Προς το περιεχόμενο

1000αρι ή 1300;


Apostolischlk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Apostolischlk είπε

Τα μοτέρ από το 10-11 στα 1000 έβγαζαν πάλι τέτοιο "θέμα" με τα λάδια ή είναι θέμα 07' 08' και όσον αφορά το μπάτζετ μέχρι 6500 θέλω να πάω. Άρα δεν ξέρω ακόμα τι με συμφέρει, ασφάλεια, τέλη κατανάλωση κλπ

Ασε τη μ@λ@κια που κοιτας και κοιτα το i20 1.2 f/l 12-14.  Ειναι πιο τιμιο σε ολα!!!  Νευρικο για  εντος αλλα και ταξιδια κανεις ανετα ακομα και φορτωμενος με 120χλμ!!! Επσης τιμιο και πιο οικονομικο στην αγορα θα σου βγει το micra k12 1.2 αλλα δεν θα σου αρεσει εμφανισιακα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα το 1000αρι του 2005 μετά από 220.000 χλμ δεν έκαιγε λάδι και γενικά δεν είχε βγάλει κανένα θέμα.. μόνο τυπικό σέρβις έκανα, ούτε δίσκο πλατό δεν είχε αλλάξει και πέρασε και από δυο νέους οδηγούς... γενικά ήταν σκυλί και από μέση κατανάλωση νομιζω είχα 6,7 που είναι μια χαρά..
Πάντως αν έπαιρνα τώρα θα έπαιρνα το 1300, γιατί το 1000αρι σε ταξίδια το έσκαγα, σε δυο χρόνια εκανα πάνω από 40 φορές Αθήνα Θεσσαλονίκη, 3 μπορεί και 4 άτομα συν πράγματα, και σε ανηφόρα δεν κρατούσε την ταχύτητα του (130-140)..

Επεξ/σία από xenos.p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xenos.p είπε

Είχα το 1000αρι του 2005 μετά από 220.000 χλμ δεν έκαιγε λάδι και γενικά δεν είχε βγάλει κανένα θέμα.. μόνο τυπικό σέρβις έκανα, ούτε δίσκο πλατό δεν είχε αλλάξει και πέρασε και από δυο νέους οδηγούς... γενικά ήταν σκυλί και από μέση κατανάλωση νομιζω είχα 6,7 που είναι μια χαρά..
Πάντως αν έπαιρνα τώρα θα έπαιρνα το 1300, γιατί το 1000αρι σε ταξίδια το έσκαγα, σε δυο χρόνια εκανα πάνω από 40 φορές Αθήνα Θεσσαλονίκη, 3 μπορεί και 4 άτομα συν πράγματα, και σε ανηφόρα δεν κρατούσε την ταχύτητα του (130-140)..

Απο τα χαμηλα πως πηγαινε? Οσα χιλιαρια της toyota εχω οδηγησει σε αυτο το κομματι ''σημειο'' εχω μεινει δυσαρεστημενος!  Δεν ξερω αν ειναι σημαντικος παραγοντας το οτι ειναι τρικυλυνδρος ή δεν βοηθανε οι σχεσεις μεταδοσης..! Επισης και το yaris με τα 100hp μαπα απο νευρο!!! ..το λαδιαρικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2021 στις 8:52 ΜΜ, Apostolischlk είπε

Ναι αλλά δεν έχει να κάνει και με την χρήση; Είναι πολύ πιθανόν ο ιδιοκτήτης να το πρόσεχε απλώς πολύ.

Οχι τοσο με τη χρηση οσο τα χιλιομετρα οπως τα smart τα 450 που χτυπαγαν φλατζα στις 130.000 οτι και χρηση να τους εκανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2021 στις 3:35 ΜΜ, PLACEBO_89 είπε

Απο τα χαμηλα πως πηγαινε? Οσα χιλιαρια της toyota εχω οδηγησει σε αυτο το κομματι ''σημειο'' εχω μεινει δυσαρεστημενος!  Δεν ξερω αν ειναι σημαντικος παραγοντας το οτι ειναι τρικυλυνδρος ή δεν βοηθανε οι σχεσεις μεταδοσης..! Επισης και το yaris με τα 100hp μαπα απο νευρο!!! ..το λαδιαρικο..

Κοιτά δεν έχω οδήγηση άλλο 1000αρι ατμόσφαιρα για να έχω μέτρο σύγκρισης αλλά γενικά τραβούσε όσο μπορεί να τραβάει ένα αμαξάκι 65 άλογα.. αν θες επιδόσεις πας σε τουρμπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, xenos.p είπε

Κοιτά δεν έχω οδήγηση άλλο 1000αρι ατμόσφαιρα για να έχω μέτρο σύγκρισης αλλά γενικά τραβούσε όσο μπορεί να τραβάει ένα αμαξάκι 65 άλογα.. αν θες επιδόσεις πας σε τουρμπο!

Οδηγησε το παλιο picanto 1.0 ή 1.1 και θα καταλαβεις τι σου λεω.. Εχει κοντες σχεσεις και τραβαει ωραια για σταματα-ξεκινα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/4/2021 στις 8:58 ΠΜ, nik0laus είπε

Του είπαν του παιδιού ότι τα τουοτα γιαρις είναι καλά και δε χαλάνε... Τζαπαν εγγυηση και πάει λέγοντας.... Στο ινσομνια φόρουμ είμαστε .... RTFM .... Τι κάθεστε και προτείνετε swift κλπ ;

Καλά λες έτσι και αλλιώς όλες οι σχολές οδηγών που παίρνουν Υαρις δεν ξέρουν τι τους γίνεται καλά που είναι και Νικόλαους να μας ανοίγει τα μάτια εμάς των ανίδεων.

Θέλει πολύ προσοχή op η αγορά μεταχειρισμένου και τα yaris κρατάνε τιμή θα πρότεινα και άλλες μάρκες αλλά μάλλον το έχεις ήδη αποφασίσει οπότε πραγματικά πάρε το πιο φθηνό έτσι και αλλιώς δεν θα κρατήσεις μια ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...