Προς το περιεχόμενο

Να παω για εποπ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είσαι γυναίκα και δεν έχεις θέμα να γυρίσεις όλη την Ελλάδα η εάν έχεις σκοπό να κάνεις παιδιά, αξίζει full, εάν δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, filip123go είπε

Αν είσαι γυναίκα και δεν έχεις θέμα να γυρίσεις όλη την Ελλάδα η εάν έχεις σκοπό να κάνεις παιδιά, αξίζει full, εάν δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων.

Ποια όλη την Ελλάδα; μην λέτε ότι να ναι. Αν μπει σαν νοσηλεύτρια μια ζωή σε μεγάλα στρατιωτικά νοσοκομεία θα είναι και κυρίως της Αθήνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Ποια όλη την Ελλάδα; μην λέτε ότι να ναι. Αν μπει σαν νοσηλεύτρια μια ζωή σε μεγάλα στρατιωτικά νοσοκομεία θα είναι και κυρίως της Αθήνας.

Δεν διευκρινίζει εάν θέλει να μπει σαν νοσηλεύτρια. Καλό είναι να μην φτάνουμε σε αυθαίρετα συμπεράσματα. Η ερώτηση που κάνει η TS είναι πολύ απλή και πολύ συγκεκριμένη. Αν αξίζει να μπει ΕΠΟΠ. Εξίσου απλή είναι και η απάντηση που της έδωσα. Επίσης στρατιωτικά νοσοκομεία έχει σε όλη την Ελλάδα, όχι μόνο στην Αθήνα. Πώς μπορείς να γνωρίζεις ότι θα είναι "κυρίως στην Αθήνα" ; Όταν κάποιος ρωτάει για το μέλλον του (ακόμα και σε ένα τεχνολογικό φόρουμ) οφείλουμε να του δίνουμε συμβουλές που έχουν κάποια βάση, και όχι να απαντάμε αυθαίρετα. Οπότε εάν δεν έχεις κάποια οδηγία η κάποιο νόμο ο οποίος αναφέρει ότι οι νοσηλεύτριες πηγαίνουν "κυρίως σε στρατιωτικά νοσοκομεία στην Αθήνα," καλό είναι να μην το αναφέρεις σαν defacto γεγονός. Εγώ όσους ξέρω που είναι σε νοσοκομεία στην Αθήνα, είχαν τρελό βύσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι με συγχωρείτε που δεν το διευκρινισα. Δεν θελω να μπω σαν νοσηλευτρια στον στρατο επελεξα αλλη ειδικοτητα. Εχουν βγει προκηρύξεις τωρα αλλα ολοι μου λενε οτι θα το μετανιωσω αν παω.

Επεξ/σία από Kalin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kalin είπε

Ειμαι νοσηλευτρια στον ιδιωτικο τομεα. Παιρνω 800 ευρω. Αξιζει να παρατησω τη δουλεια μου να παω για εποπ;

Τι δεν σου αρέσει τωρα στην εργασία σου και τι πιστευεις ότι θα σου αρεσει σαν εποπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την εργασια μου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απλα δεν εχω φυγει ποτε απο τον τοπο καταγωγης μου να μεινω μονιμα καπου αλλου και πιστευω πως θα επρεπε και το βλεπω σαν ευκαιρια.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kalin είπε

Απο την εργασια μου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απλα δεν εχω φυγει ποτε απο τον τοπο καταγωγης μου να μεινω μονιμα καπου αλλου και πιστευω πως θα επρεπε και το βλεπω σαν ευκαιρια.

Ευκαιρία να γυρίσεις όλη την Ελλάδα και να μην κάνεις ποτέ παιδιά. 'Η άμα κάνεις να σε μισούνε γιατί αλλάζουν σχολείο/φίλους κάθε 2 χρόνια.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Kalin είπε

Απο την εργασια μου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απλα δεν εχω φυγει ποτε απο τον τοπο καταγωγης μου να μεινω μονιμα καπου αλλου και πιστευω πως θα επρεπε και το βλεπω σαν ευκαιρια.

Δεν μας λες τι ειδικότητα δήλωσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Kalin είπε

Απο την εργασια μου ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απλα δεν εχω φυγει ποτε απο τον τοπο καταγωγης μου να μεινω μονιμα καπου αλλου και πιστευω πως θα επρεπε και το βλεπω σαν ευκαιρια.

Αμα θες να κάνεις ένα βημα μπροστά κάνε το .

Αμα θες να κάνεις ένα άλμα μπροστά ψάξου για εξωτερικό.Κρα κάνουν για νοσηλευτικό προσωπικό στην Ευρώπη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Kalin είπε

Διαχειριστης υλικου επελεξα

Αν εννοείς για διαχειριστής υλικού στο Πολεμικό Ναυτικό παίρνουν μόνο 6 άτομα και το πτυχίο σου δεν παίρνει μόρια , άρα δύσκολα να περάσεις.

Στο πολεμικό Ναυτικό οι περισσότερες ειδικότητες είναι καραβίσιες αυτό το γνωρίζεις? H συγκεκριμένη ειδικότητα έχει στο περίπου 10ετη υποχρεωτική υπηρεσία σε καράβι και έπειτα μπορείς να τοποθετηθείς σε μονάδα στεριάς.

Μετά τα 10 χρόνια η συγκεκριμένη ειδικότητα έχει μόνο 2 περιοχές που μπορείς να πάρεις μετάθεση, η μία είναι η Αθήνα  και η άλλη στα Χανιά(Σούδα).

Επεξ/σία από dionisis1925
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...