Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, n4sleep είπε

Εγω πήρα τηλ 9:50. Πήγα 10:20 και τις ειδα με τα ματια μου τις 2 στην Αγια Παρασκευή όπως μου είχε πει η κοπελια στο τηλ. Πήρα τη 1, ως να φυγω στις 11:00 δεν είχε έρθει άλλος. Τωρα δεν ξέρω. Στη θέση σου αν ημουν διπλα θα πεταγομουν Περιστερι που θεωρητικά είχε μία παραπάνω.

Tnx για το info, πάλι πήρα τηλ και πάλι τπτ.
Το 1ο τηλέφωνο το έκανα στις 9:10, μου είπαν ότι δεν έχουν και όταν τους ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να φέρουν με έβαλαν στην αναμονή και μετά από λίγο έκλεισε η γραμμή.

Ξαναπήρα μετά κανένα 2ωρο και πάλι μου είπαν ότι δεν έχουν. Μέχρι και στα public πήρα και ρώτησα αν μπορούν να τη στείλουν σε κατάστημα Media για να παραλάβω από εκεί.

Δεν πειράζει, δεν με θέλει. το σχέδιο ήταν να δώσω 300€ την b8 σε γνωστό και να πάρω την bx.  Δυστυχώς δεν μπορώ να πάω σήμερα στο Περιστέρι.

Καλή και η b8, θα περιμένω για αντίστοιχη προσφορά του χρόνου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, cpetro είπε

εχει μαθει κανεις τι γινεται με τους ποντους go4more στα σιγουρα? μεχρι 250.000ποντοι  το μηνα ειναι τελικα ή δεν ισυχει αυτο επειδη ειναι προσφορα? εχω και παρει και την Εθνικη και το ΜΜ αλλα δε κανεις δε ξερει.. τραγικο

Όταν είχε την προσφορά στον Κωτσόβολο έλεγε στους όρους ότι δεν ισχύει το όριο για τους επιπλέον πόντους αλλά τώρα στα media δεν το γράφει. Βέβαια πιστεύω ότι θα ισχύει και σε αυτή την περίπτωση το ιδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, williamlawson είπε

Η παραγγελία σου γιατί δεν έχει προχωρήσει; Λόγω των ακουστικών; Νομίζω γ τ ακουστικά έχει ν κάνει η LG κ ότι πρέπει ν στειλεισ  σ αυτούς, κάτι τέτοια λένε κάποιοι πιο πριν και δεν έχει ν κάνει με τα μμ...

Ναι λόγω των ακουστικών.

Μου είπανε στο τηλέφωνο ότι πρέπει να τα βάλω στην παραγγελία μαζί για να τα παραλάβω.

Και όντως όταν τα έβαλα στο καλάθι η τιμή παρέμεινε στα 1370 και δεν άλλαξε.

Πάντως στο τηλέφωνο μου είπαν οτι οι πόντοι δίνονται εφ' όσον η χρέωση έχει γίνει ήδη και δεν υπάρχει θέμα εκει

 

Edit:
Μίλησα με LG. Τα ακουστικά από το κατάστημα τα παίρνεις και όχι από αυτούς... 

Οπότε σωστά έκανα την διαδικασία

Επεξ/σία από Lefteris235
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Tnx για το info, πάλι πήρα τηλ και πάλι τπτ.
Το 1ο τηλέφωνο το έκανα στις 9:10, μου είπαν ότι δεν έχουν και όταν τους ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να φέρουν με έβαλαν στην αναμονή και μετά από λίγο έκλεισε η γραμμή.

Ξαναπήρα μετά κανένα 2ωρο και πάλι μου είπαν ότι δεν έχουν. Μέχρι και στα public πήρα και ρώτησα αν μπορούν να τη στείλουν σε κατάστημα Media για να παραλάβω από εκεί.

Δεν πειράζει, δεν με θέλει. το σχέδιο ήταν να δώσω 300€ την b8 σε γνωστό και να πάρω την bx.  Δυστυχώς δεν μπορώ να πάω σήμερα στο Περιστέρι.

Καλή και η b8, θα περιμένω για αντίστοιχη προσφορά του χρόνου.

6.30 πήγα στην Αγία Παρασκευή στο κατάστημα είχε στο μαγαζί την 55αρα και ο υπάλληλος μου έκανε παραγγελία από το public την 65αρα για το Σάββατο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έπαιξε το share screen 

wireless display 

Δε γνωρίζω τον λόγο που έπαιξε. Δεν έχω αλλάξει κάτι από χτες

Απλά ξεκουράστηκε και τελικά έπαιξε

 

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Innersense είπε

Και τώρα που τα σκάσαμε και την αναμένουμε είπα να ρίξω μια ματιά σε σύγκριση για την σύγκριση BX με CX που βλέπω και τρώγεστε αρκετοί.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ακόμα και με τις κάτω από μικροσκόπιο διαφορές που εξηγεί στο δεύτερο βίντεο είναι ότι στην πράξη είναι πολύ κοντά οι δυο τηλεοράσεις, τίποτα από αυτά δεν θα γίνει αντιληπτό αν δε τις έχει κανείς δίπλα δίπλα, όπου στην πράξη το wow feature όταν την βλέπεις μόνη της είναι να σου ρίχνει το σαγόνι κάτω, ως επίσης και τίποτα προσωπικά για μένα δεν δικαιολογεί την διαφορά της τιμής των 526€ στην 65άρα (από τα 715€ στα 1241€ η αύξηση στην τιμή ως ποσοστό είναι αδιανόητη).

