Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Crus είπε

το διορθωσα βρε διαολε και εσυ 😁

/μηνα εννοουσα οχι /χρονο προφανως!

Ε, σε ρωτησα και σου ειπα οτι κατι φαινεται λαθος και μου λες ξανα να παω στο λινκ που δεν δουλευε σαν να επιμενεις για 5ευρω το χρονο.

Αρα με το μηνα δεν συμφερει, παει 300ευρω η 5ετια. Μονο πακετο 5ετες στα 160 κατι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν την αγοράσεις στο τέλος της 2 ετίας ίσως είναι αρκετά πιο έξυπνο.

Τότε θα σε χρεώσουν 5 ευρώ από το μήνα και πέρα και για πόσους μήνες?

ωραίο ειναι και αυτό με τα 7 ευρω και το σπάσιμο....

Με μικρά παιδιά ποτέ δε ξέρεις που θα φτάσει το fortnite ειδικά αν ειναι ρεαλιστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ε, σε ρωτησα και σου ειπα οτι κατι φαινεται λαθος και μου λες ξανα να παω στο λινκ που δεν δουλευε σαν να επιμενεις για 5ευρω το χρονο.

Αρα με το μηνα δεν συμφερει, παει 300ευρω η 5ετια. Μονο πακετο 5ετες στα 160 κατι λεει.

Νομιζα οτι αναφεροσουν στο Link που δεν δουλευε και οχι στο εαν ειναι μηνας ή χρονος. chill, δεν επεμενα σε κατι.

Οι χρεωσεις ειναι ανα 3 μηνες και καθε φορα γινεται χρεωση 14.97 ευρω απο οτι ειδα. Δεν ξερω αν πληρωνεις σε ολο το συνολο της 5ετιας η μονο τα 3 χρονια, αλλα μπορεις να σταματησεις οποτε θες εσυ την πληρωμη (και φυσικα αντιστοιχα να χασεις την καλυψη μετεπειτα).

Δηλαδη αν πληρωσεις μοναχα τους 6 πρωτους μηνες (αρα 2 δοσεις των 14.97), φανταζομαι οτι η εγγυηση σου ειναι 2 χρονια που εχεις ουτως η αλλως + 6 μηνες που πληρωσες την εξτρα εγγυηση.

Επισης αυτη γινεται υποχρεωτικα μεχρι 14 μερες απο την αγορα ενω η εφαπαξ γινεται σε οποιαδηποτε στιγμη εντος 2 ετων απο την αγορα.

"Η τριπλή μηνιαία χρέωση θα χρεώνεται την επόμενη 15η και στη συνέχεια επανειλημμένα κάθε 3 μήνες στις 15, μέχρι την ακύρωση από τον καταναλωτή ή τον πάροχο υπηρεσιών. Διαθέσιμο για μέγιστο διάστημα 14 ημερών μετά την αγορά."

Αν λειτουργει κατα αυτον τον τροπο νομιζω οτι τελικα σου κοστιζει 179.64 ευρω (12 δοσεις x 14.97 ευρω) αντι για 160 εφαπαξ.

Προσωπικα επειδη αγορασα στην εφαπαξ δεν ειμαι 100% σιγουρος τι ισχυει, σιγουρα ενα τηλεφωνο στην LG για επιβεβαιωση/διευκρινιση χρειαζεται για καποιον που ενδιαφερεται.

 

 

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν χρειάζομαι 😭 ακόμα τηλεωραση.Εχω την LG 47LB670V που κρατάει γερά ακόμα αλλα θα ήθελα κάποια στιγμή να πάω σε 65 άρα.

Νομίζω είναι από τις καλύτερες προσφορές, συνδιαστικα πάντα,που έχει παίξει μέχρι τώρα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να μη φοβάστε καθόλου για το burn in. Έχω LG πλάσμα 10ετιας και ακόμη είναι σαν την πρώτη μέρα! Και τη δουλεύω κυρίως με pc εγώ και η γυναίκα μου με επίγεια TV. 

