Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 λεπτό πριν, coyote2 είπε

Πάτησα το κόκκινο κουμπί και έβαλα αυτή την εκπομπή για το Τόκιο εμένα μου φαίνεται ότι έχει καλή ανάλυση

Με το κοκκινο πας στην υβριδικη, δεν πας στο app. Ξαναδιαβασε το σχολιο πιο αργα-προσεκτικα ισως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Το ΕΡΤΦΛΙΞ παιδια λετε να εχει προβλημα ως app; Το παρατηρησα σημερα το πρωι σε αλλη τιβι που εβαλα την εφαρμογη.

Σε android τηλεοραση, μεσα απο την εφαρμογη της ερτφλιξ, η αναλυση οταν παιζει video ειναι SD, φαινεται και στην εικονα αλλα ακομα και στους υποτιτλους, χαλια. Ακομα και στα live, ακομα και τα λογοτυπα των καναλιων φαινονται αθλια, σκαλες.  Ενω στα μενου της εφαρμογης, ειναι πολυ καλυτερη η εικονα. Μεσα απο το Hybrid με το κοκκινο κουμπακι και σε αυτη την τιβι και σε αλλη που δεν ειναι android, εχει καλυτερη αναλυση, μοιαζει σαν "κακο"(μεγαλη συμπιεση) fullHD ή αντε HDready στην χειροτερη, SD με τιποτα.

Πιστευα οτι εχει να κανει η android τηλεοραση μου στην αναλυση που δινει μεσα απο το app, αλλα βλεπω τωρα οτι το λετε και για την OLED του τοπικ!

Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο;

Μπήκα και από την υβριδική που δεν το είχα δοκιμάσει και όντως έχει αισθητά καλύτερη εικόνα από ότι στο app. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Με το κοκκινο πας στην υβριδικη, δεν πας στο app. Ξαναδιαβασε το σχολιο πιο αργα-προσεκτικα ισως. 

Δεν έχω αππ απλώς επιβεβαιώνω ότι με το κόκκινο έχει καλή ποιότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, ενεργοποίησα μόλις μεσω εφαρμογής Android το go4more, γνωρίζετε εαν μπορώ να προχωρήσω κανονικά στην αγορά και να πάρω την επιστροφή η χρειάζεται και καμιά παραπάνω ενέργεια απο την τράπεζα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, tsente said:

Καλησπέρα παίδες, ενεργοποίησα μόλις μεσω εφαρμογής Android το go4more, γνωρίζετε εαν μπορώ να προχωρήσω κανονικά στην αγορά και να πάρω την επιστροφή η χρειάζεται και καμιά παραπάνω ενέργεια απο την τράπεζα; 

εφοσον το ενεργοποιησες μπορεις, ομως για να εισαι σιγουρος ή ρωτησε στην τραπεζα ή κανε συναλλαγη σε καποιο καταστημα που συνεργαζεται με το g4m (προτεινω καποιο σουπερ μαρκετ-σκλαβενιτης/μασουτης- οπου φαινονται στην αποδειξη αμεσα οι ποντοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 26ska είπε

Με γεια φίλε,αναμένω εντυπώσεις,εγώ θα παραλάβω Τετάρτη.

Επειδή την δούλεψα λιγάκι σήμερα, θα πάθεις σοκ. Ειδικά άμα βάλεις να δεις 4k HDR, θα σου πέσει το σαγόνι. Δε θέλω να φανταστώ πόσο καλύτερες είναι οι CX / GX / Sony. Πολύ καλός ήχος, εικόνα, smart λειτουργίες και επιτέλους, πραγματικό ΜΑΥΡΟ! Και είναι και πάρα πάρα πολύ λεπτή. Η w905 μας είναι θεόχοντρη μπροστά της. Επίσης πολύ ωραίο το τηλεχειριστήριο με το pointer function, πολύ χρήσιμο/λειτουργικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, purif είπε

Επειδή την δούλεψα λιγάκι σήμερα, θα πάθεις σοκ.

...

Και είναι και πάρα πάρα πολύ λεπτή. Η w905 μας είναι θεόχοντρη μπροστά της. 

