Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα γραφικών


Opennew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

help please,χαλασε ο ανεμηστηρας καρτας γραφικων,σαν αρχη αρχισε και εζβηνε επι δυο εβδομαδε,και στο τελος δεν ανηγε το πς καθολου,οταμ το ανηξα ειχε φουσκοσι το ανεμηστηρακι μαλον απο την πολη ζεστη γιατι το πς μου εδιχνε επι 2 εβδομαδες high temperature,αγωρασα 2 καινουργιους ανεμηστηρες και δεν δουλεβουνε,η καρτα γραφικων δουλευει 10 λεπτα το πολη και ζεστενετε και ζβηνη,δοκιμασα να το κρυοσο με στεγνοτηριο μαλλιων ενω δουλευει να δω μηπως ειναι επιδη δεν δουλεβουν η ανεμηστηρες και παλι ζβηνη,θελω βοηθεια γιατι κατι μαθηματα ο μικρος αδερφος μου,ειναι n vidia geoforce 512 mb ,να αγωρασω καινουργια εχει καη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stormcraft είπε

απορώ πως δεν δούλεψε με το πιστολάκι μαλλιών, συνήθως πιάνει το κόλπο!

απλα να το κρυονο να δω εαν φτει ο ανεμηστηρας η το gpu

1 λεπτό πριν, conqueror06 είπε

Για να σου σβήνει ενώ αρχικά δουλεύει σίγουρα έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης. Δεν κατάλαβα, high temperature ποιό έδειχνε? Ο επεξεργαστής του pc?

μου το εδηχνε στο task manager πριν καει ο ανεμηστηρας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Opennew είπε

απλα να το κρυονο να δω εαν φτει ο ανεμηστηρας η το gpu

μου το εδηχνε στο task manager πριν καει ο ανεμηστηρας 

και γενικα εαν το βαλο να δουλεψει με καρτα γραφικων μιριζη,ενω χωρις καρτα δεν κραταει καθολου ζβηνη

Μόλις τώρα, stormcraft είπε

φιλε μου ,χειροτερα το κανεις ετσι.

να αγωρασω καινουργεια καρτα η φτει κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ,μετα οταν καηκε,και εγω τωρα το εμαθα δεν το ειξερα

δεν εχει σχεση αυτο το ξανα δοκιμαζω με την καρτα μιριζει καμενο αλλα εαν ζεστενετε πως γινετε να εχει καει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις την καρτα αναβει αλλα δεν κραταει πιο πολι απο μιση ωρα τα χανει η ικονα γιατι ειναι λιγο παλιο και δεν αντεχει χωρις καρτα,αρα φταει η καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλιστα. Καλά η κάρτα σίγουρα έχει πρόβλημα ψύξης εφόσον λειτουργεί μεν, αλλά σου σβήνει και, το σημαντικότερο, έχει και τη μυρωδιά που λες. Αλλά και ο επεξεργαστής μου φαίνεται ότι έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης εφόσον σου σβήνει το pc και χωρίς την κάρτα. Έχεις ελέγξει τις θερμοκρασίες του επεξεργαστή? Επίσης ποιό τροφοδοτικό έχεις?

Επεξ/σία από conqueror06
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άφησε ανοιχτό το πλαϊνό του κουτιού να παίρνει αέρα και πήγαινε το σε τεχνικό να το δει πριν κάψεις και τα υπόλοιπα.

Επεξ/σία από stormcraft
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, stormcraft είπε

άφησε ανοιχτό το πλαϊνό του κουτιού να αερίζετε και πήγαινε το σε τεχνικό να το δει πριν κάψεις και τα υπόλοιπα.

Αυτό... Είναι όχι μόνο κακό για τα εξαρτήματα αλλά και επικίνδυνο αν συνεχίσεις να το δοκιμάζεις ενώ μυρίζει καμμένο. Ειδικά από τη στιγμή που σε αυτές τις περιπτώσεις υπάρχει το ενδεχόμενο να δημιουργεί πρόβλημα το τροφοδοτικό με παραπάνω ρεύμα... Γιατί έχει συμβεί σε φίλο αυτό και από τύχη δεν έπαθε ηλεκτροπληξία. Του περνούσε 220v στα εξαρτήματα και τα διέλυσε όλα. Ακραίο σενάριο μέν αλλα καλό είναι να είμαστε ασφαλείς. Γιαυτό έχει σημασία τι τροφοδοτικό έχεις. Ειδικά ο λιωμένος ανεμιστήρας θα με προβλημάτιζε για την τάση.

Επεξ/σία από conqueror06
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μην τσακονεστε,γιαυτο μπηκα εδω,το θεμα ειναι να το μηπως το λυσουμε,εγω προσοπικα λεω φτεει η καρτα γιατι μονι ο αυτη μιριζει και ζβινι το πς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχεις καθαρισει ποτε το πισι??δεν ειναι λογικο να σβηνει χωρις καρτα γραφικων..θελει καθαρισμα γενικα το πισι..αν δεν ξερεις το πας σε τεχνικο και το κοιταει..οτι αλλα και να σου πουμε απο εδω μονο χειροτερα θα το κανεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα 512MB που είδα, μάλλον πρόκειται για κάρτα σειράς 8/ 9xxx GT, άντε 210 GT. Αφού λοιπόν λαμπάδιασε ο ανεμιστήρας μια καλή κάρτα για το σύστημά σας χωρίς απαιτήσεις είναι αυτή: https://www.skroutz.gr/s/12246932/Gigabyte-GeForce-GT-710-1GB-GV-N710D5-1GI.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...