Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση κουτσουλιάς από κουκούλα!


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ! Το φελέκι μου.

 

Έπεσε πριν κάνα τετραήμερο.. το πήρα πρέπει την ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ, που πήγα στη δουλειά. Το έκανα με σαπούνι πράσινο, και νερό, το έκανα με νερό και λίγη σόδα.. τίποτα. Έμεινε εκεί.

 

Πείτε μου πως παίζει κάνα τρικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα. Δοκίμασα και υγρό πανάκι, σαν μωρομάντιλο.

 

Οινόπνευμα δεν έχω δοκιμάσει. Μόλις πάω σπίτι.

 

Άλλο, μιας και άνοιξα το τόπικ. Τι προτείνετε για συντήρηση/προστασία κουκούλας; Και για το παραπάνω ζήτημα αλλά και γενικά για τους ήλιους / βροχές.

Μου έχουν μιλήσει για αδιαβροχοποίηση. Ποιον συστήνετε; Πόσο μπορεί να πάει;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μαρκα ειναι το αυτοκινητο;; οτι μαρκα ειναι, θα παρεις το αντιστοιχο καθαριστικο κ υγρο αδιαβροχοποιησης που συστηνει η εταιρια. Οταν ειχα bmw cabrio, η bmw εβγαζε σε πακετο το καθαριστικο κ το αδιαβροχοποιητικο κ ηταν το μονο που εκανε δουλεια απ ολα οσα ειχα δοκιμασει (και κανονας, οι κουτσουλιες οπου κ αν ειναι, πρεπει να βγαινουν το συντομοτερο δυνατο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατμοκαθαριστη θα προτεινα.. δεν νομιζω πως θα εχει προβλημα με τη θερμοκρασια του ατμου! Αν τα βρεις σκουρα, αν περασεις απο ενα πλυντηριο αυτοκινητων απο αυτα που ειναι ψειρες θα στο βγαλουν... αν εισαι νοτια προαστια Αθηνας μπορω να σου πω που να πας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ! Το φελέκι μου.

 

Έπεσε πριν κάνα τετραήμερο.. το πήρα πρέπει την ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ, που πήγα στη δουλειά. Το έκανα με σαπούνι πράσινο, και νερό, το έκανα με νερό και λίγη σόδα.. τίποτα. Έμεινε εκεί.

 

Πείτε μου πως παίζει κάνα τρικ.

     Γνώριζα πως πρόκειται για πορώδες υλικό αλλά το επιβεβαίωσα . Δείτε τους , είναι πολλοί καλοί .

     

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε κάντο με πλυστικό..

Έχεις ακόμη ίδια κουκούλα με ίδιο πλαστικό τζάμι σε mg τόσων ετων?αν θέλει αλλαγμα λόγω νερών ή ραφών τζαμιού γοογλαρε Mgf mgtf replacement ή Mohair 

Wurth autoglym σπρευ αδιαβροχοποιησης

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...