Έχουμε απλα το νου μας. Τίποτα φοβερό όμως. Ας πούμε δεν την αφήνουμε ανοικτή στο star και να πέσουμε για ύπνο ή να φύγουμε από το σπίτι κτλ.

Φαντάζομαι ότι σήμερα θα είναι πολύ βελτιωμένη η όλη κατάσταση καθώς υπάρχουν και οι διάφοροι μηχανισμοί προστασίας που προαναφερθηκαν. 

(Και εγώ δε χρειάζομαι τηλεόραση δυστυχώς, παρόλα αυτά, κάτι με τσιγκλαει για να αλλάξω την LG μου..)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την επιπλέον εγγύηση της lg καλό είναι να διαβάσει κανείς τους όρους:

https://www.service-lg.com/Download/LGGRAGBGP20200124.pdf

Πρώτα απ' όλα υπάρχουν 2 πακέτα εγγυήσεων, το απλό και το premium. Με μια γρήγορη ανάγνωση των όρων, εντόπισα 3 παράθυρα που ίσως επικαλεστούν για να μην καλύψουν το burn in.

Το λέω, γιατί είχα την B6v με 5ετή από Κωτσόβολο που πάνω κάτω τα ίδια έγραφε και χρειάστηκε μάχη και κυνήγι για να μου την αλλάξουν

o Πελάτης θα έχει δικαίωμα επισκευής ή αντικατάστασης της Συσκευής, αναλόγως την περίπτωση, σε περίπτωση ελαττωμάτων ή δυσλειτουργιών που δεν μπορούν να αποδοθούν σε κακή ή μη προσήκουσα χρήση της Συσκευής.
.......
με εξαίρεση περιπτώσεις που έχουν προκληθεί εκ δόλου ή βαρείας αμελείας του ιδίου του Πελάτη
....
Τα Πακέτα Υπηρεσιών Εξυπηρέτησης δεν προσφέρουν οποιαδήποτε κάλυψη για ζημίες ή ελαττώματα αισθητικής φύσης και δεν καλύπτουν μπαταρίες, αξεσουάρ και αναλώσιμα. Αναλώσιμα και ανταλλακτικά συντήρησης υπόκεινται στη διάρκεια ζωής τους, σύμφωνα με το φύλλο δεδομένων προϊόντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να επισημάνω κάτι.

Έκανα την παραγγελία χθες και πληρωμή. Έχω αποδεικτικό email και πληρωμή. Σήμερα μπαίνω και την βλέπω καταχωρημένη 01/04 άρα εκτός δωροεπιταγης MM.

Τους πήρα τηλ. και μου τα μασαγαν για πεσμένα συστήματα κτλ κτλ. Οπότε προσοχή. Θα τους ξαναπάρω σε μια ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_dinos είπε

Για την επιπλέον εγγύηση της lg καλό είναι να διαβάσει κανείς τους όρους:

https://www.service-lg.com/Download/LGGRAGBGP20200124.pdf

Πρώτα απ' όλα υπάρχουν 2 πακέτα εγγυήσεων, το απλό και το premium. Με μια γρήγορη ανάγνωση των όρων, εντόπισα 3 παράθυρα που ίσως επικαλεστούν για να μην καλύψουν το burn in.

Το λέω, γιατί είχα την B6v με 5ετή από Κωτσόβολο που πάνω κάτω τα ίδια έγραφε και χρειάστηκε μάχη και κυνήγι για να μου την αλλάξουν

o Πελάτης θα έχει δικαίωμα επισκευής ή αντικατάστασης της Συσκευής, αναλόγως την περίπτωση, σε περίπτωση ελαττωμάτων ή δυσλειτουργιών που δεν μπορούν να αποδοθούν σε κακή ή μη προσήκουσα χρήση της Συσκευής.
.......
με εξαίρεση περιπτώσεις που έχουν προκληθεί εκ δόλου ή βαρείας αμελείας του ιδίου του Πελάτη
....
Τα Πακέτα Υπηρεσιών Εξυπηρέτησης δεν προσφέρουν οποιαδήποτε κάλυψη για ζημίες ή ελαττώματα αισθητικής φύσης και δεν καλύπτουν μπαταρίες, αξεσουάρ και αναλώσιμα. Αναλώσιμα και ανταλλακτικά συντήρησης υπόκεινται στη διάρκεια ζωής τους, σύμφωνα με το φύλλο δεδομένων προϊόντος.

