Προς το περιεχόμενο

Χαζή ερώτηση για UFC


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Καμιά φορά μέσα στη βαρεμάρα βλέπω λίγο UFC. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως γίνεται αυτοί οι τύποι να γυμνάζονται για χρόνια και να δείχνουν σαν τέρατα αλλά μέσα στο ring οι περισσότερες μάχες να τελειώνουν σε λίγα δευτερόλεπτα. Κυριολεκτικά όσες φορές έχω δει, στη πρώτη  που θα περάσει κάποιος 3-4 γροθιές σερί στο κεφάλι του άλλου λίγο μετά την αρχή του αγώνα λήγει και το παιχνίδι. Σε ένα παιχνίδι είχε το κανάλι για πολύ ώρα ένα μεγάλο pre-show για να δείξει τους τρομερούς αθλητές και στον αγώνα κυριολεκτικά ο ένας έχασε μέσα σε 5 δευτερόλεπτα από μία κλωτσιά στο συκώτι λες και ήταν χαρταετός. Δε ξέρω πως γίνεται να είσαι 100+ κιλά γεμάτος μυική μαζά, να γυμνάζεσαι ασταμάτητα για χρόνια με στεροειδή κτλ και στο τέλος να χάνεις έτσι.

Οκ να πω ότι δεν ξέρω τίποτα από πολεμικές τέχνες και η τελευταία φορά που έπαιξα ξύλο με άτομο ήταν στο δημοτικό. Δεν έχω κυριολεκτικά καμία εμπειρία με ξύλο για αυτό μου φαίνεται παράξενο όλο αυτό. Εγώ είχα την εντύπωση ότι θα έβλεπα τίποτα τρομερές μάχες αλλά συνήθως δε συμβαίνει κάτι τέτοιο. 

Έτσι είναι το πραγματικό ξύλο? στις πρώτες 2-3 γροθιές που θα φας και πέσεις κάτω τελείωσες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αγωνας ληγει ετσι για λογους ασφαλειας

ετσι αμα πεσεις κατω θεωρειται νοκ αουτ παρολο που μπορεις ανετα να συνεχισεις.

ειναι μαμακια και δε βλεπουμε μεγαλα ματς αλλα τι να κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Σε ένα παιχνίδι είχε το κανάλι για πολύ ώρα ένα μεγάλο pre-show για να δείξει τους τρομερούς αθλητές και στον αγώνα κυριολεκτικά ο ένας έχασε μέσα σε 5 δευτερόλεπτα από μία κλωτσιά στο συκώτι λες και ήταν χαρταετός.

Λογικό να πέσει, ο άνθρωπος δεν μπορεί να αντέξει χτύπημα στο συκώτι, είναι κέντρο κυκλοφορίας του αίματος, χάνεις επαφή με το περιβάλλον και σου κόβονται τα πόδια.

44 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Έτσι είναι το πραγματικό ξύλο? στις πρώτες 2-3 γροθιές που θα φας και πέσεις κάτω τελείωσες? 

Αν φας γροθιά από κάποιον που ξέρει να βαράει σωστά, έχεις καληνυχτίσει στην πρώτη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο γυμνασμενος ειναι αυτος που την τρωει αλλο τοσο ειναι και αυτος που την ριχνει οποτε σκεψου μονο την ορμη και την δυναμη ενος τετοιου χτυπηματος,

δεν συζητω να φαει τετοιο χτυπημα ενας συνηθισμενος ανθρωπος και μη προπονημενος στις πολεμικες τεχνες, μονο απο τυχη θα γλυτώσει τα χειροτερα...

επισης πολλα σημεια του σωματος ειναι στην ουσια ακαλυπτα και εκτεθιμενα οποτε οση μυικη μαζα και να εχεις ενα δυνατο χτυπημα εκει οπως δειχνει και το βιντεο σου δημιουργει τεραστιο προβλημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...