Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου κινητού op8 pro/ mi11


bagelismar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά, μετά και τις ανακοινώσεις του 9/9 pro που περίμενα και δεν με ενθουσίασαν ήρθε ο καιρός να αποχωριστώ το oneplus 6 και είμαι ανάμεσα σε oneplus 8 pro (η 8t) και xiaomi mi 11. διάβασα για το 8 pro ότι σε αρκετούς έβγαλε προβλήματα η οθόνη και είναι ο μοναδικός λόγος που σκέφτομαι και το 8t, αν πάρω μεταχειρισμένο 8 pro 6+ μηνών θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο η αυτά τα προβλήματα μπορεί να τα βγάλει και πιο μετά? Επίσης και το mi 11 ακούω πολύ καλά λόγια αλλά μέχρι που πήρα το oneplus 6 άλλαζα κινητά κάθε 6 μήνες και κόλλησα σε αυτό λόγο λογισμικού και τα xiaomi που είχα δουλέψει δεν με πολύ ενθουσίασαν στο παρελθόν. Όλες οι γνώμες ευπρόσδεκτες, σας ευχαριστώ 

Επεξ/σία από bagelismar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος One plus 6 και εγώ.Δεν βλέπω λόγο βιασύνης για αλλαγή απο την στιγμή που κάνει τα πάντα σαν να είναι καινούργιο.Θα περιμένω να αρχίσουν τα κουπονάκια σε κανα 3μηνο-4μηνο για το One plus 9 η  9 pro και στο μεταξύ κοιτάω για καμιά πολύ καλή προσφορά στο One plus 8 pro που λογικά θα παίξει κάτω από 500 στο Banggood.Έτσι και αλλιώς ακόμα και σε αγορά από κίνα έχεις 1 χρόνο εγγύηση από One plus.

 

To Mi11 καλό αλλα οταν αρχισει να παιζει στα 500.Στα χρηματα που ζητανε αυτη τη στιγμη για μενα δεν ειναι καν επιλογη οταν υπαρχει το Οne+ 8 pro στα 560-570 και το 8Τ στα 450.

Επεξ/σία από 1.3power
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να αλλάξω κινητό να σου πω την αλήθεια αλλά μετά από 3 χρόνια και εκατοντάδες πτώσεις, το σήμα έχει αρχίσει και περνει την κάτω βόλτα (μάλλον κάποιο πρόβλημα στις κεραίες) και επίσης μετακόμισα σε σπίτι που το σήμα κινητής είναι 0 οπότε το WiFi calling είναι απαραίτητο πλέον λόγο δουλειάς. Πραγματικά θα ήθελα να τσιμπήσω ένα one 9 pro κανα 700 αλλά δεν έχω τον χρόνο να περιμένω τόσο δυστυχώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, 1.3power είπε

Αυτή τη στιγμή θα χτύπαγα η το 8T στα 450 h to 8pro στα 550 από Banggood προσωπικά αν ήθελα άμεσα συσκευή.Ο χρόνος παράδοσης είναι περίπου 10-15 μέρες.

Εργάσιμες ημέρες η μέρες? Γιατί αν κάνει ένα μήνα να έρθει τοτε..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει πολλές παραγγελίες από banggood εδώ και 2 μήνες και από την στιγμή που γίνει αποστολή στις 2 βδομάδες Μαξ έχει γίνει παράδοση.Μικρα και μεγάλα δέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 9 pro θα αργήσει να πέσει τόσο. Αν είναι αυτή η τρέχουσα τιμή του 8 pro 550/560 είναι πολύ καλή δεν έχει τεράστιες διάφορες με το 9 παράδοση κάνει μέσο όρο γύρω στις 20 μέρες 3 βδομάδες σύνολο από BG. Τη global rom version έχει κ το BG
 

Αν δεν το βιάζεσαι περίμενε για το 9 αλλά θα πάρει καιρό η πτώση τιμής ή να βγει κάνα κουπόνι προσφοράς. Το θέμα της οθόνης στο 8 pro ήτανε σε κάποια ελαττωματική παρτίδα όχι σε όλες τις συσκευές δεν ξέρω με το banggood με εγγύηση τι θα παίξει σε πιθανό πρόβλημα οθόνης μιας κ από OnePlus απευθείας αγορά από εκεί έχεις σίγουρα υποστήριξη.

