Προς το περιεχόμενο

[ΔΩΡΕΑΝ] 10 PS4 παιχνιδια


alfaeffe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχει την παγίδα πως πρέπει να τα κατεβάσεις μέχρι κάποια ημερομηνία για να μείνουν στη συσκευή σου..

π.χ για το ABZU

"As part of our Play At Home campaign, you can download and keep this game at no extra cost. Download before 23 April 04:00 BST."

Άρα αν κάποιος θέλει να τα βάλει για να τα έχει για όταν πάρει το ps5 next season  δεν θα μπορεί να τα κατεβάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Και εγω λεω να το κανω. Δεν εχω 4, εχω το ps3 παροπλισμενο εδω και χρονια και δεν ξερω αν ποτε θα παρω το 5. Υπαρχει συμβατοτητα και περιπτωση να παιζουν σε ps5;

Θα σε γελάσω πιστεύω όμως επειδή λέει ps4 πως όχι δεν θα παίζουν στο 5.Παντως ναι εγώ στην σκιά κατάσταση με εσένα είμαι consolewise :P

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Θα σε γελάσω πιστεύω όμως επειδή λέει ps4 πως όχι δεν θα παίζουν στο 5.Παντως ναι εγώ στην σκιά κατάσταση με εσένα είμαι consolewise :P

Όλα του 4 παίζουν στο 5 αν δεν κάνω λάθος τουλάχιστον όσα είχα στο 4 μια χαρά τα πέρασα στο 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ioann1s είπε

Παιδιά έχει την παγίδα πως πρέπει να τα κατεβάσεις μέχρι κάποια ημερομηνία για να μείνουν στη συσκευή σου..

π.χ για το ABZU

"As part of our Play At Home campaign, you can download and keep this game at no extra cost. Download before 23 April 04:00 BST."

Άρα αν κάποιος θέλει να τα βάλει για να τα έχει για όταν πάρει το ps5 next season  δεν θα μπορεί να τα κατεβάσει

Δεν νομίζω ισχύει αυτό εκτός και εάν ισχύει για κάποιο λόγο μόνο για το συγκεκριμένο γιατί για ότι έχουν δώσει μέχρι τώρα, από πέρυσι, αρκεί μόνο να τα προσθέσεις στην library , αλλά πρέπει να επιβεβαιώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τσάμπα, τα συγκεκριμένα παιχνίδια είναι και πολύ αξιόλογα έχοντας συγκεντρώσει πολύ θετικά review στη πλειοψηφία τους. 

Προτείνω να δοκιμάσετε οπωσδήποτε The Witness αν σας αρέσουν οι γρίφοι, Astro bot και Moss αν έχετε VR και Subnautica ειδικά για όσους έχετε ps5 όπου έχουν διορθωθεί όλα τα frame rate issues που έχει στο ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Όλα του 4 παίζουν στο 5 αν δεν κάνω λάθος τουλάχιστον όσα είχα στο 4 μια χαρά τα πέρασα στο 5

Δεν το γνώριζα καλά που το είπες να το δουν όσοι δεν το ήξεραν ή ήταν μπερδεμένοι όπως εγώ.Με μπέρδεψαν ίσως οι συσκευασίες που γράφουν πάνω ps5 και θεώρησα ότι για να παίζει κάτι στο ps5 πρέπει να λέει μόνο ps5.Ειδα στο store που έλεγε ps4 μόνο και με μπέρδεψε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνιδια κατω κατω γραφει το εξης:

Αναφορά σε κείμενο

To play this game on PS5, your system may need to be updated to the latest system software. Although this game is playable on PS5, some features available on PS4 may be absent. See PlayStation.com/bc for more details.

Οποτε λογικα παιζουν και σε PS5 τα παιχνιδια, αν και στο promo page η Sony τα αναφερει ως "δωρεάν παιχνίδια PS4".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alfaeffe είπε

...

Δε χρειάζεται PS Plus, και πρακτικά δε χρειάζεται καν PS (αρκεί ένας PS λογαριασμός) για να γίνουν add to library τα παιχνίδια.

Συγκεντρωτικό link: https://www.playstation.com/el-gr/play-at-home/

Σωστά γίνεται. Εγώ π.χ. έχω πουλήσει το ps4 και εν αναμονή του ps5 δεν έχω κονσόλα, τα έκανα add to library μέσω του ps λογαριασμού στο pc. Και μην ξεχνιόμαστε θα δοθεί δωρεάν το εξαιρετικό Horizon Zero Dawn Complete Edition από τις 19 Απριλίου μέχρι τις 15 Μαΐου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αν σας βγάλει error δοκιμάστε ξανά άλλη μέρα/ώρα. Ακόμα και με ps plus συνδρομή σε αυτά που δίνει κάθε μήνα μου το βγάζει κάπου κάπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, enwsiths είπε

Και μην ξεχνιόμαστε θα δοθεί δωρεάν το εξαιρετικό Horizon Zero Dawn Complete Edition από τις 19 Απριλίου μέχρι τις 15 Μαΐου.

Μεχρι τις 19 Απριλιου σιγουρα θα εχουμε ξεχαστει οποτε καλο ειναι να το θυμησει καποιος τοτε παλι... :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...