Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, cpetro είπε

αυτη δεν την ειχανε πριν μερικες μερες στο mm 1280ευρω ? και τη ζαχαρωνα 

Την έβαλε το ΜΜ για λίγο (ίσως απο λάθος). Την είχα πετύχει και εγω. Μετά την έβαλαν και άλλοι και στο τέλος, την έβγαλαν ολοι.  ΑΝ πάντως ίσχυε το 1280-30% ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ σαν προσφορά

image.png.c81f80cc6862a845c1f36be29bcbde7d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ενα wow factor ειναι πολυ σωστα το μεγεθος της οθονης, αλλα μην παραβλεπεις το wow factor του μαυρου των OLED. Δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με το μαυρο των plasma, εδω μιλαμε πλεον για μαυρο μαυρο. Δεν βλεπεις τιποτα, σαν να ειναι κλειστη η τιβι στα μαυρα και στα αλλα σημεια κανονικα βλεπεις ο,τι εχει η εικονα σου. Και φυσικα σοβαρη θεαση γινεται ΜΟΝΟ στο σκοταδι. Οποτε το να λες "μονο οταν εχει σκοταδι" ή "με λιγο φως δεν καταλαβαινεις διαφορα" ειναι λιγο μειωτικο για κατι που ειναι εξισου σημαντικο με το μεγεθος της οθονης. Με το "λιγο φως" καταστρεφεις το 50% της εμπειριας, ειναι σαν να πας στην ιδια αποσταση απο 65 ιντσες στις 42 για να δωσω περιπου μια αντιστοιχιση με το αλλο σημαντικο στοιχειο που ειναι το μεγεθος οθονης. Η σαν να πηγαινεις σε μια 65αρα απο τα 2.5 μετρα στα 4. Θα τα εκανε καποιος αυτα; Οχι. Αρα ουτε φως βαζεις στο συστημα. 

Και ναι, συμφωνω στο οτι για την 65αρα μια καλη αποσταση (για να μην παει χαμενο το 4Κ) ειναι τα 2.3-2.5-2-8 μαξ μετρα, μετα χανεις.

Μεταξυ των 2 που τιθενται λοιπον για να διαλεξει καποιος, η δικη μου αποψη ειναι 100% η εξης: Η  55oled αν μπορει να φτιαξει καποιος την αποσταση του και να ερθει πιο κοντα στην τιβι, στο 1.5 μετρο πχ, ειναι σαφως καλυτερη επιλογη γιατι θα εχει και τα 2 wow factors. Αν παει στην 65αρα led το ενα wow factor το ξεχναει για παντα, δεν διορθωνεται. ;)  Ειδικα δε, αν μιλαμε για IPS, τοτε για νυχτερινη θεαση καλυτερα να παει κινηματογραφο, πολυ καλυτερα μαυρα θα βλεπει. Ας βλεπει μερα ή την νυχτα με φως για να μην χαλιεται.

Σωστά. Για να κρίνεις και να αγοράσεις με βάση το wow factor θα πρέπει οι οθόνες να έχουν παρόμοια εικόνα με μικρές διαφορές. 

Αλλιως δεν έχει νόημα. 

6 λεπτά πριν, 26ska είπε

Πολύ κοντά είναι φίλε μου και συνυπολογίσεις ότι είναι 55αρα η sony,ενώ η lg ήταν 65αρα στα ίδια χρήματα πριν λίγες μέρες πας στην lg λόγω μεγέθους.

Ε αυτό σου λέω,θα κεράσεις σε τέτοια απόσταση σε 86 ιντσες!😂Ουτε 3,5 η 86αρα!4 και πάνω.

Ειναι κοντά αλλά η Sony είναι καλύτερη τηλεόραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Την έβαλε το ΜΜ για λίγο (ίσως απο λάθος). Την είχα πετύχει και εγω. Μετά την έβαλαν και άλλοι και στο τέλος, την έβγαλαν ολοι.  ΑΝ πάντως ίσχυε το 1280-30% ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ σαν προσφορά

image.png.c81f80cc6862a845c1f36be29bcbde7d.png

Αν δεις προσεκτικα με το ποντικι σου, στις 6-4 ειχε 1289 στο ΜΜ, αρα 902 εμμεσα. Φοβερη τιμη, οπως πολλες αυτες τις ημερες στην παρουσα προσφορα. Και φυσικα δεν φανηκε να υπηρχε κανενα λαθος. Μονο ανταγωνισμος που τοσο εντονο δεν εχω ξαναδει προσωπικα. Επιτελους.

Ειναι IPS ομως. Για νυχτερινες θεασεις, δεν ειναι ο,τι καλυτερο.

