Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα θα πάρουμε όλες τις δωροεπιταγές και με τα λεφτά στο χέρι θα δούμε για την εγγύηση

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/4k-uhd-tv/samsung-qe65q70tatxxh/1503918

βλέπω πάντως κι άλλες προσφορές. κι εδω έχει 30% go for more. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλημέρα,

Μπορεί να ρωτάω τετριμμένα πράγματα,αλλά ας είμαστε σίγουροι να μην τρέχουμε...

Απλά μπαίνω στο mediamarkt.gr,βάζω στο καλάθι την τηλεόραση και στη συνέχεια στον τρόπο πληρωμής επιλέγω χρεωστική/πιστωτική κάρτα και πληρώνω επιτόπου στο site του mediamarkt τα 1450 ευρώ με την κάρτα της εθνικής? Αυτή είναι απλά η διαδικασία?

Από εκεί και πέρα το 30% θα μπει αυτόματα?

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω άλλο?Κάτι με την κάρτα? Το όριο της κάρτας της Εθνικής είδα πως είναι τώρα στα 1500 ευρώ οπότε λογικά είμαστε ΟΚ.Εγώ βέβαια το αύξησα μέσω e-banking και μου λεει λοτι το νέο όριο θα είναι σε ισχύ από την επόμενη εργάσιμη.Εφόσον όμως είχε ήδη όριο στα 1500,λογικά μάλλον πρέπει να είμαστε οκ.

Επίσης τι θα πρέπει να τσεκάρω ώστε να ξέρω ότι η παραγγελία στο mediamarkt.gr είναι ΟΚ? Απλά e-mail παραγγελίας?

Ο κωδικός MARCH10 ξέρετε αν ισχύει ακόμα?

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, coyote2 είπε

αν έχει και δωροεπιτασή από την LG πρέπει να στείλεις και εμαιλ μετά για τη δωροεπιταγή. Για την εθνική δε πρέπει να κάνεις κάτι άλλο

Δηλαδή για την αγορά,τη βάζω στο καλάθι,καταχωρώ τα στοιχεία μου (βάζω διευθύνσεις,τηλέφωνα κλπ) και ως τρόπο πληρωμής επιλέγω πληρωμή μέσω κάρτας.Στη συνέχεια καταχωρώ τα στοιχεία της κάρτας μου της Εθνικής και πληρώνω επιτόπου την παραγγελία online.

Για την δωροεπιταγή της LG πρέπει να στείλω e-mail στην LG φαντάζομαι και όχι στο mediamarkt! Αυτό το e-mail στην LG για τη δωροεπιταγή θα πρέπει να το στείλω αφού έχω παραλάβει την τηλεόραση στα χέρια μου,ή επιτόπου αμέσως μετά την καταχώρηση της παραγγελίας στο mediamarkt.gr και την επιτόπου πληρωμή της με κάρτα της Εθνικής?

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Δηλαδή για την αγορά,τη βάζω στο καλάθι,καταχωρώ τα στοιχεία μου (βάζω διευθύνσεις,τηλέφωνα κλπ) και ως τρόπο πληρωμής επιλέγω πληρωμή μέσω κάρτας.Στη συνέχεια καταχωρώ τα στοιχεία της κάρτας μου της Εθνικής και πληρώνω επιτόπου την παραγγελία online.

Για την δωροεπιταγή της LG πρέπει να στείλω e-mail στην LG φαντάζομαι και όχι στο mediamarkt! Αυτό το e-mail στην LG για τη δωροεπιταγή θα πρέπει να το στείλω αφού έχω παραλάβει την τηλεόραση στα χέρια μου,ή επιτόπου αμέσως μετά την καταχώρηση της παραγγελίας στο mediamarkt.gr και την επιτόπου πληρωμή της με κάρτα της Εθνικής?

εγω πήρα τηλεφωνο και είπα ότι αγόρασα την τάδε 55αρα ή 65αρα (για 2τηλεοράσεις ισχύει μόνο) 

σημείωσαν τα στοιχεία μου και έστειλα την απόδειξη μετά από κάποιες ημέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μια ερωτηση…για την 65αρα δεν εβαλα την 5ετη εγγυηση απο Mediamarkt στα 165 ευρω αλλα το σκεφτομαι.
Ποια απο τις εγγυησεις πιστευετε οτι ειναι η πιο vfm?
Απο οτι βλεπω εχει και καποια πακετα απο το site της LG

LG επέκταση εγγύησης (2 + 3) για OLED TV σε 5 χρόνια σε συσκευές μέχρι 1500.00 στα 160 ευρω
LG προνομιακή προστασία για OLED TV 3 ετών σε συσκευές μέχρι 1500,00 στα 110 ευρω (έναντι πτώσεων – θραύσης και καταστροφής υγρών)
LG προνομιακή προστασία για OLED TV 5 ετών σε συσκευές μέχρι 1500,00 στα 215 ευρω (έναντι πτώσεων – θραύσης και καταστροφής υγρών)
Οι 2 τελευταιες εχουν προστασια για burn in?
https://www.service-lg.com/LG/Welcome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια ερώτηση παιδιά:

Επειδή στην περιοχή μου έχουμε public κατάστημα αλλά δεν έχουμε κατάστημα mediamarkt:

Τελικά αν πάω σε φυσικό κατάστημα public ισχύει το 30% αν πληρώσω στο κάταστημα public με κάρτα Εθνικής ή όχι?

