Προς το περιεχόμενο

To Mi 11 Pro είναι ο «βασιλιάς του Android» σύμφωνα με τη Xiaomi


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλο αλλα σε κανενα μηνα το mi 12 θα ειναι καλυτερο ποσο χαζοι αυτοι οι Κινέζοι έλεος φτανει οχι αλλα σκουπιδια 

Επεξ/σία από nikarto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, k_dinos είπε

Αν έρθει εδώ στα 750€ θα κάτσω να κάνω και τα 3 εμβόλια 

1000+ και βλεπουμε

7 ώρες πριν, JcD είπε

Κανα χιλιάρικο και σε τέσσερις μήνες εκεί που λες.

το mi10 pro παντως δεν εφτασε τα λεφτα που λες ουτε μετα απο 6 μηνες.

7 ώρες πριν, Nspider είπε

Σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω πως υπάρχει αντίπαλος

Μονο που δεν κανει τοσο στην Ελλαδα αρα υπαρχει αντιπαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια. Του χρόνου όμως, που θα έχει πέσει στη μισή τιμή και θα υπάρχουν αρκετές stable custom roms χωρίς το εμετικό miui.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bil79 είπε

Εγώ θα το έπαιρνα με κλειστά τα μάτια. Του χρόνου όμως, που θα έχει πέσει στη μισή τιμή και θα υπάρχουν αρκετές stable custom roms χωρίς το εμετικό miui.

To ίδιο είπες και για το περσινό μοντέλο αλλα ακόμα περιμένει η εταιρία να τη τιμήσεις... 

Πλάκα κάνω, δεν έχω ιδέα τι έλεγες περυσι, αλλα το σχόλιο σου γενικά είναι παράλογο. Του χρόνου θα βγει μια ακόμη καλύτερη συσκευή και δεν θα έχει νόημα να αγοράσεις τη προηγούμενη.

Σε ενδιαφέρει το mi 10 pro φέτος με βάση τα χαρακτηριστικά του mi 11 pro/ultra για παράδειγμα; Έτσι κι έτσι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, redhotstef είπε

To ίδιο είπες και για το περσινό μοντέλο αλλα ακόμα περιμένει η εταιρία να τη τιμήσεις... 

Πλάκα κάνω, δεν έχω ιδέα τι έλεγες περυσι, αλλα το σχόλιο σου γενικά είναι παράλογο. Του χρόνου θα βγει μια ακόμη καλύτερη συσκευή και δεν θα έχει νόημα να αγοράσεις τη προηγούμενη.

Σε ενδιαφέρει το mi 10 pro φέτος με βάση τα χαρακτηριστικά του mi 11 pro/ultra για παράδειγμα; Έτσι κι έτσι.. 

Οκ, να διορθώσω ότι θα το έπαιρνα αν ήταν εντός του μπάτζετ μου. Για την ώρα περιμένω ένα mi9 που έχει και αρκετές vanilla android custom roms 😏

 Όσο για το mi11 Pro, εχει πλέον και κορυφαία κάμερα εκτός των άλλων που δεν είχαν οι προκάτοχοι του. Πάντα ήταν vfm συσκευές οι Xiaomi αλλά είχαν μέτρια κάμερα και φυσικά το miui που είναι λόγος από μόνο του να μην το αγοράσεις. Σε κανά 6μηνο στα 400-500 ευρώ θεωρώ ότι είναι πολύ καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sppoulis είπε

Να δώσω 700-800 ευρώ για Xiaomi όταν σε 2 χρόνια δεν θα λαμβάνει update... Sorry, αλλά με τόσα λεφτά θα πήγαινα σε κάτι πιο future proof όπως Oneplus, Samsung ή μηλαράκι!

Δεν ισχύει, mi 9t pro 2 χρόνια και συνεχίζει υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Bil79 είπε

Οκ, να διορθώσω ότι θα το έπαιρνα αν ήταν εντός του μπάτζετ μου. Για την ώρα περιμένω ένα mi9 που έχει και αρκετές vanilla android custom roms 😏

 Όσο για το mi11 Pro, εχει πλέον και κορυφαία κάμερα εκτός των άλλων που δεν είχαν οι προκάτοχοι του. Πάντα ήταν vfm συσκευές οι Xiaomi αλλά είχαν μέτρια κάμερα και φυσικά το miui που είναι λόγος από μόνο του να μην το αγοράσεις. Σε κανά 6μηνο στα 400-500 ευρώ θεωρώ ότι είναι πολύ καλή αγορά.

Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου. Τι ανώτερο έχει μια vanila rom στο mi9 από ένα ολοκαίνουργιο xiaomi στα ίδια λεφτά που θα δώσεις με miui;  Φαντάζομαι μεταχειρισμένο θα πάρεις, με την 3000 μπαταρία που είχε πριν δύο χρόνια , λόγο χρήσης θα έχει φτάσει 2000 mah. Και η μπαταρία στο mi 11 pro ultra μπορεί σήμερα να έχει 5000 mah, από τη χρήση όμως άμα το πάρεις μεταχειρισμένο μετά από δύο χρόνια θα έχει εξασθενισει. Δεν έχει νόημα να παίρνεις ναυαρχίδες διετίας, καλύτερα να παίρνεις midrange που λένε, ολοκαίνουρια, η έστω μηνων μεταχειρισμένα. Το sony Ericsson xperia neo v είχε πουλήσει καλά το 2013 θυμάμαι, σίγουρα θα υπάρχουν πολλές ρομ να ψάχνεις... :P φιλικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα έναν τόσο τρομερό αισθητήρα να τον χαντακώνουν με το software της κάμερας. Φαίνεται δεν έχουν και δεν θα έχουν ποτέ την τεχνογνωσία να τα πάνε καλά στο software κάμερας με αποτέλεσμα ο αισθητήρας που πάντα παίρνεις στα xiaomi κινητά να μην βγάζει τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Κατά τα άλλα σε όλα τα άλλα specs το κινητό δεν έχει αντίπαλο, όπως και το Miui είναι ένα τρομερό λογισμικό αλλά είναι για λίγους γιατί σπάει νεύρα αυτό το σύστημα δικαιωμάτων και αυτόματης έναρξης εφαρμογών που έχει που πρέπει να το κάνεις ένα ένα. Βέβαια με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζεται μια από τις καλύτερες ρομ σε διάρκεια μπαταρίας που ωστόσο μπορεί να εμπεριέχει κάποια bug  απο update σε Update. Γενικά μια εταιρεία που μπορεί να είναι κορυφή, αλλά δεν προσλαμβάνει τους κατάλληλους ανθρώπους για να το επιτύχει. Κρίμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως που αγόρασα το mi 11 στα 900 ευρώ, με δώρο και ένα ρολόι έχω να πω τα εξής μετά από κάνα μήνα χρήσης.

Η οθόνη τα σπάει, το κινητό φορτίζει ταχύτατα, ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ, όλα πάνε σφαίρα.

Δεν είχα αγοράσει ποτέ xiaomi, ξεκίνησα με μήλο και κατέληξα σε ναυαρχίδες της samsung.

Φέτος είπα να μη δώσω 1500 στη samsung για οθοναρα 3200x1400 και exynos.

Πήγα στην αμέσως καλύτερη επιλογή με snapdragon και την ίδια οθόνη, ομολογώ διστακτικά.

ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ, το καταευχαροστήθηκα!

Οφείλω ως χρήστης της να το αναφέρω αυτό νομίζω, γιατί πολλοί τη βρίζουν την εταιρεία και αυτό που πήρα δε δικαιολογεί με τίποτα τέτοια σχόλια.

Ούτε διαφημίσεις είδα πουθενά και τρέχω browser της samsung με addblock και όλα δουλεύουν όπως πρέπει.

Επεξ/σία από thanosAIAS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Rom23 είπε

τι εχει το software?

έλα ντε ...και εγώ το έχω απορία αυτο ! 

6 ώρες πριν, spirios1992 είπε

Δεν ισχύει, mi 9t pro 2 χρόνια και συνεχίζει υποστήριξη.

επίσης Mi9 και κομπλε οι αναβαθμισεις, μια χαρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...