει κανένας εδώ τίποτα από αυτά τα μαραφέτια; Και κανάς άλλος με φράγκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Herald είπε

Άμα βελτιώσεις την ορθογραφία σου μπορεί να βρείς μια καλύτερη δουλειά με υψηλότερο μισθό που θα σου επιτρέψει να αγοράσεις μια κάρτα γραφικών με καπέλο. Just saying

βελτιώσεις... όχι  Αμα βελτιώσεις... Στο 2021 ζούμε, αν αρχίσουμε τις ντοπιολαλιές στα ποστς, καήκαμε... "Αμα", "χάμω", "ναι αμέ", κλπ, έλεγαν οι παπούδες όταν μίλούσαν πχ στην "τσούπρα" τους (κόρη τους)... πάντως με άμα και αμέ, ούτε εσύ βρίσκεις καλή δουλειά αν χρειαστείς... :)

5 ώρες πριν, aloeonline είπε

...Ρε δεν ανοίγουμε εμείς κανά εργοστάσιο παραγωγής chip. Ξέρει κανένας εδώ τίποτα από αυτά τα μαραφέτια; Και κανάς άλλος με φράγκα;

Να μαζευτούμε να φτιάξετε ένα εργοστάσιο. Εγώ προσφέρομαι να τις διαθέτω στα μαγαζιά και να κάνω τις εισπράξεις, αν θέλετε... :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eloy είπε

βελτιώσεις... όχι  Αμα βελτιώσεις... Στο 2021 ζούμε, αν αρχίσουμε τις ντοπιολαλιές στα ποστς, καήκαμε... "Αμα", "χάμω", "ναι αμέ", κλπ, έλεγαν οι παπούδες όταν μίλούσαν πχ στην "τσούπρα" τους (κόρη τους)... πάντως με άμα και αμέ, ούτε εσύ βρίσκεις καλή δουλειά αν χρειαστείς... :)

Ετυμολογικά αρχαία ελληνικά είναι το άμα, ποιά ντοπιολιαλά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Herald είπε

Ετυμολογικά αρχαία ελληνικά είναι το άμα, ποιά ντοπιολιαλά? 

Οχι ρε συ... στα αρχαία ελληνικά σημαίνει "ταυτόχρονα"... πχ. "πληρωτέο άμα τη εμφανίσει" (στα χαρτονομίσματα)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Eloy είπε

Οχι ρε συ... στα αρχαία ελληνικά σημαίνει "ταυτόχρονα"... πχ. "πληρωτέο άμα τη εμφανίσει"

Δεν είμαι γλωσσολόγος και δή Ελληνικών, όντας μη Έλληνας, αλλά φαντάζομαι το ότι άλλαξε η χρήση της λέξης δεν σημαίνει οτί είναι άλλη λέξη, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Οπώς το gay κάποτε σήμαινε χαρούμενος, δεν συνεπάγεται ότι το gay σήμερα είναι διαφορετική λέξη. Αλλά νομίζω είμαστε εκτός θέματος :P 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν είμαι γλωσσολόγος και δή Ελληνικών, όντας μη Έλληνας, αλλά φαντάζομαι το ότι άλλαξε η χρήση της λέξης δεν σημαίνει οτί είναι άλλη λέξη, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Οπώς το gay κάποτε σήμαινε χαρούμενος, δεν συνεπάγεται ότι το gay σήμερα είναι διαφορετική λέξη. Αλλά νομίζω είμαστε εκτός θέματος :P 

Ισως επειδή δεν είσαι Ελληνας, γι'αυτό... Γενικά υπάρχουν λέξεις στα ελληνικά που είναι "σωστές" (καταλαβαίνουμε τι θέλει να πει) αλλά δείχνουν "ελλιπή" μόρφωση,   ή προέρχονται απο τοπικές διαλέκτους ...

ΟΚ... Τέλος το οφφ τοπικ

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, Purgy said:

Κάρτα γραφικών> αυτοκινήτο. 

Εκεί φτάσαμε.... 🤑

Αναλόγως τις ανάγκες, πάντα ίσχυε αυτό https://www.skroutz.gr/s/18977779/PNY-Quadro-RTX-8000-48GB-VCQRTX8000-PB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, igpu  κι άγιος ο θεός... Μια χαρά υπάρχουν καταπληκτικά παιχνίδια single και mmo με πολύ κόσμο που παίζονται άνετα με ενσωματωμένη ή με παλιότερες κάρτες . Λίγο φιλότιμο κι εγωισμό να δείξουμε. Μην γινόμαστε θύματα "ε, αφου δεν βρίσκω φθηνότερα, θα την πληρώσω τριπλή"...  - και στις cpu το ίδιο... Αν κάτσουμε λίγο σοβαρά να το σκεφτούμε στην πραγματικότητα οι 95 στους 100 εδώ μέσα δεν χρειαζόμαστε δυνατότερο hardware απο αυτό που ήδη έχουμε. Τώρα αν κάποιος έχει εθισμό με την αναβάθμιση κάθε 1-2 χρόνια, ας το πληρώσει... σε άλλους τους τα τρώνε οι γκόμενες, σε άλλους η ρουλέτα, σε άλλους οι σκάλπερς... μέσα στην ζωή είναι όλα... Το θέμα είναι να μην ξυπνάς την επόμενη μέρα κι αισθάνεσαι κορόιδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2021 στις 12:20 ΠΜ, M4tR1x είπε

Τι να τα κάνω τα σκορ;; δεν πάει να βγάζει και 1000 παραπάνω στο single core; Αν έχω 70 και 80 φπς πάνω, με λιγότερα drops. Αν βάλω και το tuning σε ram  ξέφυγε κατά πολύ παραπάνω.

Εμένα με νοιάζει η single core απόδοση, δεν μπορούν όλες οι εργασίες να κατανεμηθούν/εκτελεστούν παράλληλα, καποιες γίνονται διαδοχικά και εκεί το single core έχει και πάντα θα έχει σημασία.

Περισσότερες πιθανότητες να έχεις drops και χαμηλότερα FPS με 8  αδύναμους πυρήνες πάρα με 6 δυνατούς σε παιχνίδια σήμερα.

Δεν εκθειάζω τον 2500κ, θάβω την ιντελ που έμεινε τόσα χρόνια στάσιμη, αν δεν έβγαιναν οι ryzen ακόμα 4/8 θα ήμασταν.

Στις 25/3/2021 στις 2:19 ΠΜ, SabotazNic είπε

Ε παρε και εσυ τρακτερ αντι για ferrari. Και τα 2 οχηματα φτανουν 10χλμ/ωρα. Τι, οχι?

Άκυρο σχόλιο, δεν κατάλαβες τι λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...