Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Σε μισή ωρίτσα είχες βγάλει νέα χρεωστική από την εθνική (αν είχες έτοιμα τα δικαιολογητικά) που δεν είναι κόπος.

Η προπληρωμένη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Τι κάνατε ρε παιδιά κι έχετε 3 55αρες? ! Θα αγοράζατε τόσες ή κάτι άλλο?

Πήρα αρχικά την BX γιατί η GX που ήθελα με 1699 αρχική ακόμα και με το 30% ήταν πιο πάνω απ' όσα ήθελα α δώσω.

Μετά αλλάξαν την GX στα 1370 και παρήγγειλα αυτή, αλλά δεν έλεγε πουθενά ότι για να πάρω δώρω τα ακουστικά πρέπει να τα προσθέσω στην παραγγελία μου.

Και όταν τους πήρα για να τους ρωτήσω για τα ακουστικά μου είπαν θα ακυρώσουν την παραγγελία και να κάνω καινούργια.

Οπότε βρέθηκα προς το παρόν να έχω 3 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Σας ευχαριστώ που πήρατε όλες τις 65αρες και δεν βρέθηκα "χρεωμένος" μια 700αρα χωρίς λόγο 😁

Φίλε μου ένιωσες κι εσύ τον εαυτό σου να έχει βρεθεί στην αντίστοιχη κρίση που βρέθηκα κι εγώ φαντάζομαι απ'οσα αναφέρεις! Εγώ πραγματικά ακόμα δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι που τελικά εξαντλήθηκε πριν προχωρήσω σε παραγγελία....

Βρέθηκα σε αυτή την δύσκολη και ψυχοφθόρα κατάσταση που πολύ γλαφυρά περιγράφει η Λαίδη Άντζελα,όπου "δυο φωνές μου φωνάζουν..." Από τη μία το μυαλό να λέει "Σταμάτα,έχεις LG OLED 65C8PLA, δεν σου φτάνει?" και από την άλλη η καρδιά να λέει "700 ευρώπουλα 65αρα OLED πότε θα ξαναβρεις άραγε?"

Κι εγώ στη μέση να φωνάζω απεγνωσμένα:

"Μετά το 700αρι για 65αρα OLED ,με τι καρδιά θα δώσει κάποιος έστω και 300 ευρώ για κινητό?"

 

Πάει δεν θα πηγαίνει το χέρι μου να πάρω smartphone,θα αλλάξω την μπαταρία του Sony μου,όπως έλεγα!

Επεξ/σία από ultrahd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Φίλε μου ένιωσες κι εσύ τον εαυτό σου να έχει βρεθεί στην αντίστοιχη κρίση που βρέθηκα κι εγώ φαντάζομαι απ'οσα αναφέρεις! Εγώ πραγματικά ακόμα δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή να λυπάμαι που τελικά εξαντλήθηκε πριν προχωρήσω σε παραγγελία....

Βρέθηκα σε αυτή την δύσκολη και ψυχοφθόρα κατάσταση που πολύ γλαφυρά περιγράφει η Λαίδη Άντζελα,όπου "δυο φωνές μου φωνάζουν..." Από τη μια το μυαλό να μου λέει "Σταμάτα,έχεις LG OLED 65C8PLA, δεν σου φτάνει?" και από την άλλη η καρδιά να λέει "700 ευρώπουλα 65αρα OLED πότε θα ξαναβρεις άραγε?"

Κι εγώ στη μέση να φωνάζω απεγνωσμένα:

"Μετά το 700αρι για 65αρα OLED ,με τι καρδιά θα δώσει κάποιος έστω και 300 ευρώ για κινητό?"

 

Πάει δεν θα πηγαίνει το χέρι μου να πάρω smartphone,θα αλλάξω την μπαταρία του Sony μου,όπως έλεγα!

ρε φίλε την παλιά μπαταρία την πουλάς να την αλλάξω κι εγω σε ένα άλλο.... (αστείο ειναι....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, coyote2 είπε

εμένα μου στείλανε εμαιλ να πάρω επέκταση εγγύησης.... δε μου γράφουν κάτι

Μιας και εσύ είσαι τέτοιος (εννοώ με τιμολόγιο :P ) με τους πόντους δε θα έχουμε κανένα θέμα έτσι;
Σίγουρα σε άλλες τράπεζες στα αντίστοιχα προγράμματα τους δεν είχα θέμα απλά είναι η 1η φορά που αγοράζω κάτι τέτοιας αξίας με χρήση go4more οπότε προσπαθώ να καταλάβω αν όλα είναι ΟΚ.

Άσχετο αλλά χθες βράδυ που έριξα τη παραγγελία, παρατήρησα τα εξής:
- Δε μπορούσα να κάνω την αγορά μέσα από το λογαριασμό μου (δεν έχω ιδέα γιατί, έβγαζε μήνυμα λάθους για τα στοιχεία μου χωρίς να υπάρχει τέτοιο)
- Αναγκάστικα και έκανα παραγγελία σαν guest με άλλο e-mail (ίδια στοιχεία με τη προηγούμενη περίπτωση) μόνο που δε μου δεχόταν με τίποτα τον κωδικό MARCH10 (μικρό το κακό αν σκεφτεί κανείς το μέγεθος της προσφοράς).

