Προς το περιεχόμενο

τροφοδοτικο


panatha1369

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καποιο αξιολογο τροφοδοτικο μεχρι 55-65 ευρω.τωρα εχω το coolermaster g550m εδω και 4 χρονια και οταν ανοιγει το pc παει το fan speed full του psu μεχρι να μπει στα windows.

Επεξ/σία από panatha1369
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καρτα γραφικων εχω την onboard..δεν εχω κανει clera cmos εδω και καιρο.το παρατηρησα απο οταν εβγαλα ενα 640gb wd και εβαλα στη θεση του ενα toshiba 3tb..μονο αυτη την αλλαγη εχω κανει στο συστημα,το συστημα ειναι ενας i5 4570 16gb ram b85m pro 4 μητρικη και 3 δισκοι δυο μηχανικοι και ενας ssd.θερμοκρασιες εχω γυρω στους 35-38 θαμους οσες ωρες το αφησω ανοιχτο.απλα αυτο με τον ανεμηστηρα το κανει μονο στο πρωτο ανοιγμα τη μερα..μετα οσα ρεσταρτ και να κανω παιζει κανονικα.χωρις θορυβο..και το κανει μονο για 30 δευτερολεπτα ωσπου να μπει στα windows..τασεις απο οτι εχω δει απο bios του psu ειναι κανονικες..απλα σκεφτομαι μην το παρω στο χερι..και τελικα το εχω πανω απο 6 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε το πλαινο καπακι και τσεκαρε μηπως το φαν του επεξεργαστη φουλαρει.

Εαν οντως το εχεις τοσα χρονια οκ,ισως ειναι καιρος για αλλαγη,απλα τσεκαρε να ξερεις τι σου γινεται.

Εαν στο συστημα σου δεν προκειται να βαλεις καμια τεραστια καρτα γραφικων με κατι τετοιο θα εισαι οκ.

https://www.skroutz.gr/s/21704095/Corsair-CV-Series-CV550-550W-Full-Wired-80-Plus-Bronze.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2021 στις 1:45 ΜΜ, JDROGAS είπε

Eιναι σιγουρα το φαν του τροφοδοτικου;

Συνηθως της καρτας γραφικων η του επεξεργαστη φουλαρει μετα απο κανα clear cmos.

απο οτι ειδα τελικα ειναι το ανεμηστηρακι η της cpu η το πισω που εχει το κουτι..του τροφοδοτικου ουτε καν ακουγεται..παραγγειλα ηδη artic mx 4 να αλλαξω παστα  και μετα βλεπω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, panatha1369 είπε

απο οτι ειδα τελικα ειναι το ανεμηστηρακι η της cpu η το πισω που εχει το κουτι..του τροφοδοτικου ουτε καν ακουγεται..παραγγειλα ηδη artic mx 4 να αλλαξω παστα  και μετα βλεπω..

Δεν εχει να κανει με τη θερμοκρασια.....δεν προλαβαινει να σηκωσει αλλωστε στην εκκινηση.

Κατι παιζει με ρυθμιση στο bios 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...