Προς το περιεχόμενο

Internet Banking


Natasa23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται, μεταφορά -> μεταφορά σε τρίτο -> τράπεζα εσωτερικού.

Υπόψιν σε αυτή τη περίπτωση υπάρχει χρέωση εξερχόμενου εμβάσματος από την Εθνική και χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος από την Πειραιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Εννοείται ότι γίνεται. 

Υπάρχει επιλογή μεταφοράς χρημάτων σε ΙΒΑΝ άλλης τράπεζας. 

 

27 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Γίνεται, μεταφορά -> μεταφορά σε τρίτο -> τράπεζα εσωτερικού.

Υπόψιν σε αυτή τη περίπτωση υπάρχει χρέωση εξερχόμενου εμβάσματος από την Εθνική και χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος από την Πειραιώς.

Ευχαριστώ πολύ! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ.

Επίσης μια νέα λειτουργία , δεν ξέρω αν την έχουν και άλλες τράπεζες, είναι ότι μπορείς να συνδέσεις τα προϊόντα που έχεις στις άλλες τράπεζες και να βλέπει τα υπόλοιπα και κινήσεις όλων των λογαριασμών που διατηρεί κάποιος στις 4 συστημικές τράπεζες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Natasa23 said:

Καλημέρα, πώς γίνεται με το internet banking της Εθνικής να μεταφέρω χρήματα σε λογαριασμό άλλης τράπεζας (Πειραιώς); Γίνεται αυτό;

και δεν θα φανει ακαριαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Μεταφορά χρημάτων από Πειραιώς σε alpha, πόσες εργάσιμες ημέρες θέλει να φανούν στον αποδέκτη ?

Αν την έκανες σήμερα θα αργήσει γιατί είναι αργία λόγω Πάσχα καθολικών. Θα εκτελεστεί τη Τρίτη.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Silverage είπε

Αν την έκανες σήμερα θα αργήσει γιατί είναι αργία λόγω Πάσχα καθολικών. Θα εκτελεστεί τη Τρίτη.

Ναι, το ξέρω.

ΠΟΤΕ θα τα δει ο ΑΠΟΔΕΚΤΗΣ, ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Silverage είπε

Αν την έκανες σήμερα θα αργήσει γιατί είναι αργία λόγω Πάσχα καθολικών. Θα εκτελεστεί τη Τρίτη.

Συγνώμη αλλα επειδή δε γνωρίζω θέλω να μου λυθεί η απορία. Τι μας νοιάζει εμάς αν είναι Πάσχα Καθολικών? Σε τι παίζει ρόλο σε ελληνικές τράπεζες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Συγνώμη αλλα επειδή δε γνωρίζω θέλω να μου λυθεί η απορία. Τι μας νοιάζει εμάς αν είναι Πάσχα Καθολικών? Σε τι παίζει ρόλο σε ελληνικές τράπεζες?

Το γιατί παίζει ρόλο στις ελληνικές τράπεζες δεν μας το εξήγησαν, απλά μας ενημέρωσαν ότι θα υπάρξουν καθυστερήσεις. Πχ το παρακάτω μήνυμα το βγάζει στην κεντρική σελίδα της Alpha Bank:

"

Σημαντική ενημέρωση (24.3.2021):
Σας ενημερώνουμε ότι η Παρασκευή 2 και η Δευτέρα 5 Απριλίου 2021 έχουν οριστεί ως ημέρες ειδικής αργίας διατραπεζικών συναλλαγών λόγω του Πάσχα των Καθολικών. Για το λόγο αυτό: Μεταφορές σε λογαριασμούς άλλων τραπεζών του εσωτερικού και του εξωτερικού που θα καταχωρούνται στο διάστημα από την Παρασκευή, 2 Απριλίου έως και τη Δευτέρα, 5 Απριλίου 2021, προς εκτέλεση εντός του ως άνω διαστήματος, θα εκτελεσθούν την Τετάρτη, 7 Απριλίου 2021, ενώ πληρωμές για αυθημερόν εξόφληση λογαριασμών τρίτων που θα καταχωρούνται από την Παρασκευή, 2 Απριλίου έως και την Τρίτη, 6 Απριλίου 2021, θα έχουν ημερομηνία εκτελέσεως την Τρίτη, 6 Απριλίου 2021.Κανονικά θα εκτελούνται άμεσες και μεταχρονολογημένες μεταφορές μεταξύ λογαριασμών Alpha Bank, καθώς και πληρωμές καρτών εκδόσεως Alpha Bank.

"

Μάλλον εννοεί ότι έχουν οριστεί παγκοσμίως ως ημέρες ειδικής αργίας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Ναι, το ξέρω.

ΠΟΤΕ θα τα δει ο ΑΠΟΔΕΚΤΗΣ, ρωτάω.

Αν το έστειλες την Πέμπτη πριν τις 4 το μεσημέρι αν θυμάμαι καλά θα το δεί την Τρίτη. Αλλιώς την Τετάρτη.

21 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Συγνώμη αλλα επειδή δε γνωρίζω θέλω να μου λυθεί η απορία. Τι μας νοιάζει εμάς αν είναι Πάσχα Καθολικών? Σε τι παίζει ρόλο σε ελληνικές τράπεζες?

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2072109/eidikh-trapezikh-argia-paraskeyh-kai-deytera.html

Ουσιαστικά κλείνουν ένα σύστημα που έχουν οι τράπεζες στην Ευρωπαϊκή Ένωση για μεταφορές χρημάτων και μας επηρεάζει και εμάς.

Επεξ/σία από Silverage
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/3/2021 στις 9:22 ΠΜ, HALF EVIL είπε

Παρακαλώ.

Επίσης μια νέα λειτουργία , δεν ξέρω αν την έχουν και άλλες τράπεζες, είναι ότι μπορείς να συνδέσεις τα προϊόντα που έχεις στις άλλες τράπεζες και να βλέπει τα υπόλοιπα και κινήσεις όλων των λογαριασμών που διατηρεί κάποιος στις 4 συστημικές τράπεζες. 

 

Το έχεις ενεργοποιήσει? Η χρησιμότητα του ποια είναι? Να μη μπαίνεις απλά στο app της κάθε τράπεζας ξεχωριστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...