Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Minecraft Java Edition - Ζητάει πληρωμή ενώ έχει πληρωθεί


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

Αγόρασα χτες για τον γιο μου (με είχε πρήξει...) το minecraft java ediiton μέσω Paypal

.Ηρθε το Mail οτι πληρωθηκε στην Mojang AB , παει να παίξει , του βγαζει να πληρώσει

Επειδή έχει αλλο microsoft account Και πληρώθηκε από άλλο mail (μέσω Paypal) τι γινεται σε αυτή την περίπτωση. Δεν μου έχει έρθει καποιο Mail Πχ με κωδικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Καλημέρα

Αγόρασα χτες για τον γιο μου (με είχε πρήξει...) το minecraft java ediiton μέσω Paypal

.Ηρθε το Mail οτι πληρωθηκε στην Mojang AB , παει να παίξει , του βγαζει να πληρώσει

Επειδή έχει αλλο microsoft account Και πληρώθηκε από άλλο mail (μέσω Paypal) τι γινεται σε αυτή την περίπτωση. Δεν μου έχει έρθει καποιο Mail Πχ με κωδικό

Ειχε κατεβάσει το Minecraft launcher Και επαιζε το demo Με ενα account Που ειχε φτιαξει. Μπήκα , εκανα αγορά, πλήρωσα με Paypal αλλά σκ...ατα

Με εχουν πιασει τα νευρα μου απο χτες και δεν μπορώ να ηρεμήσω

Τι κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Ειχε κατεβάσει το Minecraft launcher Και επαιζε το demo Με ενα account Που ειχε φτιαξει. Μπήκα , εκανα αγορά, πλήρωσα με Paypal αλλά σκ...ατα

Με εχουν πιασει τα νευρα μου απο χτες και δεν μπορώ να ηρεμήσω

Τι κανουμε?

To e-mail ήρθε από Mojang ή εννοείς του Paypal?

Εδώ έχουν μια απάντηση και επίσης link σε support contact

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360042693692-Minecraft-Java-Edition-I-Was-Charged-but-Did-Not-Receive-the-Game-

Σχετικά με το Transaction ID:

https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/360029977371-What-is-a-transaction-ID-

Γενικότερα troubleshooting θέματα:

https://help.minecraft.net/hc/en-us/sections/360004954631-Payment-Troubleshooting

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Από το paypal ηρθε το Mail Κανονικά με id, χρέωση κλπ κλπ

Ο γιος μου ηταν συνδεδεμένος μέσα στο Minecraft launcher και επαιζε το demo. οπότε από εκει μέσα εκανα και την πληρωμή μέσω Paypal. Με εκανε redirect, πλήρωσα αλλά ματαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Καλημέρα

Από το paypal ηρθε το Mail Κανονικά με id, χρέωση κλπ κλπ

Ο γιος μου ηταν συνδεδεμένος μέσα στο Minecraft launcher και επαιζε το demo. οπότε από εκει μέσα εκανα και την πληρωμή μέσω Paypal. Με εκανε redirect, πλήρωσα αλλά ματαια.

από εδώ

https://www.minecraft.net/en-us/get-minecraft/

μέσα πρέπει να έχεις λογαριασμό. Συνδέσου με τα στοιχεία του λογαριασμού σου να δεις εαν έχεις το παιχνίδι.
Με τα ίδια στοιχεία πρέπει να κάνεις log in και μέσα στον java client.
Είναι διαφορετικοί λογαριασμοί ο microsoft από τον mojang

Εαν έχεις mojang account, να συνδεθείς με αυτόν αλλιώς δε θα βλέπει την αγορά ή το αντίστροφο!
 

Το screenshot που βλέπεις είναι όταν έκανα login με το microsoft account, δεν βλέπει

image.png.99704cb9d285667e524f18c5f078efd7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταφερα τιποτα. Δεν ξέρω τι φταιει

Αν η microsoft δεν μπλεκόταν σε όλα θα ηταν καλύτερα τα πράγματα . Συνδεδεμένος ημουν στο λογαριασμο mojang και πλήρωσα

Απο κει και περα το χάος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Δεν καταφερα τιποτα. Δεν ξέρω τι φταιει

Αν η microsoft δεν μπλεκόταν σε όλα θα ηταν καλύτερα τα πράγματα . Συνδεδεμένος ημουν στο λογαριασμο mojang και πλήρωσα

Απο κει και περα το χάος 

ε μίλα με το support τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ημουν παρμενος εκεινες τις μέρες γιατί το είχα υποσχεθεί στον μικρό και νευρίασα πιο πολύ γιατί δεν τηρησα την υπόσχεση και οχι για τα λεφτα

Τεσπα ολα καλα. Εκανα αμφισβήτηση συναλλαγής εξηγώντας τους λόγους στο paypal Και πριν λιγο μου ήρθε mail οτι εληξε υπερ μου και σε 5 μέρες θα επιστραφουν τα χρήματα.

Σας ευχαριστώ ολους για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...