Επεξ/σία από chocorello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 300€ για τηλέφωνο δε δίνω. Οπότε δε μπορώ να συγκρίνω τηλεόραση με κινητό. 

Επίσης έλεγα πάνω από 500-600 για τηλεόραση τα θεωρώ υπερβολή (για τη χρήση που κάνω), αλλά στα 700 η lgειναι λουκούμι. 

Όμως δε προχώρησα στην αγορά γιατί με υπερκαλύπτει η 55αρα Samsung που την έχω 2-3 χρόνια. Το μόνο που λείπει είναι το Bluetooth (για ακουστικά) και αργότερα το hdmi 2.1 για series X (υπολογίζω αγορά σε ένα χρόνο από τώρα-προς το παρων έχω  one x) 

 

Βέβαια αν βγει ξανά διαθέσιμη το διαολακι θα με περιτριγυρίζει πάλι 😝

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spacestar είπε

εγώ πλήρωσα με χρεωστική και παίρνοντας τηλ με ενημέρωσαν ότι πρέπει να αποστείλω αποδεικτικό πληρωμής για να ξεμπλοκαριστεί η παραγγελία, για την οποία έλαβα μεν e-mail επιβεβαίωσης, αλλά δεν εμφανίζεται στο site. Eλπίζω να μην ξεκινήσει μια νέα περιπέτεια.

οτι να ναι η ΜΜ. χθεσινή μου παραγγελία έλαβα άμεσα email επιβεβαίωσης και μόλις πριν λίγο εμφανίστηκε στον λογαριασμό μου χωρίς να στείλω τίποτα με την σημείωση που σε γεμίζει ανησυχία ...¨Οι άνθρωποί μας εργάζονται σκληρά για σένα και τα προϊόντα σου¨

σκέφτομαι να στείλω ένα αποδεικτικό πληρωμής,  στο [email protected] έστειλες;

Επεξ/σία από kournias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kournias είπε

οτι να ναι η ΜΜ. χθεσινή μου παραγγελία έλαβα άμεσα email επιβεβαίωσης και μόλις πριν λίγο εμφανίστηκε στον λογαριασμό μου χωρίς να στείλω τίποτα με την σημείωση που σε γεμίζει ανησυχία ...¨Οι άνθρωποί μας εργάζονται σκληρά για σένα και τα προϊόντα σου¨

σκέφτομαι να στείλω ένα αποδεικτικό πληρωμής,  στο [email protected] έστειλες;

ναι ακριβώς σε αυτό το email. 

εμένα στο e-mail της παραγγελίας είχε ακόμα πιο ανησυχητικό μήνυμα: 

η παραγγελία σου... είναι στα καλύτερα χέρια!

για πείτε για καμιά βάση βρε παιδία, αν πάρω απλή της brateck θα μπορώ να βάλω-βγάλω καλώδια?

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, chocorello είπε

Μιας και εσύ είσαι τέτοιος (εννοώ με τιμολόγιο :P ) με τους πόντους δε θα έχουμε κανένα θέμα έτσι;
Σίγουρα σε άλλες τράπεζες στα αντίστοιχα προγράμματα τους δεν είχα θέμα απλά είναι η 1η φορά που αγοράζω κάτι τέτοιας αξίας με χρήση go4more οπότε προσπαθώ να καταλάβω αν όλα είναι ΟΚ.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με πόντους go for more με ενδιαφέρει και εμένα αυτό μιας και είμαι στην ίδια περίπτωση.
Θα με ενδιέφερε να επιβεβαιωθεί από κάποιον σύντομα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί για εμένα είναι λόγος για άρνηση παραλαβής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Innersense είπε

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολύ με πόντους go for more με ενδιαφέρει και εμένα αυτό μιας και είμαι στην ίδια περίπτωση.
Θα με ενδιέφερε να επιβεβαιωθεί από κάποιον σύντομα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί για εμένα είναι λόγος για άρνηση παραλαβής. 

Στο Γερμανό που είχα πάρει με τιμολόγιο και επιστροφή 20% δεν είχα πρόβλημα. Μπήκαν κανονικά οι πόντοι, αν και έβαλαν λιγότερους και ήθελε λίγο κυνήγι για να πάρω τους υπόλοιπους. Αυτό που θέλει προσοχή είναι να έχεις κάνει εγγραφή στο πρόγραμμα go4more (νομίζω) και να μην υπερβείς το μηνιαίο (ή ετήσιο) όριο που προβλέπεται (νομίζω 3.000 ευρώ το μήνα κάτι τέτοιο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, coyote2 είπε

ρωτάω για ανεξάρτητο VR καμία σχέση η παρατήρηση σου

πχ  oculus

εγώ απλά ανέφερα ότι είναι ξεκάθαρε ερώτηση για το VR και όχι για την TV.