 

Ανετα στα 3.5 μετρα οι 85'' παντως να ξερετε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά χίλια συγνώμη θα ξαναζαλίσω και εγώ με ερώτηση για τους πόντους της Εθνικής.
5/4 που έκανα την αγορά είχα 1208 = 3,02€
9/4 μπαίνω και βλέπω να έχει 7007 = 17,52€
Μπαίνω στο ebanking και βλέπω 
Συναλλαγή με χρεωστική κάρτα MEDIA MARKT 5799 πόντοι

Τι γίνεται; με το σταγονόμετρο θα μας τους δίνουν; Σε πόσες δόσεις;

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Innersense είπε

Παιδιά χίλια συγνώμη θα ξαναζαλίσω και εγώ με ερώτηση για τους πόντους της Εθνικής.
5/4 που έκανα την αγορά είχα 1208 = 3,02€
9/4 μπαίνω και βλέπω να έχει 7007 = 17,52€
Μπαίνω στο ebanking και βλέπω 
Συναλλαγή με χρεωστική κάρτα MEDIA MARKT 5799 πόντοι

Τι γίνεται; με το σταγονόμετρο θα μας τους δίνουν; Σε πόσες δόσεις;

To γράφει στους όρους, σε 10 εργάσιμες τους κανονικούς πόντους (1%) και μέχρι 15/05 το υπόλοιπο 29%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, k_dinos είπε

To γράφει στους όρους, σε 10 εργάσιμες τους κανονικούς πόντους (1%) και μέχρι 15/05 το υπόλοιπο 29%

Ok, μπαρδόν και ευχαριστώ. Σιωπώ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Innersense είπε

Παιδιά χίλια συγνώμη θα ξαναζαλίσω και εγώ με ερώτηση για τους πόντους της Εθνικής.
5/4 που έκανα την αγορά είχα 1208 = 3,02€
9/4 μπαίνω και βλέπω να έχει 7007 = 17,52€
Μπαίνω στο ebanking και βλέπω 
Συναλλαγή με χρεωστική κάρτα MEDIA MARKT 5799 πόντοι

Τι γίνεται; με το σταγονόμετρο θα μας τους δίνουν; Σε πόσες δόσεις;

ακριβώς το ίδιο και σε μένα  5/4 αγορά

σήμερα  +5.799 πόντοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 ώρες πριν, k_dinos είπε

No προμπλεμ, 

ένας ρωτάει, ένας απαντάει, όμως πολλοί μαθαίνουν!

Μεχρι την επομενη σελιδα 😛 

Παρολα αυτα εννοειται οτι κανεις καλα και ρωτας inner για οτιδηποτε προβληματιζει. Δεν τρεχει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Έχει κανείς ιδέα για σύγκριση μεταξύ αυτων των 2? Εχουν καμια σπούδαια διαφορα?

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/lg-65-nano796-ne/1565786

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/lg-65un74006lb/1558478

 

Για καποιον που παει σε ips μικρη διαφορα εχει αυτη https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/lg-65-un-71006-lb/1522244 που βγαινει στα 365...Ειδικα νομίζω συγκριτικά με την 65UN74006LB δεν δικαιολογεί τη διαφορά χρημάτων...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση:

Γνωστός πρόλαβε και πήρε την 55BX την 1η μέρα της προσφοράς από τα mediaΜarkt στα 1199€ με την επιπλέον έκπτωση των 100€ από media, δλδ έμμεσα 539.

Τελικά δεν τον βόλεψε το μέγεθος και σκέφτομαι να την πάρω εγώ στην τιμή που την πήρε και μετά να μου δώσει τους πόντους, prepaid κτλ.

Το θέμα είναι αν είναι να 'εκταμιεύσω' 1200€ μήπως αξίζει να πάρω την 55CX που δίνει τα ακουστικά αλλά όχι τις δωροκάρτες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2021 στις 1:48 ΜΜ, beamex είπε

Ακριβώς.. μίλησα με τηλεφωνικό κέντρο public. Μου είπαν ότι εφόσον δεν αναφέρεται στο site, δεν ισχύει κάτι τέτοιο... Βέβαια από την άλλη βρήκα αυτό στο οποίο αναφέρεσαι και είναι το παρακάτω:

image.png.99008fc758bf0b0e16e5be41b28236f4.png

 

 

Τελικά υπάρχει κάποιο νεώτερο σχετικά με το θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Έχει κανείς ιδέα για σύγκριση μεταξύ αυτων των 2? Εχουν καμια σπούδαια διαφορα?

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/lg-65-nano796-ne/1565786

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/lg-65un74006lb/1558478

 

Αν δεν καιγεσαι για 65" και παιζει κ η 55" στο μυαλο σου σαν επιλογη, τσεκαρε κ την 55αρα nano866 που εχει 100αρι panel. εχει 644€ αρχική και παιρνεις καπου 192€ επιστροφή. και η συγκεκριμενη στο ιστορικο του σκρουτζ ειχε 800 πριν 2 μηνες.

Την πήρα σμρ το πρωί και δεν προλαβα να την δοκιμάσω σχεδον καθόλου. Προηγουμενη μου τηλεοραση ειναι μια 40αρα samsung plasma 15ετιας περιπου οποτε δεν μπορω να κανω συγκριση. Σε αυτά που μπορω να συγκρινω ομως, τρομερο το χειριστηριο που δινει μαζι η LG που ειναι σαν air mouse, τρομερη συνδεσιμότητα στο θέμα ήχου ειδικά, και πολυ καλη εικονα στα επιγεια κανάλια (μονο αυτά προλαβα να τεσταρω στην ουσια και να παιξω λιγο με το μενου κ βιντεακι 4κ σε youtube).

Nομιζω οτι πέρα από το nanocell πανελ που παιζει να ειναι κ διαφημιστικό τρικ της LG, η μεγάλη διαφορα της nanocell σειρας σε σχεση με τις πιο φθηνες σειρες της, ειναι η συνδεσιμότητα και ειδικά στον ηχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...