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα το πρόβλημα βγαίνει από την αρχή  με το που το βγάζεις απτο κουτί στο pro. Έτσι αν πάρω ένα μεταχειρισμένο 6 μηνών θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα μου βγάλει πρόβλημα σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bagelismar είπε

Άρα το πρόβλημα βγαίνει από την αρχή  με το που το βγάζεις απτο κουτί στο pro. Έτσι αν πάρω ένα μεταχειρισμένο 6 μηνών θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα μου βγάλει πρόβλημα σωστά? 

Ναι ετσι φαινεται το βγαζει default problem αλλα δεν ειναι σε πολλα 8 pro το θεμα με οθονη απλα καποια ελαττωματικη παρτιδα προφανως βγαλανε απο εργοστασιο. Εφοσον το ελεγξεις κ δουλευει πρώτα ειναι μια λυση η αποκτηση μεταχ/σμενου. Παντως εγγυηση εχει 1 ετος κ απο banggood. Υπαρχει κ η λυση/επιλογή του 8t στα 430€ (new)

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια ψάχνω κινητό με flat οθόνη λόγω του ότι είμαι αρκετά ατσουμπαλος και αλλάζω τζαμακια κάθε δύο βδομάδες και σε κυρτες οθόνες μόνο το Whitestone του 50ε κάνει δουλειά και είναι ασύμφορο και το κοίταγα αρκετά τ 8t αλλά έχει δει ότι από κάμερες χωλαίνει αρκετά και είναι το μόνο που με αποθαρρύνει από το να το τσιμπήσω. Και με το op6 που έχω οι κάμερες πάντα με ξενέρωναν οπότε θέλω μια αναβάθμιση σε αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είσαι casual χρήστης, τότε δεν σε ενοχλούν οι κάμερες . Έχω φίλο που us-άρει one plus nord κ στη μέρα βγάζει φωτό που τον ικανοποιούν. Ενώ οι περισσότεροι το κράζουν. Και εγώ προς το 8Τ προσανατολίζομαι απλά περιμένω τώρα που βγήκε το 9 να περάσει κανάς μήνας να πέσουν οι τιμές και να το χτυπήσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, bagelismar είπε

Να σου πω την αλήθεια ψάχνω κινητό με flat οθόνη λόγω του ότι είμαι αρκετά ατσουμπαλος και αλλάζω τζαμακια κάθε δύο βδομάδες και σε κυρτες οθόνες μόνο το Whitestone του 50ε κάνει δουλειά και είναι ασύμφορο και το κοίταγα αρκετά τ 8t αλλά έχει δει ότι από κάμερες χωλαίνει αρκετά και είναι το μόνο που με αποθαρρύνει από το να το τσιμπήσω. Και με το op6 που έχω οι κάμερες πάντα με ξενέρωναν οπότε θέλω μια αναβάθμιση σε αυτό 

Τζαμι καθε 2 εβδομαδες βρε θηριο  :P""το κλεισαμε το μαγαζι"" . Τα Whitestone ειναι πανακριβα φαρμακειο δεν συμφερει σε βαθος χρονου αγοραζεις ξανα συσκευη !!  οσο για συσκευη καλυτερα τοτε το 8 pro απο το 8t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστυχώς περνω από το Amazon 5 κουτιά κάθε 2 μήνες (2 τζάμια το κάθε κουτί). Είμαι από αυτούς δυστυχώς με τρύπια χέρια 😅. Τι πρόβλημα πάντως και αυτό να μην υπάρχει ένα καλό καινούργιο κινητό με flat οθόνη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bagelismar είπε

Ναι δυστυχώς περνω από το Amazon 5 κουτιά κάθε 2 μήνες (2 τζάμια το κάθε κουτί). Είμαι από αυτούς δυστυχώς με τρύπια χέρια 😅. Τι πρόβλημα πάντως και αυτό να μην υπάρχει ένα καλό καινούργιο κινητό με flat οθόνη.... 

τα Whitestone γενικά πως τα βλέπεις αξίζουν τα 45αρια που ζητάνε?? γιατί είναι πανάκριβα γενικά.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 ώρες πριν, aces είπε

τα Whitestone γενικά πως τα βλέπεις αξίζουν τα 45αρια που ζητάνε?? γιατί είναι πανάκριβα γενικά.

Το αν αξίζουν είναι σχετικό. Για κάποιον που δεν ρίχνει το κινητό του κάθε λίγο και λιγάκι κάτω σαν κ εμένα και θα το κρατήσει στην οθόνη του για κανα 6μηνο π.χ για εμένα αξίζει. Το είχα φορέσει σε note 9 φίλου και η διαφορά ήταν τεράστια σε εφαρμογή, αίσθηση κτλπα σε σχέση με τα απλά τον 10ε. Δυστυχώς για κινητά με κυρτή οθόνη είναι μονόδρομος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...