Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
31 λεπτά πριν, Dimg19 είπε

Αρχικά αυτό ήταν το πρόβλημα και σε εμένα αλλά έπειτα ανέβασα το όριο και αφαιρέθηκαν. Μίλησα με εθνική και μου είπαν ότι δεσμεύτηκαν... Θα μιλήσω Δευτέρα με το media

Μου ειχε τυχει και μενα πριν λιγα χρονια σε προσπαθεια αγορας απο μικρο μαγαζι βορεια Ελλαδα να ειναι αποτυχημενη η προσπαθεια και να δεσμευτουν παρολα αυτα τα λεφτα. 20-30 ευρω ηταν περιπου η αγορα που προσπαθησα να κανω. Εθνικη ετυχε να ειναι και σε μενα τοτε, δεν το εχω ξαναπαθει ποτε. Μετα απο 20 μερες και πολλη υπομονη, αποδεσμευτηκαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι να μην χάσω την προσφορά... Ειδωμεν. Μακάρι να προχωρησει η παραγγελία στα media. Μου είπαν να μιλήσω με τον έμπορο και αν το παραδεχτεί και ακυρώσει ίσως να τα έχω σε 5-6 εργάσιμες. Ειδάλλως να μιλήσω μαζί τους μετα για αμφισβήτηση και τρέχα γύρευε. Μακάρι να το δεχτεί το media και να μου δεσμεύσει μια t.v. να τελειώνω... 

Εν το μεταξύ στο  ιστορικό μου δεν φενονται οι παραγγελίες λόγο τεχν. προβληματος.. 

Μία απογοητευση

Επεξ/σία από Dimg19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Dimg19 είπε

 Μου είπαν να μιλήσω με τον έμπορο και αν το παραδεχτεί και ακυρώσει ίσως να τα έχω σε 5-6 εργάσιμες. Ειδάλλως να μιλήσω μαζί τους μετα για αμφισβήτηση και τρέχα γύρευε. Μακάρι να το δεχτεί το media και να μου δεσμεύσει μια t.v. να τελειώνω... 

Εν το μεταξύ στο  ιστορικό μου δεν φενονται οι παραγγελίες λόγο τεχν. προβληματος.. 

Μία απογοητευση

Ειχα μιλησει εγω τοτε με τον εμπορο 3-4 φορες. Δεν εβλεπε τιποτα αυτος. Αυτο μου ελεγε τουλαχιστον. Δεν μπορουσε και να ηθελε να στειλει το προιον.  Εγω δεν ηθελα να ξαναπροσπαθησω γιατι αρχισα να υποψιαζομαι οτι κατι δεν πηγαινε καλα με το μαγαζι πιθανον. Τωρα με εσενα καταλαβαινω οτι το μαγαζι ηταν οκ κατα πασα πιθανοτητα. :)

Λογικα δεν προκειται να μπορεσουν να κανουν κατι απο το μαγαζι, λογικα θα πρεπει να κανεις νεα παραγγελια. Αν εχει αποτυχει η συναλλαγη, που αυτο φαινεται οτι εγινε. Κουραγιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Μου ειχε τυχει και μενα πριν λιγα χρονια σε προσπαθεια αγορας απο μικρο μαγαζι βορεια Ελλαδα να ειναι αποτυχημενη η προσπαθεια και να δεσμευτουν παρολα αυτα τα λεφτα. 20-30 ευρω ηταν περιπου η αγορα που προσπαθησα να κανω. Εθνικη ετυχε να ειναι και σε μενα τοτε, δεν το εχω ξαναπαθει ποτε. Μετα απο 20 μερες και πολλη υπομονη, αποδεσμευτηκαν!

Γενικά η αποδέσμευση των χρημάτων σε αυτές τις περιπτώσεις αργεί πολύ.

Δεν ξέρω με ποιανού υπαιτιότητα, αλλά όντως σε περίπτωση ακύρωσης της συναλλαγής πολλές φορές τα χρήματα επιστρέφονται / πιστώνονται στον λογαριασμό 10+ εργάσιμες μετά.

Τελικά ενέδωσα και την παράγγειλα και εγώ. Ήθελα να πάρω την GX να πω την αμαρτία μου, αλλά στα 634 Ευρώ νομίζω η προσφορά είναι πολύ δυνατή για να την αγνοήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα 

δυο ερωτησεις απο εμενα

  • δεν εχω καρτα ΕΤΕ οποτε παω μονο για Πλαισιο και 966 την 55? εχει επιστροφη με prepaid 200 ευρω
  • αξιζει στα χρηματα αυτα η oled ή να παω σε qled της Samsung ή της Sony στα ιδια χρηματα?

thanx in advance

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, mobster21 είπε

καλησπερα 

δυο ερωτησεις απο εμενα

  • δεν εχω καρτα ΕΤΕ οποτε παω μονο για Πλαισιο και 966 την 55? εχει επιστροφη με prepaid 200 ευρω
  • αξιζει στα χρηματα αυτα η oled ή να παω σε qled της Samsung ή της Sony στα ιδια χρηματα?

thanx in advance

 

Απαντώντας και στις δυο, πας στην ΟLED απο πλαίσιο... Η prepaid είναι προωθητική ενέργεια της LG και ισχύει κανονικά... 

Αν σε ενδιαφέρει η πενταετή εγγύηση, θα σου βγει λίγο φτηνότερα απο Κωτσοβολο... 

