Προς το περιεχόμενο

Δυο προβλήματα με οθόνη Iphone Βοήθεια!!


dimitrisdim100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 4four είπε

Μήπως αντί να έχουν θέμα όλα θα κινητά έχει θέμα το μάτι που τα βλέπει ; Λέω εγώ τώρα..

Εχω δει και κινητά απο άλλες εταιρίες με oled οθόνη και εκτός απο ενα xiaomi δεν είδα να έχουν τέτοιο θέμα. Μπορεί βέβαια να είχαν οθόνες  με μεγάλο ρυθμό ανανέωσης . Τα iPhone που δεν έχουν Oled οθόνη δεν έχουν τέτοιο θέμα. Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα το μάτι μου!

 

Επεξ/σία από dimitrisdim100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, dimitrisdim100 είπε

Καλησπέρα. Έμενα που ήταν σε D.O.A και μίλησα με τεχνικό του καταστήματος που το αγόρασα , αφού του έστειλα φωτογραφίες και τον ενημέρωσα για το πρόβλημα μου είπε ότι είναι πρόβλημα και έτσι μου στείλαν νέα συσκευή. Δυστυχώς και το νέο τηλέφωνο που παρέλαβα παρουσιάζει ακριβός το ίδιο θέμα.

Μέχρι να παραλάβω το καινούργιο πήγα σε διάφορα μαγαζιά να δω από κοντά και άλλα τηλέφωνα και διαπίστωσα ότι όλα τα Iphone 12 μοντέλα παρουσίαζαν το ίδιο θέμα , σε όλα τα μαγαζιά που πήγα. Μάλιστα σε ένα είχε και το Iphone 11 pro που και αυτό είχε το ίδιο θέμα. 

Μάλλον έχει να κάνει με τον ρυθμό ανανέωσης της οθόνης ; Δεν ξέρω . Και με την τεχνική υποστήριξη της Apple που μίλησα και τους έστειλα φωτογραφίες μου είπαν ότι ίσως είναι θέμα λογισμικού η hardware. Δεν μου απάντησαν κάτι συγκεκριμένο , ούτε  μου είπαν αν έχουν άλλες τέτοιες περιπτώσεις σε σχετική ερώτηση που τους έκανα. Μου είπαν αν θέλω να το στείλω σε αυτούς να το ελέγξουν .

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως άλλοι κάτοχοι Iphone εδώ στο Forum , ακόμα  και σε άλλες ομάδες που μίλησα δεν βλέπουν στο κινητό τους αυτό το πρόβλημα. Είδα πάνω από 10 Iphone στα καταστήματα και είχαν το ίδιο θέμα.

Αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε  και εμάς!!

 

Σας ευχαριστώ για την απάντηση! Το κινητό το πήρα πριν 10 μέρες από public.Ο τεχνικός είπε ότι δεν έχουν Doa αυτοί. Ισχύει κάτι τέτοιο;;  Είδε όμως το πρόβλημα και το επιβεβαίωσε.Στο τέλος θα μας βγάλουν προβληματικους στα μάτια!! Όσους το έδειξα,αντιλαμβάνονται την διαφορά,εκτός από έναν που δεν έβλεπε τόσο πρόβλημα. Με του κουτιού σας το αντικατεστησαν; 
Ακριβώς το ίδιο ρώτησα και εγώ στην Apple και μου είπαν δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο. Τι γίνεται βρε παιδιά;; 

Επεξ/σία από Nenakisel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nenakisel είπε

Σας ευχαριστώ για την απάντηση! Το κινητό το πήρα πριν 10 μέρες από public.Ο τεχνικός είπε ότι δεν έχουν Doa αυτοί. Ισχύει κάτι τέτοιο;;  Είδε όμως το πρόβλημα και το επιβεβαίωσε.Στο τέλος θα μας βγάλουν προβληματικους στα μάτια!! Όσους το έδειξα,αντιλαμβάνονται την διαφορά,εκτός από έναν που δεν έβλεπε τόσο πρόβλημα. Με του κουτιού σας το αντικατεστησαν; 
Ακριβώς το ίδιο ρώτησα και εγώ στην Apple και μου είπαν δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο. Τι γίνεται βρε παιδιά;; 

Εγώ το αγόρασα από τον Κωτσοβολο και το D.O.A είναι για 7 μέρες από την ημερομηνία αγοράς σε αυτούς για τα κινητά . Μετά δεν σε καλύπτει για αντικατάσταση με νέα συσκευή. Νέα συσκευή μου φέρανε του κουτιού. Το θέμα είναι ότι δεν λύθηκε το πρόβλημα που είχα και δεν νομίζω να λυθεί κιόλας . Μακάρι να μπορεί να λυθεί με αναβάθμιση λογισμικού στο μέλλον. Αλλά από την στιγμή που το είδα και στο Iphone 11 pro που και δεν έχει λυθεί δεν νομίζω να λυθεί και στο 12  .

Εγώ είναι η πρώτη φορά που έχω Iphone με Oled οθόνη καθώς όλα τα Iphone που είχα ήταν με Ips Lcd. Και πραγματικά απογοητευτικά τώρα. Περίμενα καλύτερη εμπειρία χρήσης και γενικά επειδή εγώ όταν το χρησιμοποιώ το κινητό δεν έχω υψηλή φωτεινότητα είναι ακόμα εντονότερο το πρόβλημα. Μάλλον η Apple θα έπρεπε να βάλει panel με 90 η 120 hertz ανανέωση και νομίζω δεν θα είχαμε τέτοιο θέμα.

Πραγματικά απορώ πως δεν έχει γίνει ντόρος για αυτό και δεν το ξέρουν και στην apple σαν πρόβλημα. Ότι reviews να είδα για Iphone κανείς δεν αναφέρθηκε σε αυτό. Με το που ανοίγεις το κινητό σου κάνει κατευθείαν αρνητική εντύπωση.  Δεν νομίζω μόνο τα δικά μου μάτια να είναι τόσο ευαίσθητα. Εκτός αν το θεωρούν φυσιολογικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...