Για αυτο επιμενω στην εγγυηση απο την LG και οχι αυτη απο τα καταστηματα, γιατι η προσωπικη εμπειρια που ανεφερα αφορα αυτο οποτε εχω ιδια αποψη. Επειδη μαλιστα μιλαμε και για την ιδια τηλεοραση (B6), αυτο λογικα απαντα και στο ερωτημα επεκταση εγγυησης απο το καταστημα ή την LG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Crus είπε

Στο πρωτο συμφωνω. Το δευτερο ειναι υπερβολες χωρις επιχειρημα.

Εδω υπαρχουν ακομα και σημερα ανθρωποι που εχουν plasma εδω και 10-15 χρονια που δεν εχουν εμφανισει προβλημα και μιλαμε για τεχνολογια αρχαια μπροστα στις OLED και αρκετα πιο προβληματικη.

Το rtings εχει κανει extensive testing σε συνθηκες που οι τηλεορασεις μας δεν θα παιξουν ποτε και κατεληξε στο συμπερασμα:

"The TVs have now been running for over 9000 hours (around 5 years at 5 hours every day). Uniformity issues have developed on the TVs displaying Football and FIFA 18, and are starting to develop on the TV displaying Live NBC. Our stance remains the same, we don't expect most people who watch varied content without static areas to experience burn-in issues with an OLED TV. "

Δεν θέλω να μπω σε καμια αντιπαράθεση, προσπαθώ να βοηθησω τους υποψήφιους αγοραστές. Μην κάνετε αγορά oled τηλεόρασης χωρίς επέκταση εγγύησης. Δεν ειναι τεχνολογια για ολους και με την εγγύηση θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο για 5 χρονια. Εχω εμπειρία απο φίλους που εχουν δοκιμάσει oled απο τη σειρά 6 και μετα. Υπάρχει και μεγαλο νημα σε αλλο ελληνικό  forum για το θεμα του burn in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Mute_ είπε

Θέλω να επισημάνω κάτι.

Έκανα την παραγγελία χθες και πληρωμή. Έχω αποδεικτικό email και πληρωμή. Σήμερα μπαίνω και την βλέπω καταχωρημένη 01/04 άρα εκτός δωροεπιταγης MM.

Τους πήρα τηλ. και μου τα μασαγαν για πεσμένα συστήματα κτλ κτλ. Οπότε προσοχή. Θα τους ξαναπάρω σε μια ωρα

Τους ρώτησα στο Facebook και μου είπαν θα την πάρω κανονικά

Επεξ/σία από coyote2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, assos01 είπε

Δεν θέλω να μπω σε καμια αντιπαράθεση, προσπαθώ να βοηθησω τους υποψήφιους αγοραστές. Μην κάνετε αγορά oled τηλεόρασης χωρίς επέκταση εγγύησης. Δεν ειναι τεχνολογια για ολους και με την εγγύηση θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο για 5 χρονια. Εχω εμπειρία απο φίλους που εχουν δοκιμάσει oled απο τη σειρά 6 και μετα. Υπάρχει και μεγαλο νημα σε αλλο ελληνικό  forum για το θεμα του burn in.

Καμια αντιπαραθεση φιλος, στην ουσια της επεκτασης συμφωνουμε εξαλλου.

