Προς το περιεχόμενο
Standing desk. Αξίζει ή απλά marketing?

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Anubis13 είπε

Θα συμφωνησω με οσους λενε οτι βοηθαει αρκετα μεσα στην ημερα.
Δεν ξερω πως ειναι του ΙΚΕΑ εμεις στη δουλεια εχουμε του Δρομεα αυτο με τον διακοπτη για πανω κατω αλλα να ξερεις ειναι ακριβο

https://eshop.dromeas.gr/grafeia-rithmizomenou-ipsous/108-alma-ht.html

Ωραία επιλογή και αυτή και συνήθως είναι ποιοτικά του δρομέα

Το σκέφτομαι και εγώ για το σπίτι που έχω και θέμα με μέση αυχένα , αν πάω πίσω την καρέκλα σε σημείο για να σηκωθώ βρίσκει στο κρεβάτι οπότε φοβάμαι ότι δεν θα βολεύει γιατί θα πρέπει να σέρνω την καρέκλα εκτός για να μπορώ να σηκωθώ όρθιος ( οκ ελπίζω να ήμουν κατανοητός 😂)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/4/2021 στις 12:36 ΠΜ, Anubis13 είπε

Θα συμφωνησω με οσους λενε οτι βοηθαει αρκετα μεσα στην ημερα.
Δεν ξερω πως ειναι του ΙΚΕΑ εμεις στη δουλεια εχουμε του Δρομεα αυτο με τον διακοπτη για πανω κατω αλλα να ξερεις ειναι ακριβο

https://eshop.dromeas.gr/grafeia-rithmizomenou-ipsous/108-alma-ht.html

Εχω στο ένα γραφείο το alma ht του Dromea, πολυ καλο γραφειο και με βολικο cable management.

1.jpg

Στις 4/4/2021 στις 1:13 ΠΜ, tsofras είπε

Ωραία επιλογή και αυτή και συνήθως είναι ποιοτικά του δρομέα

Το σκέφτομαι και εγώ για το σπίτι που έχω και θέμα με μέση αυχένα , αν πάω πίσω την καρέκλα σε σημείο για να σηκωθώ βρίσκει στο κρεβάτι οπότε φοβάμαι ότι δεν θα βολεύει γιατί θα πρέπει να σέρνω την καρέκλα εκτός για να μπορώ να σηκωθώ όρθιος ( οκ ελπίζω να ήμουν κατανοητός 😂)

Σερνε την πλάγια οταν ειναι να δουλευεις ορθιος.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2021 στις 10:39 ΠΜ, epp είπε

φυσικα και αξιζει , ολες οι σοβαρες εταιριες εχουν τετετοια γραφεια ωστε να μπορεις να εχεις καποιες εναλλαγες στην σταση σωματος και να μην εισαι λιωμενος στην καρεκλα σου 8 ωρες. Φυσικα το να στεκεσαι 8 ωρες δεν ειναι ο σκοπος των γραφειων αλλα π.χ. να δουλευεις ορθιος ενα μισαωρο μετα παλι καθιστος κλπ. Ειδικα σε ορθοπεδικα θεματα βοηθαει παρα πολυ. Σψεδον οπου δουλευα τα τελευταια χρονια ειχαμε τετοια γραφεια (ηλεκτρικα οχι με μοχλο). 

στις σοβαρες εταιριες , τις (λιγες) μερες που επι κορωνοιου χρειαζεται να πας απο εκει , εχουν προβλεψει για χρονο και χωρο διαλείμματος. Ανα τακτα χρονικα διαστηματα περπατας λιγο- αραζεις στον χωρο διαλειμματος -φρεσκαρεσαι λιγο.

Επεξ/σία από conkal
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 5/4/2021 στις 3:23 ΜΜ, conkal είπε

στις σοβαρες εταιριες , τις (λιγες) μερες που επι κορωνοιου χρειαζεται να πας απο εκει , εχουν προβλεψει για χρονο και χωρο διαλείμματος. Ανα τακτα χρονικα διαστηματα περπατας λιγο- αραζεις στον χωρο διαλειμματος -φρεσκαρεσαι λιγο.

ναι δεκτο , βεβαια αυτο που εγραψα εγω αναφερεται στα τελευταια 7-8 χρονια που εργαζομαι και σχολιασα οτι σχεδον παντου ειχαμε τετοια γραφεια

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.