Δλδ σε οποιαδήποτε άλλη TV ξέρεις αν και πως το oculus κάνει ασύρματο mirror και έχεις απορία για την BX? 

Όπως εσύ έγραψες, δεν έχεις καν VR. Οπότε τις ερωτήσεις σου μπορεί να σου τις απαντήσει κάποιος με VR και η απάντηση που θα πάρεις θα είναι universal για όλες τις τηλεοράσεις.

Εγώ χωρίς να ξέρω, σου έγραψα και απάντηση. Αν πχ το VR το έχεις στο PC, και το παιχνίδι εμφανίζεται στην οθόνη του υπολογιστή μπορείς με mirror όλο το desktop να το έχεις και στην TV. αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την συγκεκριμένη τηλεόραση.

Και με cartbox στο κινητό μπορείς να παίζεις και να κάνει mirror η ΤV. Και αυτό δεν έχει να κάνει με την εφαρμογή VR.

Είτε pokemon παίζεις είτε 360 VR στο p*hub, η tv κάνει απλά mirror ΑΝ μπορεί να εκπέμπει ασύρματα - ενσύρματα η συσκευή σου είτε είναι PC, είτε PS, είτε smartphone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, k_dinos είπε

εγώ απλά ανέφερα ότι είναι ξεκάθαρε ερώτηση για το VR και όχι για την TV.

Δλδ σε οποιαδήποτε άλλη TV ξέρεις αν και πως το oculus κάνει ασύρματο mirror και έχεις απορία για την BX? 

Όπως εσύ έγραψες, δεν έχεις καν VR. Οπότε τις ερωτήσεις σου μπορεί να σου τις απαντήσει κάποιος με VR και η απάντηση που θα πάρεις θα είναι universal για όλες τις τηλεοράσεις.

Εγώ χωρίς να ξέρω, σου έγραψα και απάντηση. Αν πχ το VR το έχεις στο PC, και το παιχνίδι εμφανίζεται στην οθόνη του υπολογιστή μπορείς με mirror όλο το desktop να το έχεις και στην TV. αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την συγκεκριμένη τηλεόραση.

Και με cartbox στο κινητό μπορείς να παίζεις και να κάνει mirror η ΤV. Και αυτό δεν έχει να κάνει με την εφαρμογή VR.

Είτε pokemon παίζεις είτε 360 VR στο p*hub, η tv κάνει απλά mirror ΑΝ μπορεί να εκπέμπει ασύρματα - ενσύρματα η συσκευή σου είτε είναι PC, είτε PS, είτε smartphone. 

Προσπάθησες να πεις κάτι προσβλητικό και απορώ που δε το έχεις καταλάβει

Λοιπόν η ερώτηση μου είναι καθαρά τεχνική αλλά δεν έχω VR αυτή τη στιγμή στο σπίτι (για την ακρίβεια μπορεί να έχω πολλά VR). Ισως το ΣΚ να πάρω ένα για να δοκιμάσω.

Η τηλεόραση αυτή λοιπόν (δε ξέρω αν την έχεις) κάνει casting στο κινητό μου αλλά όχι στο laptop μου, σε τεστ που έκανα την παρασκευή και δημοσίευσα στο topic μας

Η τηλεόραση δεν κάνει casting σε windows 10. Το έχουμε συζητήσει στο topic. Το αναφέρουν και στο skroutz

 

Το αν πρέπει να ψηφίσω τριαντάφυλλο στο survivor δεν έχω καταλάβει ειλικρινά τι σχέση έχει

1 ώρα πριν, chocorello είπε

Μιας και εσύ είσαι τέτοιος (εννοώ με τιμολόγιο :P ) με τους πόντους δε θα έχουμε κανένα θέμα έτσι;
Σίγουρα σε άλλες τράπεζες στα αντίστοιχα προγράμματα τους δεν είχα θέμα απλά είναι η 1η φορά που αγοράζω κάτι τέτοιας αξίας με χρήση go4more οπότε προσπαθώ να καταλάβω αν όλα είναι ΟΚ.

Άσχετο αλλά χθες βράδυ που έριξα τη παραγγελία, παρατήρησα τα εξής:
- Δε μπορούσα να κάνω την αγορά μέσα από το λογαριασμό μου (δεν έχω ιδέα γιατί, έβγαζε μήνυμα λάθους για τα στοιχεία μου χωρίς να υπάρχει τέτοιο)
- Αναγκάστικα και έκανα παραγγελία σαν guest με άλλο e-mail (ίδια στοιχεία με τη προηγούμενη περίπτωση) μόνο που δε μου δεχόταν με τίποτα τον κωδικό MARCH10 (μικρό το κακό αν σκεφτεί κανείς το μέγεθος της προσφοράς).

γιατί να μη τους πάρουμε... Είναι παράνομο να μη σου τους δώσουν ξέρεις.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...