Η διαφωνια μου αφορουσε το σχολιο οτι σε 2-3 χρονια ολες βγαζουν burn in το οποιο ειναι αυθαιρετο και αναληθες. Σιγουρα πιο ευπαθη τεχνολογια των OLED απο τα κοινα LED panels αλλα καμια σχεση με τις Plasma ή ακομα και τα πρωτα OLED panels των 2015-17.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά νομίζω η προσφορά που έπαιζε χθες ήταν εξαιρετική. Αλλά ακόμα και σήμερα πιστεύω αξίζει. Σε αυτή την τιμή νομίζω δεν χρειάζεται να ξεψιρισεις τόσο. Ναι δεν έχει dts σαφώς και είναι μείον αλλά αν θες να πας σε oled Sony για να δεις dts πας σε πολύ παραπάνω λεφτά που δεν αξίζει γιατί αν το έχεις ανάγκη υπάρχουν λύσεις. Δεν έχει timeshift δεν ξέρω για αυτό ποσο χρήσιμο είναι σε κάποιον γιατί δεν το χρησιμοποιώ αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι από τα features που πάει για απόσυρση όπως dts 3d. Για τις 2 θύρες hdmi 2.1 πόσοι είναι αυτοί που έχουν 2 κονσόλες και ποσα παιχνίδια υπάρχουν σε 4K 120hz, και αξίζει να δώσεις 300 ευρώ πχ ενώ απλά μπορείς στην ανάγκη να αλλάξεις το καλώδιο γιατί μέχρι να γίνει το 4Κ 120Hz δεδομένο στις κονσόλες έχουμε δρόμο πιστεύω. Miracast έχω την εντύπωση ότι δεν έχει, αλλά εχει σίγουρα airplay όποτε αν έχεις iPhone είσαι καλυμμένος εάν όχι δεν ξέρω να απαντήσω 100%. Σαν εικόνα είναι εξαιρετική και προσωπικά δεν μου φαίνεται σκοτεινή, ειδικά σε σκοτεινό δωμάτιο νομίζω είναι ότι πρέπει προσωπικά. Αν κρίνουμε από τις τιμές που υπάρχουν στην αγορά νομίζω είναι το απόλυτο vfm. Όσον αφορά την επέκταση εγγύησης έχω την εντύπωση ότι η lg διαπιστώνει αν έχει γίνει κακή χρήση κάπως (αν πχ βγάζεις την τηλεόραση από την πρίζα και δεν κάνει pixel refresh) και αναλόγως βγάζει ένα πόρισμα και είτε στην καλύπτει είτε όχι. Όποτε λίγο προσοχή μην την βγάζουμε από την πρίζα και μην την αφήνουμε ανοιχτή με της ώρες χωρίς λογο σε degea. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Aduatiques είπε

Δεν έχει timeshift δεν ξέρω για αυτό ποσο χρήσιμο είναι σε κάποιον γιατί δεν το χρησιμοποιώ 

Μηπως δεν εχει ουτε PVR; Για να μην εχει timeshift μηπως δεν εχει και PVR; Αυτα πανε μαζι και ειναι η εγγραφη σε usb και τα δυο στην ουσια. Αυτο ειναι σημαντικοτερο ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Aduatiques είπε

Παιδιά νομίζω η προσφορά που έπαιζε χθες ήταν εξαιρετική. Αλλά ακόμα και σήμερα πιστεύω αξίζει. Σε αυτή την τιμή νομίζω δεν χρειάζεται να ξεψιρισεις τόσο. Ναι δεν έχει dts σαφώς και είναι μείον αλλά αν θες να πας σε oled Sony για να δεις dts πας σε πολύ παραπάνω λεφτά που δεν αξίζει γιατί αν το έχεις ανάγκη υπάρχουν λύσεις. Δεν έχει timeshift δεν ξέρω για αυτό ποσο χρήσιμο είναι σε κάποιον γιατί δεν το χρησιμοποιώ αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι από τα features που πάει για απόσυρση όπως dts 3d. Για τις 2 θύρες hdmi 2.1 πόσοι είναι αυτοί που έχουν 2 κονσόλες και ποσα παιχνίδια υπάρχουν σε 4K 120hz, και αξίζει να δώσεις 300 ευρώ πχ ενώ απλά μπορείς στην ανάγκη να αλλάξεις το καλώδιο γιατί μέχρι να γίνει το 4Κ 120Hz δεδομένο στις κονσόλες έχουμε δρόμο πιστεύω. Miracast έχω την εντύπωση ότι δεν έχει, αλλά εχει σίγουρα airplay όποτε αν έχεις iPhone είσαι καλυμμένος εάν όχι δεν ξέρω να απαντήσω 100%. Σαν εικόνα είναι εξαιρετική και προσωπικά δεν μου φαίνεται σκοτεινή, ειδικά σε σκοτεινό δωμάτιο νομίζω είναι ότι πρέπει προσωπικά. Αν κρίνουμε από τις τιμές που υπάρχουν στην αγορά νομίζω είναι το απόλυτο vfm. Όσον αφορά την επέκταση εγγύησης έχω την εντύπωση ότι η lg διαπιστώνει αν έχει γίνει κακή χρήση κάπως (αν πχ βγάζεις την τηλεόραση από την πρίζα και δεν κάνει pixel refresh) και αναλόγως βγάζει ένα πόρισμα και είτε στην καλύπτει είτε όχι. Όποτε λίγο προσοχή μην την βγάζουμε από την πρίζα και μην την αφήνουμε ανοιχτή με της ώρες χωρίς λογο σε degea. 

