Προς το περιεχόμενο

Οι ταινίες Black Widow και Cruella θα κυκλοφορήσουν στο Disney+ παράλληλα με τις κινηματογραφικές αίθουσες


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αλλεπάλληλες αναβολές εξαιτίας της πανδημίας, η Disney μεταφέρει την κυκλοφορία της ταινίας Black Widow στις κινηματογραφικές αίθουσες στις 9 Ιουλίου, με παράλληλη διάθεση στην υπηρεσία Disney+.

Ακολουθώντας την ίδια τακτική και με άλλες μεγάλες κυκλοφορίες, η ταινία θα διατεθεί στη video streaming υπηρεσία με κόστος $30 ενώ 3 μήνες μετά θα είναι διαθέσιμη για όλους τους συνδρομητές της υπηρεσίας χωρίς κανένα επιπλέον κόστος. Το ίδιο θα ισχύσει και για μια ακόμη ταινία του στούντιο, την Cruella, η οποία θα κυκλοφορήσει με τον ίδιο τρόπο στο Disney+ στις 28 Μαίου.  Αρχικά η επόμενη ταινία των Marvel Studios ήταν προγραμματισμένη να κυκλοφορήσει τους κινηματογράφους το Μάιο του 2020, πριν ξεκινήσει το κλείσιμο των κινηματογραφικών αιθουσών ανά τον κόσμο.

 

Παράλληλα η Disney ανακοίνωσε ότι η επόμενη ταινία της Pixar με την ονομασία Luca, δεν θα κυκλοφορήσει καθόλου στις κινηματογραφικές αίθουσες και θα κάνει την εμφάνισή της απευθείας στο Disney+ στις 18 Ιουνίου, χωρίς επιπλέον κόστος για τους συνδρομητές. Παρόμοια τακτική ακολούθησε η Disney και με την τελευταία ταινία της Pixar, το Soul, μια κίνηση που συνέβαλε στην τεράστια αύξηση των συνδρομητών που παρουσιάζει η υπηρεσία τους τελευταίους μήνες, έχοντας ξεπεράσει ήδη τα 100 εκατομμύρια.

Με βάση την ανακοίνωση της Disney, το στούντιο προβλέπει καλύτερες μέρες για τις κινηματογραφικές αίθουσες από το προσεχές Φθινόπωρο, μεταφέροντας τις ημερομηνίες κυκλοφορίας αρκετών ταινιών γι' αυτό το διάστημα. Έτσι η ταινία Free Guy με τον Ryan Reynolds θα κυκλοφορήσει στις 13 Αυγούστου, το Kingsman στις 22 Δεκεμβρίου και το Deep Water στις 14 Ιανουαρίου του 2022.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι θα δώσει καποιος 30€ για να δει αυτες τις μετριότητες στην τηλεοραση του με ξεπερναει.....
Και οι κινηματογραφοι να ηταν ανοιχτοι θα το σκεφτόμουν αν θα πηγαινα καμια Τετάρτη με cosmote μισή τιμή να τις δω...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Το ότι θα δώσει καποιος 30€ για να δει αυτες τις μετριότητες στην τηλεοραση του με ξεπερναει.....
Και οι κινηματογραφοι να ηταν ανοιχτοι θα το σκεφτόμουν αν θα πηγαινα καμια Τετάρτη με cosmote μισή τιμή να τις δω...

Δεν θα τις δω ποτέ τις ταινίες αυτές, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τις δεις εσύ; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Από πού ξέρετε ότι θα είναι μέτριες, το έχω απορία.

Για την κρουέλλα δε ξέρω, αλλά η Black Widow φαίνεται ενδιαφέρουσα.

Γιατί κατά 99% θα είναι φεμινιστική τρασίλα. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παραπάνω ταινίες είναι ενδεικτικές του κορεσμού που υπάρχει στη Δυτική βιομηχανία κινηματογράφου.

Ειδικά αυτό το Κρουέλα.... ρε παιδί μου...ο ορισμός του "έχουμε ξεμείνει από ιδέες" και καταπιανόμαστε με τα ίδια και τα ίδια.  Το επόμενο θα είναι να βγάλουν και μία για τη ζωή του Σκαρ απ'το The Lion King να μας κάψουν τελείως.

Δε ξέρω ποιος άρχισε τη μόδα με τις αυτοβιογραφικές ταινίες πραγματικών /φανταστικών προσωπικοτήτων αλλά πρέπει να περιοριστεί κάποια στιγμή.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Το ότι θα δώσει καποιος 30€ για να δει αυτες τις μετριότητες στην τηλεοραση του με ξεπερναει.....
Και οι κινηματογραφοι να ηταν ανοιχτοι θα το σκεφτόμουν αν θα πηγαινα καμια Τετάρτη με cosmote μισή τιμή να τις δω...

Αν αναλογιστείς ότι την ταινία μπορούν να τη δουν από μία τηλεόραση ένα κάρο άτομα (πχ ολόκληρη οικογένεια ή και φίλοι) τα 25-30 € είναι απόλυτα λογική τιμή. Εγώ προσωπικά για το Black Widow θα τα δώσω. Όπως τα έδωσα και για το Raya και το είδαν τα παιδιά μου με 24 €. Μια χαρά είναι η τιμή. Τώρα αν είναι μόνο για ένα άτομο, είναι ακριβούτσικα, αλλά τι να κάνουν. Το μέσο όρο ατόμων παίρνουν και υπο αυτή τη λογική η τιμή είναι καλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Cruella δεν είναι για κάτω των 15 πάντως, πολύ σκοτεινό, μου θύμισε ατμόσφαιρα Batman... 🦇

Η Μαύρη Χήρα εκτός από κλωτσιές τι άλλο κάνει;;; 😛

Το να μη βγαίνουν στα σινεμά αλλά σε streaming πλατφόρμα σημαίνει ότι θα βρεθούν και στα γνωστά μέρη "δωρεάν" πολύ σύντομα, ΑΛΛΑ για μια ταινία που αξίζει στάνταρ τα 24-30 ντάλαρς δεν είναι τραγική τιμή (όχι για ένα άτομο αλλά για μια οικογένεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, michael92 είπε

Γιατί κατά 99% θα είναι φεμινιστική τρασίλα. 

Τρομερά υπερβολικό σχόλιο. Μπορεί και να είναι, μπορεί και όχι. Πριν τις δούμε δε νομίζω ότι είναι αντικειμενικό να λέμε οτιδήποτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Το ότι θα δώσει καποιος 30€ για να δει αυτες τις μετριότητες στην τηλεοραση του με ξεπερναει.....
Και οι κινηματογραφοι να ηταν ανοιχτοι θα το σκεφτόμουν αν θα πηγαινα καμια Τετάρτη με cosmote μισή τιμή να τις δω...

Εκτος του οτι τις βλεπουμε δωρεαν (torrents, kodi, κλπ), εσυ πηγαινε να δεις Rainer Werner Fassbinder... κι ασε μας εμας στη μετριοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...