Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Innersense είπε

Ρε παιδιά, ίσως το πάω μακριά, αλλά μήπως να κάναμε καμία λίστα να τσεκάρουμε αν έχουν μπει οι πόντοι σε όλους;
@coyote2 πότε την έκανες την αγορά και σου μπήκαν ήδη; Δεν μου έχουν μπει και ακούω κι όλας που λέτε ότι μπαίνουν σε δυο δόσεις τι φάση;
Κάτι σαν το παρακάτω θα βοηθούσε; Ποιοι άλλοι παράμετροι μπορεί να παίζουν ρόλο;
# ΧΡΗΣΤΗΣ | ΗΜΕΡ. ΩΡΑ | ΑΓΟΡΑ ΤΥΠΟΣ ΚΑΡΤΑΣ | ΠΟΝΤΟΙ GFM NBG
1. @Innersense 05/04 18:22 | online χρεωστική | OXI

 

5. Απόδοση πόντων:

Για συναλλαγές με εφάπαξ καταβολή μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος www.mediamarkt.gr, οι βασικοί πόντοι του Προγράμματος (ήτοι 4 πόντοι για κάθε 1€ συναλλαγής) θα αποδίδονται στο Μέλος έως και 10 εργάσιμες ημέρες μετά την εκκαθάριση της συναλλαγής. Οι επιπλέον πόντοι, (ήτοι 116 πόντοι για κάθε 1€ συναλλαγής) που αντιστοιχούν μόνο στο ποσό της συναλλαγής που αφορά σε τηλεοράσεις αξίας €499 και άνω που συμμετέχει στην ενέργεια, θα αποδοθούν στο Μέλος έως και τις 14/05/2021, βάσει αρχείου που θα αποστείλει η επιχείρηση με τους πελάτες που δικαιούνται την επιβράβευση.

Ενδεικτικό παράδειγμα: Για συναλλαγή μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος www.mediamarkt.gr στις 05/04/2021 συνολικής αξίας €800, στην οποία περιλαμβάνεται αγορά τηλεόρασης αξίας €600, το Μέλος του προγράμματος, θα επιβραβευθεί ως και 10 εργάσιμες ημέρες μετά την εκκαθάριση της συναλλαγής, με 3.200 go4more πόντους. Έως και την 14/05/2021, το Μέλος θα επιβραβευθεί με επιπλέον 116 πόντους για κάθε 1€ αξίας συναλλαγής που αφορά τη τηλεόραση αξίας €600. Συνεπώς, έως και την 14/05/2021 θα λάβει επιπλέον 69.600 go4more πόντους.

Για συναλλαγές με δόσεις στα φυσικά και το ηλεκτρονικό κατάστημα, οι βασικοί πόντοι του Προγράμματος (ήτοι 4 πόντοι για κάθε 1€ συναλλαγής) θα αποδίδονται στο Μέλος τη στιγμή της χρέωσης της 1ης δόσης, στην κάρτα του Μέλους. Οι επιπλέον πόντοι (ήτοι 116 πόντοι για κάθε 1€ συναλλαγής) που αντιστοιχούν μόνο στο ποσό της συναλλαγής που αφορά σε αγορά τηλεόρασης αξίας €499 και άνω που συμμετέχει στην ενέργεια, θα αποδοθούν στο Μέλος έως και την 14/05/2021, βάσει αρχείου που θα αποστείλει η επιχείρηση με τους πελάτες που δικαιούνται την επιβράβευση.

Για συναλλαγές με εφάπαξ καταβολή στα φυσικά καταστήματα, κατά τη στιγμή διενέργειας της συναλλαγής θα αποδίδονται οι βασικοί πόντοι του Προγράμματος (ήτοι 4 πόντοι για κάθε 1€ συναλλαγής). Οι επιπλέον πόντοι, που αντιστοιχούν μόνο στο ποσό της συναλλαγής που αφορά σε αγορά τηλεόρασης αξίας €499 και άνω που συμμετέχει στην ενέργεια, θα αποδοθούν στο Μέλος έως και την 14/05/2021, βάσει αρχείου που θα αποστείλει η επιχείρηση με τους πελάτες που δικαιούνται την επιβράβευση.

 

https://www.mediamarkt.gr/image/assets/reusables/oikiakes-syskeves/banners/mar21/oroi_energeias_media_markt_tvs_april_2021.pdf

 

Στην περίπτωσή σου innersense ανησυχείς αν δεν δεις τους πρώτους μετά από 10 εργάσιμες... και αφήνουμε και κανα δυο μέρες επιπλέον γιατί η εκκαθάριση της συναλλαγής δεν γίνεται συνήθως την ίδια μέρα.

 

Επεξ/σία από TeacherGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, borbaszorbas είπε

6.30 πήγα στην Αγία Παρασκευή στο κατάστημα είχε στο μαγαζί την 55αρα και ο υπάλληλος μου έκανε παραγγελία από το public την 65αρα για το Σάββατο.

πηγα 2.30 Αγια παρασκευη αποκλειστικα για την 65αρα. Ειχε μια σφραγισμενη στο ραφι, λεω "αυτη θελω"

δε την εβρισκαν στο συστημα, τελικα μου λενε "πουλημενη".

Μετα κοιταζουν 1 κομματι Πατρα , 2 κομματια Ροδο. Τηλεφωνο Πατρα "....μμμ ναι υπαρχει αλλα....μετα κρατημενη"

τηλεφωνο Ροδο δε το σηκωνει κανεις....

