Προς το περιεχόμενο

Κινητό για τον πατέρα μου


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Πριν τελειώσει η προσφορά του Amazon warehouse λέω να αγοράσω ένα κινητό για τον πατέρα μου, ο οποίος έχει το Samsung Galaxy J5 2016. Είμαι ανάμεσα σε τρία. Ποιο από αυτά θα προτείνατε;

Oppo A53 (4GB/64GB) 108.51€

Motorola Moto G9 Play (4GB/64GB) 108.41€

Oppo A5 (3GB/64GB) 107.79€

Η χρήση που κάνει είναι κυρίως Facebook, browsing και ανάγνωση email. Το Α5 έχει το καλύτερο SoC αν δεν κάνω λάθος. Αλλά σημασία έχει το πόσο αντιληπτή είναι αυτή η διαφορά στην πράξη.

 

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, chios είπε

Κοιτάς μόνο όσα έχουν 4gb ram, με 3 πολύ γρήγορα θα κολλάει και στα πιο απλά πράγματα.

Ευχαριστώ πολύ! Οπότε μένουν δυο επιλογές.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν πολύ κοντά στο να παραγγείλω το Oppo A53, αλλά μόλις βρήκα το Motorola Moto G8 Power με 5€ παραπάνω. Υπερτερεί όσων αφορά το SoC, την οθόνη, τις κάμερες (έχει μέχρι και τηλεφακό). Αλλά με προβληματίζει το eMMC 5.1 από την στιγμή που το A53 έρχεται με UFS 2.1... 

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γνώσεις μου στα κινητά είναι περιορισμένες και δεν θα σου δώσω απάντηση στήν ερώτηση σου...

Αλλά επειδή κοιτούσα  και μου άρεσε το G8 Power  όταν έψαχνα  για να αλλάξω κινητό (δυστυχώς δεν το βρήκα σε κάποια καλή προσφορά) θα πώ και ένα άλλο πλεονέκτημα που έχει.... τις συμμαζεμένες διαστάσεις (βασικό για ένα άνθρωπο σαν εμένα η τον πατέρα σου που πρέπει να έχουμε κοντινή ηλικία)   σε αντίθεση με το G9 που έχει διαστάσεις tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, teot είπε

Οι γνώσεις μου στα κινητά είναι περιορισμένες και δεν θα σου δώσω απάντηση στήν ερώτηση σου...

Αλλά επειδή κοιτούσα  και μου άρεσε το G8 Power  όταν έψαχνα  για να αλλάξω κινητό (δυστυχώς δεν το βρήκα σε κάποια καλή προσφορά) θα πώ και ένα άλλο πλεονέκτημα που έχει.... τις συμμαζεμένες διαστάσεις (βασικό για ένα άνθρωπο σαν εμένα η τον πατέρα σου που πρέπει να έχουμε κοντινή ηλικία)   σε αντίθεση με το G9 που έχει διαστάσεις tablet

Ευχαριστώ πολύ! Μετά από αρκετή έρευνα αποφάσισα να το αγοράσω, κυρίως για δυο λόγους. Επειδή σε ένα βίντεο έβγαζε τον μεγαλύτερο χρόνο χρήσης (πάνω από 9 ώρες) και δεύτερον η κάμερα απέδιδε καλύτερα κι από το Xiaomi Redmi Note 9S. Δυστυχώς όμως δεν το πρόλαβα, οπότε παρήγγειλα το Oppo A53. 

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...