Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αρχίσει να κρύβει τον αριθμό των dislikes σε μερικούς χρήστες της πλατφόρμας


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θελω να διαμαρτυρηθω για κατι αλλο. Για ολους εμας που δεν εχουμε καμια ορεξη να συνδεθουμε για να κανουμε like, dislike κτλ γιατι αρχισε η η αγαπημενη να βγαζει μυνηματα καθε τρεις και λιγο "Log in" κτλ, το ιδιο και με το google search. Καθως φαινεται σε λιγο καιρο δεν θα μπορεις να χρησιμοποιεις τις υπηρεσιες αν δεν εισαι συνδεμενος με google λογαριασμο.

Ενταξει ειπα τον πονο μου....το ξερω μαγαζι τους ειναι οτι θελουν κανουν κτλ

Εχω και το cookie autodelete βεβαια που δεν βοηθαει αλλα πριν δεν ειχα τετοια θεματα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dharma108 είπε

Εγω θελω να διαμαρτυρηθω για κατι αλλο. Για ολους εμας που δεν εχουμε καμια ορεξη να συνδεθουμε για να κανουμε like, dislike κτλ γιατι αρχισε η η αγαπημενη να βγαζει μυνηματα καθε τρεις και λιγο "Log in" κτλ, το ιδιο και με το google search. Καθως φαινεται σε λιγο καιρο δεν θα μπορεις να χρησιμοποιεις τις υπηρεσιες αν δεν εισαι συνδεμενος με google λογαριασμο.

Ενταξει ειπα τον πονο μου....το ξερω μαγαζι τους ειναι οτι θελουν κανουν κτλ

Εχω και το cookie autodelete βεβαια που δεν βοηθαει αλλα πριν δεν ειχα τετοια θεματα.

Μάλλον μας φοβούνται εμάς που μπαίνουμε χωρίς log in, κάτι σαν...anonymous 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

Το twitter χρόνια είναι έτσι και κανείς δεν λέει τίποτα. Απεναντίας, εκτιμώ που έχει μόνο θετικό vibe....

Μπα σε καλό σου, πρωί πρωί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, GreCo9 είπε

Σ'αρεσε? δεν σ'αρεσε το βιντεο που ειδες...? Like it baby!
Θελεις? δεν θελεις το εμβόλιο....? θα το κανεις! 🤐

Αυτά είναι!

Επιτέλους αποκαλύπτεται η πραγματική διάσταση των προβλημάτων της κοινωνίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πρόοδος έρχεται μέσα από τη γόνιμη διαφωνία. Η google ως εταιρία ενδιαφέρεται για το προϊόν της και προσπαθεί να δώσει τεχνική λύση αλλά το θέμα είναι κοινωνικό και δεν λύνεται με ένα κουμπάκι περισσότερο ή λιγότερο.

Επεξ/σία από ctsiri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

θα μάρεσε περισσότερο να μην υπήρχε καν το dislike, δεν σαρέσει κάτι ; πήγαινε στο επόμενο βίντεο, απλά μην κάνεις like.

Βοηθάει το dislike, σκέψου τι ιούς θα βάλουν κάποιοι στους υπολογιστές τους γιστι θα βλέπουν βίντεο πως να έχεις δωρεάν ένα πρόγραμμα και κανένα dislike από κάτω... Θα λένε αα έμπιστο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Pokemon640 είπε

Ξέχασες το βασικότερο : ΔΕΝ είναι δωρεάν. Vimeo να θες να κάνεις, θες συνδρομή με το μήνα για να κάνεις upload την δουλειά σου. Θες χορηγούς, χρηματοδότες κλπ. Ενώ το Youtube είναι τζάμπα γιατί είσαι το προϊόν τους και σε κάνουν ότι θέλουν, όπως θέλουν, όποτε θέλουν και στο πουλάνε όποτε θέλουν.

Το twitter χρόνια είναι έτσι και κανείς δεν λέει τίποτα. Απεναντίας, εκτιμώ που έχει μόνο θετικό vibe, άμα θέλει κάποιος να κράξει, αυτοικανοποιείται με comment που με τη κρίση του δημιουργού μπορεί να είναι και κρυφά.

Και το Twitter έχει καταλήξει να είναι το τοξικότερο κοινωνικό μέσο αυτή την στιγμή. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dharma108 είπε

Εγω θελω να διαμαρτυρηθω για κατι αλλο. Για ολους εμας που δεν εχουμε καμια ορεξη να συνδεθουμε για να κανουμε like, dislike κτλ γιατι αρχισε η η αγαπημενη να βγαζει μυνηματα καθε τρεις και λιγο "Log in" κτλ, το ιδιο και με το google search. Καθως φαινεται σε λιγο καιρο δεν θα μπορεις να χρησιμοποιεις τις υπηρεσιες αν δεν εισαι συνδεμενος με google λογαριασμο.

Ενταξει ειπα τον πονο μου....το ξερω μαγαζι τους ειναι οτι θελουν κανουν κτλ

Εχω και το cookie autodelete βεβαια που δεν βοηθαει αλλα πριν δεν ειχα τετοια θεματα.

Γιατί θέλει λεφτά, για αυτό.