Ενταξει, μοντελο 8-9ετιας. Στο κατω κομματι, ολες λιγο πολυ ετσι ειναι εδω και 2-3 χρονια.

Ειχες εμπειρια στο σπιτι απο 4Κ τηλεοραση; Εχεις αλλη στην κατοχη σου;

 

Μεγεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ενταξει, μοντελο 8-9ετιας.

Ειχες εμπειρια στο σπιτι απο 4Κ τηλεοραση; Εχεις αλλη στην κατοχη σου;

Σε 4k όχι. Το πιο κοντινό είναι το pc monitor που έχω (LG 38gn950) αλλά και πάλι, πολύ ανώτερη η OLED (και πλήρωσα το monitor περισσότερα από την tv...😅)

Επεξ/σία από purif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, purif είπε

Σε 4k όχι. Το πιο κοντινό είναι το pc monitor που έχω (LG 38gn950) αλλά και πάλι, πολύ ανώτερη η LG 

Με οποιαδηποτε 4Κ σου πεφτει το σαγονι οταν πρωτοβλεπεις. Γι αυτο το λεω. Φαντασου με μια oled = υπεροχα μαυρα πως ειναι η πρωτη επαφη με το 4Κ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, purif είπε

Επειδή την δούλεψα λιγάκι σήμερα, θα πάθεις σοκ. Ειδικά άμα βάλεις να δεις 4k HDR, θα σου πέσει το σαγόνι. Δε θέλω να φανταστώ πόσο καλύτερες είναι οι CX / GX / Sony. Πολύ καλός ήχος, εικόνα, smart λειτουργίες και επιτέλους, πραγματικό ΜΑΥΡΟ! Και είναι και πάρα πάρα πολύ λεπτή. Η w905 μας είναι θεόχοντρη μπροστά της. Επίσης πολύ ωραίο το τηλεχειριστήριο με το pointer function, πολύ χρήσιμο/λειτουργικό.

Με γεια φίλε καλοδουλευτη!Με την φωτεινότητα πως τα πάει σε σχέση με τη Sony;

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Με οποιαδηποτε 4Κ σου πεφτει το σαγονι οταν πρωτοβλεπεις. Γι αυτο το λεω. Φαντασου με μια oled με υπεροχα μαυρα πως ειναι η πρωτη επαφη με το 4Κ!

Θα πάθω σοκ δηλαδή ε;Εχω την ίδια Sony με τον φίλο και παραγγειλα την ίδια oled.Προηγουμενη εμπειρία με 4K δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 26ska είπε

Με γεια φίλε καλοδουλευτη!Με την φωτεινότητα πως τα πάει σε σχέση με τη Sony;

Παρομοίως!

Δεν είναι και πολύ φωτεινή αλλά προσωπικά δε με απασχολεί γιατί δεν έχω πολύ φως στο σπίτι. Τώρα σε πολύ φως δε ξέρω πως αποδίδει. Και τη sony την είχα χαμηλά. 

Έχει κάποιες διαφορές στα χρώματα σε σχέση με τη sony, φαίνονται κάπως πιο θαμπά/σκούρα. Ίσως πρέπει να σκαλίσω λίγο τις ρυθμίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, purif είπε

Παρομοίως!

Δεν είναι και πολύ φωτεινή αλλά προσωπικά δε με απασχολεί γιατί δεν έχω πολύ φως στο σπίτι. Τώρα σε πολύ φως δε ξέρω πως αποδίδει. Και τη sony την είχα χαμηλά. 

Έχει κάποιες διαφορές στα χρώματα σε σχέση με τη sony, φαίνονται κάπως πιο θαμπά/σκούρα. Ίσως πρέπει να σκαλίσω λίγο τις ρυθμίσεις. 

Ωχ μη μου λες τέτοια...Εχω ένα άγχος με τη φωτεινότητα μη μου κακοφανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αγορασει καποιος μαζι με την τηλεοραση και την επεκταση εγγύησης στα 5 χρόνια ?

Εαν τα υπολογισω αξιζει ποιο πολυ απο mediamarket e ?

