Προς το περιεχόμενο

Πληρωμη εμπορου στη Γερμανια


fanatilas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βρει εταιρία εμπιστοσύνης να ελέγξει αυτοκίνητο της αρεσκείας μου στη Γερμανία.

Το ερώτημα είναι αν υπάρχει ασφαλής τρόπος πληρωμής του εμπόρου, ο οποίος αναλαμβάνει να φορτώσει το αυτοκίνητο με όλα τα απαραίτητα έγγραφα και την επομένη να το έχω στο σπίτι μου για τα περαιτέρω.

Οι τράπεζες που ρώτησα (σε 2) δεν κάνουν πλέον τέτοιες συναλλαγές με προτιμολόγιο, cmr κλπ. Ο μόνος τρόπος που φαντάζομαι είναι με ιδιωτικό έμβασμα που δεν παρέχει καμία εξασφάλιση απέναντι στον έμπορο.

Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει κάτι και θέλει να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fanatilas είπε

Έχω βρει εταιρία εμπιστοσύνης να ελέγξει αυτοκίνητο της αρεσκείας μου στη Γερμανία.

Το ερώτημα είναι αν υπάρχει ασφαλής τρόπος πληρωμής του εμπόρου, ο οποίος αναλαμβάνει να φορτώσει το αυτοκίνητο με όλα τα απαραίτητα έγγραφα και την επομένη να το έχω στο σπίτι μου για τα περαιτέρω.

Οι τράπεζες που ρώτησα (σε 2) δεν κάνουν πλέον τέτοιες συναλλαγές με προτιμολόγιο, cmr κλπ. Ο μόνος τρόπος που φαντάζομαι είναι με ιδιωτικό έμβασμα που δεν παρέχει καμία εξασφάλιση απέναντι στον έμπορο.

Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει κάτι και θέλει να βοηθήσει?

Οι τράπεζες μια χαρά κάνουν αυτή τη δουλειά, αλλά πρέπει να είσαι κι εσύ έμπορος για να κάνεις συναλλαγή του είδους και έχει κόστος (για εσένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...