Προς το περιεχόμενο

Νέο κινητό


yiatsek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας 

Είχα ξανά ανοίξει θέμα για κινητό πριν λίγο καιρό αλλά τα έβαλα κάτω τα ανέλυσα τα ξανασκέφτηκα και είμαι ανάμεσα σε 2-3 και θέλω την άποψη σας.

Καταρχάς να πω πως χειρίζομαι ένα samsung a5 (2017) το έχω από το 18 βέβαια και μπορώ να πω πως ουσιαστικό πρόβλημα δεν έχω. Δλδ οκ αργεί λίγο σε μερικά σημεία αλλά τ έχω συνηθίσει , λολ . Επίσης με 32g κ έχω γεμίσει τα 23 που σημαίνει ότι τα 128 που διαβάζω μου είναι υπέρ αρκετά.

Έχουμε λοιπόν κ λέμε. Κατόπιν διάφορων αναλύσεων και μπάτζετ κ διάφορα σχόλια κτλπ σκέφτομαι ή το oneplus 8t ή το samsung s20 fe 5g και αν έβρισκα σε φτηνό εξωτερικό σάιτ ίσως να σκεφτόμουν κ το onelus 8 pro. Σε σύγκριση των αρχικών 2 (8t / samsung) τι θα επιλέγατε και γιατί.

Να πω εδώ πως γενικά είμαι απλός χρήστης , games στο κινητό δεν πολύ παίζω δλδ σε μετρήσιμα μεγέθη ανήκω στο μέτριο προς τα πίσω χεχε

Φωτό απολαμβάνω να βγάζω ηλιοβασιλέματα όπως όλος ο κόσμος , θάλασσα τοπία κτλπ αλλά η χρήση είναι χαλαρό instagram / fb χωρίς ιδιαίτερη έμφαση σε φίλτρα κτλπ. 

Τώρα από το κινητό το οποίο χρησιμοποιώ μέχρι αυτά που κοιτάω μιλάμε για τεχνολογικό άλμα. 

Αλλά γενικά στο μπάτζετ έχω ανέβει υπερβολικά και ποτέ δεν έδινα πολλά για κινητό. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξύ αυτό που δεν μπορώ να βρω εξήγηση ακόμα είναι ότι :

Στο σάιτ της oneplus το 8t το δίνει 679. Στο bestprice υπάρχουν ελληνικά μαγαζιά που κοιτώντας με τα κριτήρια (άμεση διαθεσιμότητα και με αντικαταβολή) το βρίσκουμε στα 520. Και στο σκρουτζ το βλέπουμε 582

Αντίστοιχα το samsung στο bestprice φαίνεται σαν 535 και στο σκρουτζ 619.

Γιατί η oneplus το δίνει τόσο ακριβά? Και σε αυτές τις τιμές μήπως τελικά η επιλογή του samsung είναι καλύτερη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...