Kωτσοβολο εκει εχει https://www.kotsovolos.gr/sound-vision/televisions/led-lcd/217762-lg-oled-55bx6lb-55 1699 αρχικη και με την εκπτωση τελική 966 (tv) + 139.90 με εκπτωση 97.90(εγγυηση)  = 1063.90 η tv+5χρονια εγγυηση .. περνεις την δωροεπιταγη 200 απο lg οπότε τελικη (εμμεσα βγαινει) 863.90 ...

ενω απο media βγαινει 639 +154.9 = 793 .... 70 ευρω ποιο φτηνα .... σωστα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 26ska είπε

Με γεια φίλε,αναμένω εντυπώσεις,εγώ θα παραλάβω Τετάρτη.Επισης με την προσφορά που έβαλε ο Κωτσόβολος,έρχεται στην ίδια τιμή με τα media markt,με το 30% go for more και την prepaid 300 ευρώ από lg.Το media την έχει την 65αρα 1799-540= 1260 από go for more,-300 από lg 960+260 5ετης=1260.Ο Κωτσόβολος την έχει 1450-300 της lg 1150+133 η 5ετης επέκταση εγγύησης που τη δίνουν 30% κάτω,οπότε είναι στα 1283.Αυτα για όσους δεν έχουνε κάρτα της Εθνικής.

Αν δεν μου ξέφυγαν κι εμένα οι πράξεις επειδή καθόμουν και το υπολόγιζα μόλις τώρα από mediamarkt συνολικά πρέπει να βγαίνει 1219,20 ευρώ (έμμεσα μαζί με όλες τις προσφορές ,μαζί και την 5ετη επέκταση ) ενώ αντίστοιχα στον Κωτσόβολο στα 1282,90 ευρώ.Επομένως η διαφορά είναι 1282,90 - 1219,20 = 63,70 ευρώ.Δηλαδή από Κωτσόβολο θα βγει 63,70 ευρώ ακριβότερη συνολικά.

Βέβαια θα πρέπει να ληφθεί υπόψιν και το σημαντικό γεγονός ότι στον Κωτσόβολο θα πληρώσεις "μπροστά" (μετρητά ή με άτοκες δόσεις πιστωτικής κάρτας οποιασδήποτε τράπεζας) 1450 + 132,90 (5ετη) = 1582,90 και θα πάρεις την 300ευρη προπληρωμένη από LG.Από την άλλη στα mediamarkt θα πληρώσεις μπροστά (μετρητά ή σε άτοκες δόσεις μόνο αν διαθέτεις πιστωτική κάρτα Εθνικής) 1799 + 259,90 = 2058,90 και στη συνέχεια θα πάρεις 539,70 ευρώ σε πόντους go3more + την 300ευρη προπληρωμένη από LG.Δηλαδή :

Στα mediamarkt θα πληρώσεις μπροστά 2058,90 (δηλαδή 2058,90 - 1582,90 = 476 ευρώ περισσότερα σε σχέση με Κωτσόβολο) με τελικό ώφελος ότι συνολικά θα σου βγει 63,70 ευρώ φθηνότερα.

Στον Κωτσόβολο θα πληρώσεις μπροστά  1582,90 (δηλαδή αυτή την φορά 2058,90 - 1582,90 = 476 ευρώ λιγότερα σε σχέση με mediamarkt ) με τελική ζημία ("τίμημα") ότι συνολικά θα σου βγει 63,70 ευρώ ακριβότερα.Επιπλέον πλεονέκτημα σε αυτή την περίπτωση του Κωτσόβολου με το τίμημα των 63,70 ευρώ ακριβότερα που θα σου βγει,είναι ότι το αρχικό ποσό των 1582,90 που δίνεις "μπροστά" μπορείς να το βάλεις σε άτοκες δόσεις με πιστωτική κάρτας της αρεσκείας σου,δηλαδή οποιασδήποτε τράπεζας!

Απολογούμαι προκαταβολικά αν κάπου κι εμένα μου ξέφυγαν τα νούμερα ,γιατί έκανα στα γρήγορα τους υπολογισμούς!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή δεν αγόρασα άμεσα από MM σκέφτομαι να αγοράσω την επέκταση εγγύησης από την LG. Θα βγει 160€ όπως το είδα για 3 χρόνια επιπλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...