Επεξ/σία από wolfskinn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Ερώτηση

Την ζελατίνα την βγάλατε από την πρώτη μέρα? Είχε διαφορά όταν την βγάλατε στην ποιότητα ή δε το καταλάβατε ?

Tην ζελατινα στην οθονη εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους . Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για το μακροσκελες.Πολυ προσφατος κατοχος της εν λογω tv με αγορα απο τα PUBLIC. Εχω θεματα με την εφαρμογη της COSMOTE TV ειτε μεσω του NVIDIA SHIELD συνδεδεμενο στην OLED ειτε μεσω της εφαρμογης της COSMOTE TV που εχει ηδη εγκατεστημενη η OLED. Αυτο που μου συμβαινει ειναι οτι μετα απο τρια τεσσερα λεπτα περιπου απο τη στιγμη που βαζω να δω ενα οποιοδηποτε καναλι(ακομα και replay tv) παγωνει εντελως η εικονα και βγαζει το κλασικο μπλε κυκλακι που γυριζει γυρω γυρω στη μεση της οθονης και η εικονα πισω μενει παγωμενη.. (netflix  + kodi λειτουργουν αψογα.)Μπορει να υπαρχει καποιου ειδους ασυμβατοτητα με την εφαρμογη της COSMOTE και αυτην την tv συγκεκριμενα? Γιατι με την προηγουμενη tv lg παλι κιολας δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα (Η συνδεση ιντερνετ που εχω ειναι κοσμοτε 24αρα και κλειδωνει στα 22 mbit κ το προβλημα το κανει ειτε με καλωδιο συνδεδεμενο στις συσκευες ειτε wifi ) 

Επεξ/σία από Kkostas1991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Kkostas1991 είπε

Καλησπερα σε ολους . Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για το μακροσκελες.Πολυ προσφατος κατοχος της εν λογω tv με αγορα απο τα PUBLIC. Εχω θεματα με την εφαρμογη της COSMOTE TV ειτε μεσω του NVIDIA SHIELD συνδεδεμενο στην OLED ειτε μεσω της εφαρμογης της COSMOTE TV που εχει ηδη εγκατεστημενη η OLED. Αυτο που μου συμβαινει ειναι οτι μετα απο τρια τεσσερα λεπτα περιπου απο τη στιγμη που βαζω να δω ενα οποιοδηποτε καναλι(ακομα και replay tv) παγωνει εντελως η εικονα και βγαζει το κλασικο μπλε κυκλακι που γυριζει γυρω γυρω στη μεση της οθονης και η εικονα πισω μενει παγωμενη.. (netflix  + kodi λειτουργουν αψογα.)Μπορει να υπαρχει καποιου ειδους ασυμβατοτητα με την εφαρμογη της COSMOTE και αυτην την tv συγκεκριμενα? Γιατι με την προηγουμενη tv lg παλι κιολας δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα (Η συνδεση ιντερνετ που εχω ειναι κοσμοτε 24αρα και κλειδωνει στα 22 mbit κ το προβλημα το κανει ειτε με καλωδιο συνδεδεμενο στις συσκευες ειτε wifi ) 

Ειναι θεμα ταχυτητας της συνδεσης.  Εχεις δοκιμασει με δορυφορικο δεκτη?

Επεξ/σία από POUARO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Crus είπε

νομιζα οτι τρολαρεις... προφανως και το βγαζεις, επηρεαζει την εικονα.

Δεν είναι σπίτι μου, θα τη βγάλω

1 λεπτό πριν, POUARO είπε

Ειναι θεμα ταχυτητας της συνδεσης.  Εχεις δοκιμασει με δορυφορικο δεκτη?

Έχεις κατεβάσει το update που είναι 1 giga από τις ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kkostas1991 είπε

Καλησπερα σε ολους . Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για το μακροσκελες.Πολυ προσφατος κατοχος της εν λογω tv με αγορα απο τα PUBLIC. Εχω θεματα με την εφαρμογη της COSMOTE TV ειτε μεσω του NVIDIA SHIELD συνδεδεμενο στην OLED ειτε μεσω της εφαρμογης της COSMOTE TV που εχει ηδη εγκατεστημενη η OLED. Αυτο που μου συμβαινει ειναι οτι μετα απο τρια τεσσερα λεπτα περιπου απο τη στιγμη που βαζω να δω ενα οποιοδηποτε καναλι(ακομα και replay tv) παγωνει εντελως η εικονα και βγαζει το κλασικο μπλε κυκλακι που γυριζει γυρω γυρω στη μεση της οθονης και η εικονα πισω μενει παγωμενη.. (netflix  + kodi λειτουργουν αψογα.)Μπορει να υπαρχει καποιου ειδους ασυμβατοτητα με την εφαρμογη της COSMOTE και αυτην την tv συγκεκριμενα? Γιατι με την προηγουμενη tv lg παλι κιολας δεν ειχα κανενα απολυτως θεμα (Η συνδεση ιντερνετ που εχω ειναι κοσμοτε 24αρα και κλειδωνει στα 22 mbit κ το προβλημα το κανει ειτε με καλωδιο συνδεδεμενο στις συσκευες ειτε wifi ) 

προσωπικα δεν εχω κανενα απολυτως θεμα, χρησιμοποιω το app του WebOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...