Προς το περιεχόμενο

Caller id spoofing αλλά με αριθμό οικείου προσώπου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας συμφορουμιτες. Πριν λιγο μου πε η μανα μου οτι την πηραν τηλ στο κινητο (whatsup) και φαινοταν ο αριθμος του πατερα μου αλλα ο πατερας μου (και αυτος whatsup) ηταν εκει διπλα της και δεν επαιρνε αυτος. Εκανε το λαθος να το σηκωσει και της απαντησε μια ξενη φωνη hello. Ξερει κανεις τι παιζει; γνωριζω για το spoofing αλλα πως πηραν το τηλ του πατερα μου; Χρειαζεται να λαβουμε καποια μετρα; Εχει συμβει σε κανεναν απο σας κατι παρομοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπορεί να γίνει εύκολα πχ με τις διάφορες betamax voip εταιρίες.
Σου έχουν μια επιλογή, μέσα απο την σελίδα τους, να κάνεις κλήση phone to phone.
Δηλώνεις το νούμερο που θα ξεκινήσει την κλήση πχ 699xxxxxxx και το νούμερο που θα δεχτεί την κλήση πχ 698xxxxxxx
Θα γίνει κανονικά η κλήση ανάμεσα στα δύο νούμερα και θα φανει ως caller ID το 699xxxxxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα εμενα αυτο που με σκαλωσε ηταν οτι φανηκε το τηλ του πατερα μου και οχι καποιο ακυρο. απλα τρομερη συμπτωση; ή εχει "διαρευσει" καπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα που το λες κατι παρομοιο ετυχε και στο πατερα μου πριν κατι μηνες.

Τον πηραν τηλεφωνο και του φανηκε ο αριθμος ενος γνωστου του και του ελεγε οτι βρισκεται εξωτερικο και εχει αποκλειστει κτλ.

Μιλησε μετα απο λιγες μερες με το γνωστο του και του ειπε πως δεν εχασε το κινητο του ουτε πηρε αυτος τηλ.

Το θεμα ειναι πως γνωριζουν και προσωπικες πληροφοριες αυτοι που παιρνουν...

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Jim D. Ace είπε

ναι αλλα εμενα αυτο που με σκαλωσε ηταν οτι φανηκε το τηλ του πατερα μου και οχι καποιο ακυρο. απλα τρομερη συμπτωση; ή εχει "διαρευσει" καπου;

κι εγώ αν έχω το νούμερο του πατέρα σου και το δικό σου και κάνω phone to phone κλήση
με το νούμερο του πατέρα σου να καλεί εσένα, θα δεχθείς κλήση που θα φαίνεται να σε καλεί το νουμερο του πατέρα σου. Τόσο απλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...