Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αρχίσει να κρύβει τον αριθμό των dislikes σε μερικούς χρήστες της πλατφόρμας


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

Αν δε στηρίζουν Ρεπουμπλικανούς θα στηρίζουν Δημοκρατικούς, αν όχι γενικότερα ένα κόμμα όπως συμβαίνει εδώ, σίγουρα κάποιον απ το κόμμα.

Αντίθετα ο Zuckerberg πια ή ο Dorsey δεν έχουν ανάγκη κανέναν απ τα κόμματα, αντιθέτως αυτά έχουν ανάγκη αυτούς.

 

Το ότι κάποιο μμε ή social εκφράζει μια πολιτική άποψη δεν το κάνει αυτόματα και κομματικό εργαλείο...

κατά τα αλλά η σύγχρονη ιστορία έχει αποδείξει ότι ποτέ δεν μπόρεσε μια εταιρία να μείνει ζωντανή και δυνατή πάνω από μια γενιά, η συγκέντρωση μεγάλης δύναμης σε μια εταιρία είναι παθογένεια που το ίδιο το σύστημα την πολεμάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Το ότι κάποιο μμε ή social εκφράζει μια πολιτική άποψη δεν το κάνει αυτόματα και κομματικό εργαλείο...

κατά τα αλλά η σύγχρονη ιστορία έχει αποδείξει ότι ποτέ δεν μπόρεσε μια εταιρία να μείνει ζωντανή και δυνατή πάνω από μια γενιά, η συγκέντρωση μεγάλης δύναμης σε μια εταιρία είναι παθογένεια που το ίδιο το σύστημα την πολεμάει...

To MME εκφράζει όπως είπες μια πολιτική άποψη, είτε είναι κομματικό εργαλείο είτε όχι.

Τα social τα έχουν ανάγκη οι ίδιοι οι πολιτική για να εκφράσουν την άποψη τους.

Δεν καταλαβαίνω τι είναι τόσο δυσνόητο ή γιατί προσπαθείς απεγνωσμένα να εξισώσεις τα ΜΜΕ με τα social ενώ δεν έχουν καμία απολύτως σχέση μεταξύ τους.

Και τέλος υπάρχουν πάρα πολλές εταιρείες που ηγούνται στο χώρο τους για πάνω από δύο και τρεις γενιές, δε ξέρω από πού προκύπτει αυτό το τελευταίο που αναφέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Theodore1890 είπε

Όταν θα σταματήσεις να βλέπεις το κόσμο σαν εμείς και εσείς ίσως δεις και το πρόβλημα σε όσα σου έχουν ποτίσει το μυαλό.

Συγνώμη αν βλέπω το εμείς και το εσείς τότε εσύ βλέπεις μόνο το εγώ...

13 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

To MME εκφράζει όπως είπες μια πολιτική άποψη, είτε είναι κομματικό εργαλείο είτε όχι.

Τα social τα έχουν ανάγκη οι ίδιοι οι πολιτική για να εκφράσουν την άποψη τους.

Δεν καταλαβαίνω τι είναι τόσο δυσνόητο ή γιατί προσπαθείς απεγνωσμένα να εξισώσεις τα ΜΜΕ με τα social ενώ δεν έχουν καμία απολύτως σχέση μεταξύ τους.

Και τέλος υπάρχουν πάρα πολλές εταιρείες που ηγούνται στο χώρο τους για πάνω από δύο και τρεις γενιές, δε ξέρω από πού προκύπτει αυτό το τελευταίο που αναφέρεις.

Αν δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι τα social πλέον θεωρούνται γιατί χρησιμοποιούνται ως μμε δεν σου φταίω εγώ... είναι σαν να λέω ότι ο έντυπος τύπος θεωρείται μμε και να μου λες όχι γιατί υπάρχουν και τα βιβλία αρα δεν είναι μμε...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...