Σωστός κα  Θα ήθελα να προσθέσω ότι ίσως είναι καλύτερα να αποφύγετε τις ρυθμίσεις του RTINGS γιατί κάνουν την οθόνη περισσότερο σκοτεινή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Μηπως δεν εχει ουτε PVR; Για να μην εχει timeshift μηπως δεν εχει και PVR; Αυτα πανε μαζι και ειναι η εγγραφη σε usb και τα δυο στην ουσια. Αυτο ειναι σημαντικοτερο ισως.

Ναι αυτό είναι. Δεν έχει

14 λεπτά πριν, Aduatiques είπε

Παιδιά νομίζω η προσφορά που έπαιζε χθες ήταν εξαιρετική. Αλλά ακόμα και σήμερα πιστεύω αξίζει. Σε αυτή την τιμή νομίζω δεν χρειάζεται να ξεψιρισεις τόσο. Ναι δεν έχει dts σαφώς και είναι μείον αλλά αν θες να πας σε oled Sony για να δεις dts πας σε πολύ παραπάνω λεφτά που δεν αξίζει γιατί αν το έχεις ανάγκη υπάρχουν λύσεις. Δεν έχει timeshift δεν ξέρω για αυτό ποσο χρήσιμο είναι σε κάποιον γιατί δεν το χρησιμοποιώ αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι από τα features που πάει για απόσυρση όπως dts 3d. Για τις 2 θύρες hdmi 2.1 πόσοι είναι αυτοί που έχουν 2 κονσόλες και ποσα παιχνίδια υπάρχουν σε 4K 120hz, και αξίζει να δώσεις 300 ευρώ πχ ενώ απλά μπορείς στην ανάγκη να αλλάξεις το καλώδιο γιατί μέχρι να γίνει το 4Κ 120Hz δεδομένο στις κονσόλες έχουμε δρόμο πιστεύω. Miracast έχω την εντύπωση ότι δεν έχει, αλλά εχει σίγουρα airplay όποτε αν έχεις iPhone είσαι καλυμμένος εάν όχι δεν ξέρω να απαντήσω 100%. Σαν εικόνα είναι εξαιρετική και προσωπικά δεν μου φαίνεται σκοτεινή, ειδικά σε σκοτεινό δωμάτιο νομίζω είναι ότι πρέπει προσωπικά. Αν κρίνουμε από τις τιμές που υπάρχουν στην αγορά νομίζω είναι το απόλυτο vfm. Όσον αφορά την επέκταση εγγύησης έχω την εντύπωση ότι η lg διαπιστώνει αν έχει γίνει κακή χρήση κάπως (αν πχ βγάζεις την τηλεόραση από την πρίζα και δεν κάνει pixel refresh) και αναλόγως βγάζει ένα πόρισμα και είτε στην καλύπτει είτε όχι. Όποτε λίγο προσοχή μην την βγάζουμε από την πρίζα και μην την αφήνουμε ανοιχτή με της ώρες χωρίς λογο σε degea. 

δεν μπορώ να την ανάψω με 6:00 το απόγευμα και να την κρατήσουμε ανοιχτή μέχρι τις 2:00 τη νύχτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...