Η 55αρα ΒΧ μας τελείωσε!!  CX ή GX είναι το ερώτημα ???!!? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Stavros1076 είπε

Η 55αρα ΒΧ μας τελείωσε!!  CX ή GX είναι το ερώτημα ???!!? 

 

Η GX έχει 4.2 60w σύστημα ηχείων, υποστηρίζει ATSC 3.0 προορίζεται για τοποθέτηση σε τοίχο και έχει ομοιόμορφο πάχος σε αντίθεση με τη CX που έχει σύστημα ηχείων 2.2 40w, έχει επίσης μεγαλύτερο πάχος στο κάτω μέρος της και πολύ μικρότερο για το υπόλοιπο του πίσω μέρους της οθόνης που δημιουργεί απόσταση, ένα κενό από τον τοίχο  ενώ περιλαμβάνει και βάση.

Κατά τα άλλα είναι ίδιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
54 λεπτά πριν, POUARO είπε

Μπηκε  και το πλαισιο στο παιγνιδι με το ΦΠΑ!!!

Ο ΚΒ μπηκε πρωτος, μετα ακολουθησε το Πλαισιο και το Παμπλικ και μετα απο 1+ μερα μπηκε το ΜΜ που ηταν το απιθανο που εφερε τα πανω κατω. ;) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, borbaszorbas είπε

6.30 πήγα στην Αγία Παρασκευή στο κατάστημα είχε στο μαγαζί την 55αρα και ο υπάλληλος μου έκανε παραγγελία από το public την 65αρα για το Σάββατο.

Έ ρε φωτιές που μας ανάβεις μες τη νύχτα... Θα δω μήπως τα καταφέρω να περάσω αύριο.

εν το μεταξύ, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάθε κατάστημα έχει το δικό του τηλέφωνο αφού όποιο και να πάρεις σε βγάζει στο ίδιο τηλεφωνικό κέντρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 170 διαφορά!! Οσο και η εγγύηση από την lg!! 😆, Δεν ξερω εάν αξίζει τόσο η διαφορά, για τον ηχο!!

 

11 λεπτά πριν, Armoral είπε

Η GX έχει 4.2 60w σύστημα ηχείων, υποστηρίζει ATSC 3.0 προορίζεται για τοποθέτηση σε τοίχο και έχει ομοιόμορφο πάχος σε αντίθεση με τη CX που έχει σύστημα ηχείων 2.2 40w, έχει επίσης μεγαλύτερο πάχος στο κάτω μέρος της και πολύ μικρότερο για το υπόλοιπο του πίσω μέρους της οθόνης που δημιουργεί απόσταση, ένα κενό από τον τοίχο  ενώ περιλαμβάνει και βάση.

Κατά τα άλλα είναι ίδιες.

Και 170 διαφορά!! Οσο και η εγγύηση από την lg!! 😆, Δεν ξερω εάν αξίζει τόσο η διαφορά, για τον ηχο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Stavros1076 είπε

Και 170 διαφορά!! Οσο και η εγγύηση από την lg!! 😆, Δεν ξερω εάν αξίζει τόσο η διαφορά, για τον ηχο!!

 

Και 170 διαφορά!! Οσο και η εγγύηση από την lg!! 😆, Δεν ξερω εάν αξίζει τόσο η διαφορά, για τον ηχο!!

Συμφωνώ. Και εγώ θα προτιμούσα τη CX. Εκτός αν με ενδιέφερε περισσότερο η εμφάνιση και ήθελα αποκλειστική χρήση σε τοίχο.

Παίρνεις και τα ακουστικά δώρο.

Άσε που το πιθανότερο είναι να παίξει και ηχόμπαρα στο μέλλον οπότε...

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, coyote2 είπε

Εμένα μπήκαν σήμερα οι πρώτοι πόντοι 4796 για τα 1199 ευρω

και μου είπαν από το Media

Καλησπέρα σας, μάλιστα απο την ημέρα παράδοσης εντός 10 ημερών θα λάβετε την δωροεπιταγή.

Ρε παιδιά, ίσως το πάω μακριά, αλλά μήπως να κάναμε καμία λίστα να τσεκάρουμε αν έχουν μπει οι πόντοι σε όλους;
@coyote2 πότε την έκανες την αγορά και σου μπήκαν ήδη; Δεν μου έχουν μπει και ακούω κι όλας που λέτε ότι μπαίνουν σε δυο δόσεις τι φάση;
Κάτι σαν το παρακάτω θα βοηθούσε; Ποιοι άλλοι παράμετροι μπορεί να παίζουν ρόλο;
# ΧΡΗΣΤΗΣ | ΗΜΕΡ. ΩΡΑ | ΑΓΟΡΑ ΤΥΠΟΣ ΚΑΡΤΑΣ | ΠΟΝΤΟΙ GFM NBG
1. @Innersense 05/04 18:22 | online χρεωστική | OXI

Επεξ/σία από Innersense
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την έκανα την πρώτη μέρα 31.3, Δεσμευση ποσού έβαλα δόσεις

Τιμολόγηση 1.4

Σήμερα η πρώτη δόση και μου βάλανε τους λίγους πόντους. Τους άλλους θα τους πάρω μέχρι 15.5 και της LG μέχρι τον ιούνιο

Επίσης του Mediamakrt θα την πάρω στις 10 απριλίου νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...