Δεν είναι υπηρεσίες τύπου ΚΕΠ (που κι αυτές τις πληρώνουμε με φόρους), είναι μπίζνα.

Κι από τη στιγμή που συνέχεια αυξάνεται ο αριθμός αυτών που χρησιμοποιούν πραγματάκια τύπου cookie autodelete και έχει λιγότερα έσοδα από ότι θα ήθελε, τόσο θα βγάζει παράθυρα, πατζούρια και μεντεσέδες.

Κι αν χρειαστεί στο τέλος χρήση μόνο με λογαριασμό, κι αν χρειαστεί στο τέλος μόνο με πληρωμή (μακρινό αυτό βέβαια).

Λύση, σταματήστε να βάζετε τέτοια πραγματάκια σε φίλους και συγγενείς, ούτε στην ίδια σας τη μάνα 🤣

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Google είναι ένα βήμα κοντινότερα στην καταπάτηση της ελεύθερης έκφρασης: "μΑ μΑγΑζΙ τΗς ΕιΝαΙ ο,Τι ΘεΛει ΚαΝεΙ"

Ένας πρώην-πρόεδρος κάνει μερικές δηλώσεις στο twitter: "ΦιΜωΣτΕ τΟν ΚαΝεΙ hAtE-sPeEcH"

Μικρούληδες, ε μικρούληδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SeaLion είπε

Κατ'αρχάς δεν ξέρεις απαραίτητα αν σου αρέσει κάτι ή όχι πριν το ακούσεις/δεις... Κάτι άγνωστο, κάτι νέο π.χ.
Επίσης, μια και μιλάς για μουσική, μπορεί να είναι κάποιος καλλιτέχνης που μου άρεσε προηγούμενη δουλειά του οπότε μπαίνω να δω κάτι καινούριο, που πιθανότατα μου το προτείνει ή το βάζει και μόνο του το YouTube.

Κάνεις λάθος .

Υπάρχουν είδη μουσικής και καλλιτέχνες , κάποιος που ακούει μουσική και ασχολείται με αυτη δεν περιμένει απο το youtube να μάθει τι του αρέσει και τι όχι . Για παράδειγμα έγω δεν ακούω Ρέμο , δεν μου αρέσει , δεν ασχολούμαι , δεν θα πατήσω deslike σ ενα βιντεο κλιπ του που όπως λες τυχαία μπορεί να παίξει ενω παρακολουθώ youtube . 

Επίσης πρέπει να καταλάβεις οτι το deslike δεν είναι το αντίθετο του like , το deslike δεν θα πει ή δεν ερμηνεύεται σαν κάτι που δεν σου αρέσει. Εκτος και αν θέλουμε να αλλάξουμε την αγγλική γλώσσα για χάρη του youtube.

Οπως ανέφερα και πιο πάνω υπάρχουν παραπλανητικά βίντεο μόνο και μόνο για να τραβήξουν τηλεθέαση , υπάρχουν βίντεο που σε οδηγούν σε κακόβουλο λογισμικό , σε πειρατικό υλικό κτλ σε αυτα τα βίντεο πρέπει να ενημερώσεις και τους υπόλοιπους οτι κάτι δεν πάει καλά  όπως και να δείξεις με τον τρόπο σου σε αυτον που ανέβασε το βίντεο οτι αυτο που κάνει δεν αρέσει .

Σε μια ορθη κοινωνία ασχέτως πόσο μεγάλη ή μικρή είναι πρέπει να υπάρχει και το "όχι" και το "δεν" ,οχι μόνο το "ναι" και το "μου αρέσει" . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Το Google είναι ένα βήμα κοντινότερα στην καταπάτηση της ελεύθερης έκφρασης: "μΑ μΑγΑζΙ τΗς ΕιΝαΙ ο,Τι ΘεΛει ΚαΝεΙ"

Ένας πρώην-πρόεδρος κάνει μερικές δηλώσεις στο twitter: "ΦιΜωΣτΕ τΟν ΚαΝεΙ hAtE-sPeEcH"

Μικρούληδες, ε μικρούληδες...

Συμφωνώ αν και ποτέ δεν θα μπέρδευα έναν πρόεδρο μιας χώρας με μια εταιρία, εκτός και αν θεωρούσα εταιρία τον πρόεδρο και πρόεδρο μια εταιρία...

ΥΓ: το μου αρέσει/ δεν μου αρέσει είναι η ουσία της αυτοδιάθεσης και της ελευθερίας της έκφρασης, όπως και η κριτική το βασικότερο στοιχείο αν θέλεις να γίνεις καλύτερος... όλα τα αλλά είναι σαν τι βρώμα που κρύβουμε κάτω από το χαλί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα..θα γέλασει το χειλάκι της Disney..μετα το φιάσκο της Gina Carano και την αηδία που ονομάζεται high republic , είχαν πνιγεί στα dislikes...για να μην αναφέρουμε και οοοοολα αυτά τα SJW narratives που σώνει και καλα πρέπει να γίνουν canon σε ήδη υπάρχοντα σύμπαντα...

μπράβο YT , απλα μπράβο 

Black And White No GIF

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...