Είδα πιο πριν στο νήμα που κάνατε σχετική κουβέντα αλλά δεν κατάλαβα τελικά ποιά είναι η απάντηση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Ακόμα μια ερώτηση παιδιά:

Επειδή στην περιοχή μου έχουμε public κατάστημα αλλά δεν έχουμε κατάστημα mediamarkt:

Τελικά αν πάω σε φυσικό κατάστημα public ισχύει το 30% αν πληρώσω στο κάταστημα public με κάρτα Εθνικής ή όχι?

Είδα πιο πριν στο νήμα που κάνατε σχετική κουβέντα αλλά δεν κατάλαβα τελικά ποιά είναι η απάντηση!!

Δεν το έχω καταλάβει αυτό, δεν ισχύει το 30% στις online αγορές;
Νομίζω ότι η μόνη διαφορά είναι ότι με πληρωμή σε φυσικό κατάστημα με POS της Εθνικής οι πόντοι επιστροφής 30% σου περνάνε επιτόπου χωρίς να περιμένεις.

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε Innersense αυτό που ρωτάω είναι αν ισχύει το 30 % και σε φυσικό κατάστημα public επειδή εδώ που μένω έχουμε public κατάστημα,αλλά δεν έχουμε mediamarkt!

Αν ίσχυει και σε public κατάστημα σκεφτόμουν μήπως ήταν πιο βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Αγαπητέ φίλε Innersense αυτό που ρωτάω είναι αν ισχύει το 30 % και σε φυσικό κατάστημα public επειδή εδώ που μένω έχουμε public κατάστημα,αλλά δεν έχουμε mediamarkt!

Αν ίσχυει και σε public κατάστημα σκεφτόμουν μήπως ήταν πιο βολικό.

Sorry δεν έχω ιδέα. Είχα την εντύπωση ότι η προωθητική ενέργεια του 30% είναι μόνο από τα Media markt.
Ας σου απαντήσει κάποιος που να γνωρίζει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Αγαπητέ φίλε Innersense αυτό που ρωτάω είναι αν ισχύει το 30 % και σε φυσικό κατάστημα public επειδή εδώ που μένω έχουμε public κατάστημα,αλλά δεν έχουμε mediamarkt!

Αν ίσχυει και σε public κατάστημα σκεφτόμουν μήπως ήταν πιο βολικό.

Δεν ισχύει φίλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Mr V είπε

Δεν ισχύει φίλε 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη διευκρίνηση!

Επομένως δηλαδή όλοι σας κάνατε ηλεκτρονική παραγγελία από mediamarkt.gr με κάρτα Εθνικής και θα σας έρθει σπίτι με courier ?

Το ξαναρωτάω πριν πατηθεί το κουμπί...Απλά στο καλάθι η tv και πληρωμή επιτόπου στο site με την χρεωστική κάρτα της Εθνικής? Ο κωδικός MARCH10 γνωρίζει κανείς αν ισχύει ακόμα?

Υ.Γ.: Συγχωρέστε με, αλλά έχω μια αναστάτωση μη μου διαφύγει κάτι και κάνω λάθος!

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη διευκρίνηση!

Επομένως δηλαδή όλοι σας κάνατε ηλεκτρονική παραγγελία από mediamarkt.gr με κάρτα Εθνικής και θα σας έρθει σπίτι με courier ?

Το ξαναρωτάω πριν πατηθεί το κουμπί...Απλά στο καλάθι η tv και πληρωμή επιτόπου στο site με την χρεωστική κάρτα της Εθνικής? Ο κωδικός MARCH10 γνωρίζει κανείς αν ισχύει ακόμα?

Υ.Γ.: Συγχωρέστε με, αλλά έχω μια αναστάτωση μη μου διαφύγει κάτι και κάνω λάθος!

Όλα σωστά τα λες και ο κωδικός απ' ότι λένε πρέπει να ισχύει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη διευκρίνηση!

Επομένως δηλαδή όλοι σας κάνατε ηλεκτρονική παραγγελία από mediamarkt.gr με κάρτα Εθνικής και θα σας έρθει σπίτι με courier ?

Το ξαναρωτάω πριν πατηθεί το κουμπί...Απλά στο καλάθι η tv και πληρωμή επιτόπου στο site με την χρεωστική κάρτα της Εθνικής?

Υ.Γ.: Συγχωρέστε με, αλλά έχω μια αναστάτωση για το αν τα κάνω όλα σωστά!

ακριβώς, αφού περάσεις τα στοιχεία της κάρτας σου, θα πρέπει να μπεις στο ebanking της εθνικής να κάνεις αποδοχή της εντολής πληρωμής που με τη σειρά της απαιτεί  ενα κωδικό που σου στέλνει η τράπεζα με sms στο κινητό σου, στη συνέχεια επανέρχεσαι στο site της MM και βλέπεις οτι η παραγγελία σου ολοκληρώθηκε, λαμβάνεις κι ενα μήνυμα στο email σου τύπου ...η παραγγελία σου... είναι στα καλύτερα χέρια!!!

τουλάχιστον έτσι έγινε σε μενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδέα αν όντως λειτουργεί η ακύρωση παραγγελίας στα MM με απλή άρνηση παραλαβής?

Γιατί τώρα που πήρα να ακυρώσω την BX το αυτοματοποιημένο μήνυμα έλεγε πως αρκεί η άρνηση παραλαβής για να ακυρωθεί η παραγγελία.

Το έχει κάνει κάποιος και πόσο γρήγορα επιστρέφουν τα χρήματα μετά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...