Τελικα μου λενε "δωσε προκαταβολη και θα τη φερουμε απο Ροδο, αν δεν κατσει υα παραγγειλουμε μια"

Εμενα ηταν μια ξανθια κοπελιτσα.....δυστυχως δε το ειχε αποτι ο δικος σου να μου φερει απο Public να τελειωνει η ιστορια 😕

Η τιμη παντως αν κατσει, δεν υπαρχει..... 700 ευρω βγαινει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2021 στις 11:28 ΠΜ, tonyduke είπε

Εχω βαλει παραγγελια και οταν παω να παραλαβω απο Public Συγγρού θα ενημερωσω.

Για αγορά από φυσικο κατάστημα public με πληρωμή στο ταμείο του καταστήματος με κάρτα της Εθνικής (και σε pos εθνικής) ισχύει η επιστροφή του 30% σε go4more ή όχι ?

Έχει ξεκαθαρίσει το παραπάνω ζήτημα ? Όταν στους όρους αναφέρει φυσικά καταστήματα PublicMediamarkt εννοεί τα γνωστά μας καταστήματα public ή όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chocorello είπε

Παίδες μου είπαν από mediamarkt ότι οι αγορασμενες τηλεοράσεις με τιμολόγιο έχουν 1 χρόνο εγγύηση αντί 2. Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;

Πως γίνεται αυτό;

Δεν εχω ξανακούσει ποτέ τέτοιο πράγμα!

Is that even legal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει εκτός και είναι ιδιαιτερότητα του mediamarkt

 Θα σας πω την εμπειρία μου..

Για iPhone αγορασμένο από Γερμανό ίσχυσε μια χαρά ο 2ος χρόνος όταν χρειάστηκε, το ίδιο και για ένα air condition από Κωτσόβολο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα θελει κάποιος την 65αρα lg?

Edit: είμαι ήδη σε επικοινωνία με κάποια άτομα οπότε προς το παρον δεν είναι διαθέσιμη (δεν την πουλάω εγω απλα δε θα παραλάβω ούτε έχω πληρώσει)

Edit 2: Θα παραλάβει την τηλεόραση μέλος του forum οποτε δεν ειναι πλέον διαθέσιμη 

Επεξ/σία από Fabricated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ultrahd είπε

Για αγορά από φυσικο κατάστημα public με πληρωμή στο ταμείο του καταστήματος με κάρτα της Εθνικής (και σε pos εθνικής) ισχύει η επιστροφή του 30% σε go4more ή όχι ?

Έχει ξεκαθαρίσει το παραπάνω ζήτημα ? Όταν στους όρους αναφέρει φυσικά καταστήματα PublicMediamarkt εννοεί τα γνωστά μας καταστήματα public ή όχι ?

Που το αναφέρει, μπορείς να με παραπέμψεις κάπου? Ήμουν αρκετή ώρα στα τηλέφωνα τώρα με public και media markt και η απάντηση που πήρα ήταν πως όχι. Δεν ισχύει το 30% για public.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά με την 65άρα προσοχή στην τοποθέτηση, έχει βάρος κ είναι πολύ λεπτεπίλεπτη. έφερα "ειδικό" να την εγκαταστήσει, έβαλε μικρότερα ούπα γιατί "'άσε φίλε, δεν είναι καλά αυτά που δίνουν με τη βάση", ξεκόλλησε όλο το σετάκι από τον τοίχο και βρέθηκα ημικάθισμα με τηλεόραση και βάση στην πλάτη..

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Aduatiques είπε

Όταν είχε την προσφορά στον Κωτσόβολο έλεγε στους όρους ότι δεν ισχύει το όριο για τους επιπλέον πόντους αλλά τώρα στα media δεν το γράφει. Βέβαια πιστεύω ότι θα ισχύει και σε αυτή την περίπτωση το ιδιο. 

Συμφωνα με τους όρους λειτουργιας του προγραμματος go4more και συγκεκριμενα με την παραγραφο 3.9. Η Τράπεζα, εκτός από τον ελάχιστο ή μέγιστο αριθμό Πόντων που ορίζονται για τις επιμέρους συναλλαγές ή δραστηριότητες του Μέλους, δύναται να ορίζει και μέγιστο αριθμό πόντων που το Μέλος μπορεί να συλλέξει σε μηνιαία ή/και σε ετήσια βάση για το σύνολο των συναλλαγών ή των δραστηριοτήτων. Ο μέγιστος αριθμός πόντων που μπορεί να συλλέξει το Μέλος για το σύνολο των υπαγόμενων συναλλαγών ή δραστηριοτήτων στη διάρκεια ενός μήνα ορίζεται σε 250.000 πόντους και στη διάρκεια ενός έτους σε 1.000.000 πόντους. Ο μέγιστος αριθμός πόντων μπορεί να μεταβληθεί κατά την κρίση της Τράπεζας. 

Επεξ/σία από tonyduke
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fabricated είπε

Καλημέρα θελει κάποιος την 65αρα lg?

Edit: είμαι ήδη σε επικοινωνία με κάποια άτομα οπότε προς το παρον δεν είναι διαθέσιμη (δεν την πουλάω εγω απλα δε θα παραλάβω ούτε έχω πληρώσει)

Φίλε μου την έχεις κάνει κράτηση για παραλαβή από κατάστημα με click away?  Πιθανόν να ενδιαφέρομαι, αναλόγως φυσικά με το σε ποιο μέρος της Ελλάδας είναι το κατάστημα που έχεις κάνει την κράτηση, ώστε να μπορέσω να στείλω κάποιον δικό μου για να πληρώσει στο κατάστημα. 

Στη συνέχεια ελπίζω από το κατάστημα να μπορούν να μου τη στείλουν με courier εδώ που είμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...